Aukce 51 / Filatelie / ČSR II.
1355
1966 TISKOVÉ ZKOUŠKY v TÚS Praha, sestava 9ks rohových 8-bloků s daty tisku v okrajích, zn. "Dostavník" - 7 různých tiskových fází s datem tisku 13. a 6.IV.66 + Karlštejn ve světle zelené a tmavě zelené barvě s datem tisku 5.IV.66, doplněno samostatnými zn. Karlštejn, Vysoké Tatry a Alois Jirásek; zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1356
1966-1968 TISKOVÉ ZKOUŠKY v TÚS Praha, kompletní sestava 7ks 50-ks archů zn. "Dostavník" - různé tiskové fáze, na známkovém papíru s lepem; autor J. Herčík + doplněno 7ks kompletní 25-ks archů propagačních nálepek k výstavě PRAGA 68
Vyvolávací cena: Kč
1357
1983-1996 M/S MÍR/ PRAHA fialové kruhové raz. čs. námořní lodi Mír, sestava 5ks dopisů zaslaných během plavby z různých přístavních měst jako ALEXANDRIA, SZCZECIN, RIJEKA, RIGA; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1948 obrazová dopisnice s dvěma otisky smutečního PR SEZIMOVO ÚSTÍ/ 3.9.1948/ ZEMŘEL/ Dr EDVARD BENEŠ/ PRESIDENT BUDOVATEL, vzácné razítko (!), krátce po otevření přepážky bylo zabaveno policií (dopisnice orámována černým fixem - KVP), doplněno obálkou s přítiskem se 3 známkami E. Beneš a 2 otisky PR PRAHA 1/ DRUHÝ PRESIDENT ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY, doplněno 2 pamětními listy s DR SEZIMOVO ÚSTÍ/ 10.IX.48
Vyvolávací cena: Kč
1359
1949 sestava 4ks ministerských FDC, adresovaných na poslance Národního shromáždění: UPU s č.279, Puškin s č.244, Chopin s č.243 a Vzorkový veletrh s č.243; pěkný stav
Vyvolávací cena: Kč
1961 sestava 3ks zkusmých tisků - otisků definitivních rytin pro obálky 1. dne emise Motýli, v černé barvě na slabě nažloutlém papíru bez lepu
Vyvolávací cena: Kč
1361
1969-95 sestava 7ks různých FDC s podpisy autorů známek: J. Herčík (3x), M. Hegar, I. Šimon, K. Štika, P. Kolář, J. Bouda a J. Liesler; celkem 9 podpisů, pěkný stav
Vyvolávací cena: Kč
1362
1975-1981 sestava 2ks ministerských FDC a 4ks zvláštních příležitostných obálek, FDC Společný let SSSR - ČSSR a XVI.Sjezd KSČ, obálky k Volbě prezidenta 1975 a 3ks 1980; bezvadné
Vyvolávací cena: Kč
+28
1947-1992 [SBÍRKY] sbírka FDC ve starších zásobnících na celistvosti, některé kusy vícekrát, doplněno FDC s vybranými vadami a typy + suvenýry ankety MF; starší kusy v různé kvalitě, vše ve velké krabici, stovky kusů obálek - více jak 23kg materiálu, POUZE OSOBNÍ ODBĚR!
Vyvolávací cena: Kč
1953 dopis do Německa vyplacený v hotovosti (!), DR BOHUSLAVICE NAD METUJÍ/ 17.VI.53; lehká patina, zcela ojedinělý výskyt, vzadu stopy po přilepení ve sbírce
Vyvolávací cena: Kč
1365
1953 hotově vyplacený dopis zaslaný v tuzemsku, řádkové raz. Taxe Perque/ Kčs a ručně dopsáno 60h, s dvěma otisky DR PRAHA 022/ 11.VI.53; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1366
1953 sestava 12ks dopisů, mnohonásobné i smíšené frankatury ze 3. (2x), 4., 8., 9., 11., 15. (2x), 16., 17. (2x) a 18.VI.53; běžná jakost, 5ks zk. Dražan
Vyvolávací cena: Kč
1953 sestava 3ks zajímavějších celistvostí, obsahuje: a) zadní stranu dopisu s pečetkou arabského původu zatíženého doplatným, s vylepenými doplatními zn. Pof. D77 (2x) a D78 (16x) dva dny po jejich stažení z oběhu, DR PRAHA 2/ 12.VI.53; b) balíkovou průvodku bez levého ústřižku vyfr. zn. Pof. 521, x vpředu + 5x vzadu, DR PRAHA 186/ 11.VI.53; c) pohlednici s pestrou frankaturou s DR NERATOVICE/ 6.VI.53 - PADĚLEK ke škodě sběratelů, označeno; pěkný stav
Vyvolávací cena: Kč
1368
1953 sestava 5ks zajímavějších celistvostí, obsahuje dopis ze 4.VI.53 vyplacený pouze zn. 3Kčs, Pof.725, nezatížený doplatným; obchodní papíry vyfr. 19.VI.53 neplatnou zn. Pof.521, doplatné vyznačeno ale nevybráno; 3ks dopisnic CDV99, z toho 1x bez přídavné frankatury s vyznačeným doplatným, 1x vytištěná zn. započítána a 1x nezapočítána do výplatného; 4ks zk. Dražan
Vyvolávací cena: Kč
1369
1953 sestava 7ks dopisů, obsahuje 3x obchodní papíry, 1x dopis v místě a 3x dopis v další přepravě, z toho 1ks vyplacený OVS, ostatní mnohonásobné frankatury stejnou hodnotou; běžná jakost, 1ks formát 23x16,5cm
Vyvolávací cena: Kč
1370
1945-52 CDV74, Košické vydání, pouze s nápisem "PRAVDA VÍTĚZÍ" + CDV106A i CDV106B, Proti válce v Koreji, obě varianty; pěkný stav
Vyvolávací cena: Kč
1371
CDV95A/ 2., 30 let poštovní známky s přítiskem A k výstavě PRAGA 1950, německá mutace, bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1372
1950 CDV95A/ 4., 30 let poštovní známky s přítiskem A k výstavě PRAGA 1950, ruská mutace, bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1373
1950 CDV95A/ 7., 30 let poštovní známky s přítiskem A k výstavě PRAGA 1950, bulharskáká mutace, hledaná nejdražšívarianta, bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1374
1950 CDV95B/ 1., 30 let poštovní známky s přítiskem B k výstavě PRAGA 1950, anglická mutace, bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1375
1950 CDV100/1.-23., Obránci míru, kompletní série, 23 kusů; bez poškození, kat. 1.400Kč
Vyvolávací cena: Kč
1376
1950-51 CDV101/1.-4. + CDV102/1.-5., Hornické + Rozorávání mezí; 2 kompletní série
Vyvolávací cena: Kč
1377
1951 CDV103/1.-12. Rekreace ROH, kompletní série; pěkný stav, kat. 2.200Kč
Vyvolávací cena: Kč
1378
1952 CDV107/1.-6., Hutnictví - šrot- žně + CDV108/1.-6., M. Aleš; 2 kompletní série, bezvadné, kat. 2.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
1953 CDV116/1-7, Osobní doprava a Agroflot, kompletní série; bezvadné, kat. 2.200Kč
Vyvolávací cena: Kč
1955 CDV123A/1-15, Spartakiáda, typ A, kompletní série; bezvadné, kat. 1.600Kč
Vyvolávací cena: Kč
1381
1955 CDV124B/2-11, Spartakiáda, typ B, chybí CDV124/1, bezvadné; kat. 1.650Kč
Vyvolávací cena: Kč
1956 CDV130/1-16, ZOO Praha, kompletní série; bezvadné, kat. 1.800Kč
Vyvolávací cena: Kč
1383
1976 ZT CDV173, Výstava známek ČSSR - RSR 4,40Kčs, zkusmý tisk - otisk definitivní rytiny v černé barvě na nažloutlém papíru, se slabým podtiskem; zk. Kar
Vyvolávací cena: Kč
1384
1989 ZT zkusmý tisk - otisk definitivní rytiny pro zn. použitou na dopisnici CDV224, Výstava BULGARIA ´89
Vyvolávací cena: Kč
1386
1982 ZT CSO1, zkusmý tisk - otisk rytiny v červené barvě pro zn. vytištěnou na služební obálce
Vyvolávací cena: Kč
1387
1982-89 sestava 6ks služebních obálek, neprošlé CSO2-5, 7 a prošlá CSO1, navíc obálka PRAGA 1978 a prošlá; kat. 14.800Kč
Vyvolávací cena: Kč
1388
1986-88 CSO4 + CSO5, Zasedání stálé komise + Světová výstava PRAGA 1988; obě bezvadné, kat. 5.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
1389
1990 ZT zkusmý tisk - otisk původní rytiny "Postilion a poštovní trubka", ve fialové barvě na silném kartonu, použité pro CSO8, s podpisem autora J. Herčík
Vyvolávací cena: Kč
1948 CZL5B zaslaná jako R, se zpátečním lístkem + náhradní doručení vyloučeno!, dofr. zn. Pof.443, 466 a doruční Pof.DR3, vylomené DR PRAHA 1/ 6.IV.48, R-nálepka Třebíč, vzadu příchod PRAHA 8/ 6.IV.48; adresát Ministr Zd. Nejedlý, zajímavý text
Vyvolávací cena: Kč
+67
1945-1992 [SBÍRKY] velká obchodní zásoba celin, obsahuje CDV, COB, CPH, Areogramy, Poštovní výběrky, Výpomocné slovenské s přetisky atd., část s privátními přítisky, uloženo v průhledných obalech v 8 kroužkových deskách A4, doplněno příměsí CDV ČR + 4 zásobníky FDC z let 1962-1986; kat. jen celiny cca 50.000Kč, vše ve velké krabici Ikea, celkem více jak 20kg materiálu k dalšímu zpracování; POUZE OSOBNÍ ODBĚR!
Vyvolávací cena: Kč
1392
+29
1945-1992 [SBÍRKY] sestava cca 350ks dopisnic a celinových pohlednic, obsahuje mj. kompletní CPH42/1-12, část CPH43, 44, 45, 47, 51 (kat. cca 5.000Kč), nekompletní série černobílých CPH, dále dopisnice různých emisí, nekompletní obrazové emise jako Spartakiáda, Města atd., uloženo v průhledných obalech ve 2 kroužkových deskách; různá kvalita, celkem kat. cca 19.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
+31
1945-1992 [SBÍRKY] SBÍRKA známek, aršíků na zasklených albových listech Pofis v 6 pérových deskách, od roku 1986 na listech Lindner ve 2 kroužkových deskách, obsahuje mj. kupony, razítkovaný 2-blok Fučík, aršík Bratislava 52, PL Velké prádlo, svislé 4-zn. Košické meziarší, PT Indián atd.; kat. cca 36.000Kč, pěkný základ ke zkompletování, vše v krabici Ikea, POUZE OSOBNÍ ODBĚR!
Vyvolávací cena: Kč
+53
1945-92 [SBÍRKY] OBCHODNÍ ZÁSOBA velká akumulace - pozůstalost v zaplněné Ikea krabici, obsahuje svěží známky, často vícekrát (2-pásky, 4-bloky apod.), silně zastoupeny lepší roky 1945-1960, mj. Košický aršík s DV "tlapa", množství kupónů (také část sv. Vojtěch, Kozina), aršíky (Praga 50, Bratislava 52), rovněž několik 10-bloků, množství TL, kompletní ročníky 1970-92 na kartách A4 (vícekrát), navíc v krabičce sypané svěží známky a aršíky z 50-60. let a krabička razítkovaných známek v balíčcích; velké množství kvalitního materiálu, vhodné k dalšímu zpracování, vysoký katalog, POUZE OSOBNÍ ODBĚR!
Vyvolávací cena: Kč
+21
1945-1992 [SBÍRKY] OBCHODNÍ ZÁSOBA zajímavá větší obchodní zásoba - dublety v 5 zaplněných zásobnících A4, obsahuje množství 4-bloků, krajové, rohové, i několik miniatur, také i z lepších emisí 50. - 60. let, aršíky, PL, letecké apod.; vysoký katalog, odhadem 30.000Kč, vhodné k dalšímu zpracování, celkově velmi dobrá kvalita
Vyvolávací cena: Kč
+18
1945-1989 [SBÍRKY] SBÍRKA specializovaná sbírka, obsahuje katalogové i nekatalogové DV a VV, úplné i neúplné sestavy aršíků (úplné např. Pof.A497, A2327A a B, A2364B, A2434A a B, krásná sestava PL2050-51 Mucha soutisk), také např. PL1017 s DO (kat. 1.200 Kč), různé PL930 (i bez vrypu), 701 II. typ, mnoho velmi pěkných (i nepublikovaných) barevných odstínů; vše popsáno, kat. jen katalogizované položky nad 18.000Kč, ostatní nepočítáno
Vyvolávací cena: Kč
+26
1945-1970 [SBÍRKY] SBÍRKA pěkná generální sbírka na zasklených listech ve 3 pérových deskách, obsahuje mj. Košický aršík s DV "tlapa", košická svislá a vodorovná 4-známková meziarší, aršíky Bratislava 52, Praga 1955, "Prádlo", letecké s kupóny, PL apod.; celkově velmi dobrá kvalita
Vyvolávací cena: Kč
1398
+27
1945-1992 [SBÍRKY] SBÍRKA nekompletní sbírka svěžích známek, kuponů na obě strany a aršíků z let 1945 - 1980 ve 2 zásobnících A4 (pouze 4ks kuponových zn. s nálepkou), doplněno dublety zn. z let 1960 - 1992 v dalších 2 zásobnících A4 + neúplný zásobník s obchodní zásobou ražených známek
Vyvolávací cena: Kč
1945-1992 [SBÍRKY] OBCHODNÍ ZÁSOBA zbytková partie po obchodníkovi v 6 zásobnících a na kartách A4, obsahuje výběry DV, papírů, část s daty tisku, dále několik kompletních archů, množství PL apod., navíc doplněno o partii černotisků, mj. PT14 a PT15
Vyvolávací cena: Kč
+27
1945-92 [SBÍRKY] OBCHODNÍ ZÁSOBA velká akumulace - pozůstalost, ve 2 zcela zaplněných Ikea krabicích, cca 25 velkých zásobníků + karty A4 + 3x krabička, obsahuje stovky PL a aršíků, dále dublety, 4-bloky, část i s daty tisku, část i lepší 50. a 60. léta; menší část razítkovaná + po nálepce, velmi vysoký katalog, vhodné k dalšímu zpracování, přes 60Kg materiáílu, POUZE OSOBNÍ ODBĚR!
Vyvolávací cena: Kč
1401
1945-92 [SBÍRKY] OBCHODNÍ ZÁSOBA větší pozůstalost po obchodníkovi ve zcela zaplněné Ikea krabici, obsahuje mj. množství PL a aršíků především ze 70. a 80. let, vše vícekrát, navíc dubletní zásoba razítkovaných známek v zásobnících a balíčkované raz. známky v krabičkách; množství materiálu k dalšímu zpracování, POUZE OSOBNÍ ODBĚR!
Vyvolávací cena: Kč
+18
1945-92 [SBÍRKY] SBÍRKA téměř kompletní generální sbírka na zasklených listech, obsahuje dobré emise 50. a 60. let, mj. Košický aršík s DV tlapa, meziarší a kupóny Kozina, kupóny sv. Vojtěch, kompletní PL I. umění, letecké s kupóny, aršíky (Prádlo a Bratislava 52 bez lepu), množství PL atd.; většinou dobrá kvalita, DV apod. nepočítány, uloženo v kartónové krabici, vyšší katalog
Vyvolávací cena: Kč
1403
1946-1949 [SBÍRKY] OBCHODNÍ ZÁSOBA sestava emisí vydaných s kupony včetně leteckých i s přetisky, mj. Kozina, Vojtěch, Lidice, Karlova univerzita, Letecké 1946 i přetiskové 1949 s řezanými kupony - 2x kompletní série, vše na zasklených volných albových listech, doplněno 4ks propagačních tisků JAPEX od Herčíka a 12ks výstřižků s razítky PP v Anglii; několik ks s dvl
Vyvolávací cena: Kč
1404
1946-1986 [SBÍRKY] OBCHODNÍ ZÁSOBA ve 32-stránkovém zásobníku, velmi dobře zastoupeny letecké známky, mnohé série z 50. a 60. let ve čtyřblocích, bloky s daty tisku z 80. let; kat. 6300 Kč, levně nabízeno
Vyvolávací cena: Kč
1405
1947-1988 [SBÍRKY] SBÍRKA rohových 4-bloků v kompletních sériích i jednotlivé hodnoty, velmi dobře zastoupeny roky 1951–1956; ve 24-stránkovém zásobníku, kat. cena jen jednotlivých známek 3.300 Kč, cena rohových 4-bloků výrazně vyšší
Vyvolávací cena: Kč
1406
1948-1949 [SBÍRKY] OBCHODNÍ ZÁSOBA akumulace svěžích známek s kupony, rohové kusy, větší rohové bloky i celé pásy, uloženo ve 12-listovém zásobníku Pofis; část s obtiskem barvy na straně lepu, kat. 4.700Kč
Vyvolávací cena: Kč
1973-1991 [SBÍRKY] OBCHODNÍ ZÁSOBA min. 1700 aršíků a PL; mj. 100x PL 2983 **, 900ks PL raz. Houby 89 různé hodnoty, 100ks Philex France 82 **, 100 Pražský Hrad 86 raz., přes 100 PL 2963, 100 PL2951ale i různá množství ** Švabinský 73 , Helsinky 76 apod, neprohlédnuto na vady, perforace a typy, základní katalog Pof. přes 40.000Kč!
Vyvolávací cena: Kč
1408
1978-1992 [SBÍRKY] OBCHODNÍ ZÁSOBA známek (jednotlivě i v blocích), aršíků a PL ve třech zásobnících; kat. 10.300Kč
Vyvolávací cena: Kč
1409
1952-1989 [SBÍRKY] SBÍRKA dat tisku, celkem 260 pásek, bloků a částí archů, některé zajímavé (kompletní série Pof.L37-41, 42-43, 46-47, 56-61 atd., horní, resp. levé kupóny leteckých), několik hledaných dat z 50. let, Pof.2400 na fl1 v kompletním archu, 5 různých nákladů na Husák 50h Pof.2574; velmi málo dublet, výborný studijní materiál, kat. jen jednotlivých známek 3.600 Kč, cena bloků s daty výrazně vyšší
Vyvolávací cena: Kč
+32
1945-1959 [SBÍRKY] SBÍRKA zajímavá sbírka v 16-listovém zásobníku, obsahuje série včetně všech hledaných do poloviny roku 1956, mnohé k tomu ve 4-blocích, navíc specializaci aršíků (např. různá pole A435 včetně II. typu, A437, A492 typy I až X bez podtypů, 3x A564 včetně II. typu, A719 všechny typy včetně IIIa, jen V. typ s příležitostným razítkem, různé PL930 a A853-7A i B, každý jiný, vše určeno), také některé zajímavé barevné odstíny, kat. 13.000 Kč
Vyvolávací cena: Kč
1952-1958 [SBÍRKY] SBÍRKA 61 dat tisku z 50. let v 8-stránkovém zásobníku, z toho 56 celých (v tomto období zcela výjimečné, neboť oblíbené rohové 4-bloky data přetrhly napůl), celé série (ve 4-blocích) i jednotlivé hodnoty, obsahuje např. Pof.680 základní tisk i dotisk z 28.XI.52 v 10-bloku (jasně hnědá!!) a Pof.675 dotisk ze 17.VII.52; ze zrušené specializované sbírky, neopakovatelná nabídka
Vyvolávací cena: Kč
+23
1965-1966 [SBÍRKY] SBÍRKA dat tisku emise Města v menším 24-stránkovém zásobníku: obsahuje 97 dat na zn. Telč 50h (chybí jen poslední náklad) a 11 dat na jiných hodnotách této emise (např. tři různá data na Pof.1481xac), každé datum jiné; kat. cena jen jednotlivých známek (bez ohledu na odstíny barev, šarže papíru fl2, vynechané perforační otvory, značky TÚS, DV apod.) 5.685 Kč, v této úplnosti cena několikanásobně vyšší, neopakovatelná nabídka ze zrušené specializované, mnoho desetiletí budované sbírky
Vyvolávací cena: Kč
+24
1979 [SBÍRKY] SBÍRKA část studijní sbírky po známém slovenském sběrateli na 75 listech v albu, obsahuje katalogové i nekatalogové DV a VV (vlastní výzkum, většinou i s určením polí) a zajímavosti, důraz na tisky z WIFAGu (např. VV2 na Pof.2357, datum na -oz- Pof.2359, vývoj DV 2/13 v kombinaci s VV na Pof.2363, PL2369B, posuny perforace na Pof.2390, výborně zpracované DV, odstíny a vady číslování na svitkových Pof.2398-2399); vše popsáno slovensky tužkou, kat. jen katalogizovaných položek nad 8.700Kč
Vyvolávací cena: Kč
1414
1937-1990 [SBÍRKY] různorodá sestava celistvostí, obsahuje cca 300ks FDC z let 1947-1986, doplněno bohatě frankovanými dopisy z Německa a Francie z výměné korespondence, část celistvosti ČSR I., ČaM atd.; pozůstalost po sběrateli
Vyvolávací cena: Kč