Aukce 55 / Filatelie / Protektorát ČaM / Filatelistické obory / Vězeňská pošta a pracovní tábory

191959 - 1942 LAGER GMÜND III./ ČESKÉ VELENICE  dofrankovaná rumu
1942 LAGER GMÜND III./ ČESKÉ VELENICE dofrankovaná rumunská dopisnice adresovaná na příslušníka sběrného tábora, který byl zřízen v obsazených Českých Velenicích jako sběrný a tranzitní tábor pro maďarské židy, podací SR BUCURESTI/ 8.Apr.42, prošlé rumunskou i německou cenzurou; bez poškození, velmi vzácný výskyt!
Vyvolávací cena:
191928 - 1943 IT SVATOBOŘICE U KYJOVA sestava 2ks dopisnic AH 60h od
1943 IT SVATOBOŘICE U KYJOVA sestava 2ks dopisnic AH 60h odeslaných z internačního tábora do Čech, podací DR SVATOBOŘICE/ 30.III.43 a 3.IV.43; 1x utržený horní růžek dopisnice
Vyvolávací cena:
197386 - 1942? KT TEREZÍN  část víka z krabice potravinové pomoc
1942? KT TEREZÍN část víka z krabice potravinové pomoci s adresní nálepkou Mezinárodního výboru Červeného kříže v Ženevě s předtištěnou adresou Židovské rady starších v Terezíně, doplněno nálepkou švýcarského celního úřadu a nálepkou potvrzující osvobození od poplatků a cla pro internované osoby; víko je 2x zlomené a adresní nálepka poškozena, přídavné nálepky bez poškození; nalepeno na kartónu, ojedinělý výskyt!
Vyvolávací cena:
194622 - 1944 KT TEREZÍN  dopisnice adresovaná do Berlína vyfr. n
1944 KT TEREZÍN dopisnice adresovaná do Berlína vyfr. německou zn. 5Pf A.H. jako místní porto (!), SR BERLIN CHARLOTTENBURG/ 31.8.44 (rukopisně datováno 4.7.44), doplněno přídavným raz. Rückantwort nur auf / Postkarten ....; odesílatel: Frau A. F., Theresienstadt, Westgasse 6, obsáhlý německý text, dobře zachovalé
Vyvolávací cena:
196503 - 1944-1945 KT TEREZÍN  sestava 21 kusů ručně psaných obs
1944-1945 KT TEREZÍN sestava 21 kusů ručně psaných obsahů zaslaných balíků do Terezína a dalších KT, 1x vyfr. podací lístek na balík zaslaný do Terezína s DR PRAHA 11/ 3.IV.45, na stejného adresáta - vězně Osvědčení o odhlášení ze zásobování, 1x tajně vynesený česky psaný dopis od vězně s popisem zážitků z KT Dachau a dalších KT; dobře zachovalé
Vyvolávací cena:
194623 - 1944 KT TEREZÍN  sestava 4ks předtištěných dopisnic s p
1944 KT TEREZÍN sestava 4ks předtištěných dopisnic s poděkováním za balík, různé varianty formulářů, všechny adresované do Berlína, vyfr. protektorátními zn. 30h (2ks), resp. 60h A.H., 2x SR PRAG 2, 1x DR PRAG 2 a 1x DR BAUSCHOWITZ a.d.ELBE, rukopisně datované 11.1., 18.3., 9.8. a 7.11., stejný odesílatel (Frau A. F., Westgasse 6; Parkstr. 12/90; Postgasse 8 - 2x) i adresát; 3ks 1x svisle přeložené, zachovalé
Vyvolávací cena:
197191 - 1945 ZVLÁŠTNÍ TÁBOR HAGIBOR / PRACOVNÍ TÁBOR OSLAVANY
1945 ZVLÁŠTNÍ TÁBOR HAGIBOR / PRACOVNÍ TÁBOR OSLAVANY / DOPRAVA ZASTAVENA dopisnice CDV16 odeslaná na sklonku války z tábora pro shromažďování Židů ze smíšených manželství (Praha - Hagibor, Schwerinstrasse 1201), SR PRAG 25/ 18.IV.45, adresovaná do pracovního tábora v Oslavanech (Bergarbeitergruppe), kde pracovala skupina vězňů z terezínského ghetta, v textu poděkování za balík, doplněno dvojjazyčným razítkem POSTVERKEHR EINGESTELLT/ DOPRAVA ZASTAVENA, v textu červené raz. ZENSIERT; zachovalé, ojedinělé
Vyvolávací cena:
196541 - 1940-1944 [SBÍRKY]  PRACOVNÍ POVINNOST V ŘÍŠI  sestava
1940-1944 [SBÍRKY] PRACOVNÍ POVINNOST V ŘÍŠI sestava 50ks celistvostí zaslaných od nebo na totálně nasazené české pracovníky v Německu, několik zásilek z jednotek OT, balíkové a peněžní průvodky, pohlednice, dopisnice atd.; různá kvalita, neobvykle velký konvolut této korespondence, rozhodně stojí za prohlídku, ojedinělá nabídka!
Vyvolávací cena: