Blížící se Online aukce 79, která proběhne již tuto sobotu 17. května 2025, nabídne mj. bohatý výběr hledaných položek zahraniční provenience včetně mnoha vzácných a jen ojediněle se vyskytujících kusů.

V naší sekci VIP Prodej jsme pro vás připravili mimořádnou a neopakovatelnou nabídku - konvolut dvou celistvostí, svědků dvou legendárních katastrof 20. století: lístek, který přečkal potopení parníku RMS Titanic a pohlednice, jež prošla požárem při ztroskotání vzducholodi Hindenburg.

Právě vychází naše nová prestižní publikace AUKČNÍ REKORDY / GEORG WILHELMS - EMISE HRADČANY. Na více jak 60 stranách přináší v moderní grafické úpravě přehled těch nejvýznamnějších položek, které byly vydraženy v rámci rozprodeje tohoto mimořádného exponátu v aukcích společnosti Burda Auction.
Publikaci lze objednat v našem e-shopu zde.

V letošním roce čtvrtá a v celkovém pořadí 81. aukce firmy Burda Auction s.r.o. proběhla přes internet v sobotu 22. listopadu 2025. Z nabídnutých více než 2.500 položek včetně sbírek a partií v celkové hodnotě 9,3 milionů korun se jich prodalo 75 %.

Katastrofa vzducholodi LZ 129 Hindenburg patří mezi nejznámější letecká neštěstí 20. století a zároveň znamenala konec éry velkých vzducholodí. Tato tragédie se odehrála 6. května 1937 v americkém městě Lakehurst ve státě New Jersey, kdy se německá vzducholoď při pokusu o přistání vznítila a během několika desítek sekund byla zcela zničena.

V letošním roce již druhou dvoudenní sálovou aukci s nabídkou více než 3.500 položek připravil aukční dům Burda Auction na 13. a 14. září 2025. Aukce se zúčastnilo téměř 1.000 klientů dražících jak z domova, tak i osobně přímo v sále a během dvou aukčních dnů utratili více jak 17 milionů korun. Nejdražší položkou aukce se stal vysoký nominál Britské východní Afriky 500R, který se jako los 829 vydražil za 1,1 milionů korun.

Reportáž o naší právě proběhlé Sálové aukci 80 přinesl Magazín Byznys na seznamzpravy.cz.
Redaktor Jan Marek v ní hovoří s majitelem aukčního domu Richardem Burdou a provozním ředitelem Stanislavem Výtiskem o zajímavých položkách, aukčních výsledcích i očekávaných trendech.