Aukce 63 / Filatelie / Evropa / Rakousko / Celiny
407
1870-1871 Ferch.1, žluťásek 2Kr, I. vydání 1869, sestava 2ks, 1x hezké modré DR SWOISCHITZ 1/7 71 (Vot. 70 b.), bezvadný stav a 1x náprstkové raz. TURNAU 16/12 70, vzadu luxusní modré náprstkové DR SVIJAN-PODOL 17/12 70 (Vot. 60 b.) jako příchozí, nahoře oříznutý okraj; jako celek pěkné
Vyvolávací cena: 800 Kč
408
1870-1871 Ferch.1, žluťásek 2Kr, I. vydání 1869, sestava 2ks, různé rozměry ozdobného orámování: 1x 109 : 74,5mm, DR náprstkové SEITENDORF 21/3 71 (Životice u Suchdola, Vot. 60b.), 1x 110 : 75mm, DR KOLLIN 10/7 (70); příchozí raz. na předních stranách, pěkný stav
Vyvolávací cena: 600 Kč
410
1 600 Kč
1870-1871 Ferch.1, žluťásek 2Kr, I. vydání 1869, sestava 4ks, 3. náklad, bílý kartonový papír, výrazné barevné odstíny u vytištěných známek, modré náprstkové raz. DEUTSCH JASSNIK 5/5 (Vot. 90 b.) slabší otisk, ostatní DR FREUDENTHAL, KOPIDLNO a PLAN pěkné otisky; na listě z exponátu, ex Dražan
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +60,0 %
Vydraženo za: 1 600 Kč
411
1 000 Kč
1871 PŘEDCHŮDCE PERFINŮ Ferch. 3A, žluťásek 2Kr, sestava 3ks, II. vydání 1871, německý text, 1. náklad, vzadu předtištěné místo pro datum vlevo, 1x vzadu v místě pro letopočet 7 teček, DR PARDUBITZ 2/10 (71) a 1x vzadu 8 teček, DR BAHNHOF ODERBERG 26/9 (71) + 1ks stejné vydání ale jiný náklad, DR TROPPAU/ 4.OCT.71, firemní reliéfní tisk, na žluťáscích ojedinělé; krásné otisky raz., bezvadný stav
Vyvolávací cena: 700 Kč +42,9 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
412
1 300 Kč
1872-1874 Ferch. 3D + 4D, žluťásek 2Kr, IV. vydání 1872, sestava 4ks, německý text, z toho 2ks 3. a 4. náklad, DR náprstkové TEPLITZ 19/6 74 a 2-kruhové BOEH: LEIPA 7/10 + něm.-český text, 2ks, 1. a 2. náklad, DR PETROWITZ b. Freistadt in Schlesien 10/9 72 a BRÜNN BAHNHOF 2/10 72; pěkný stav, na 2 listech z exponátu, ex Dražan
Vyvolávací cena: 900 Kč +44,4 %
Vydraženo za: 1 300 Kč
413
1 600 Kč
1876 Ferch.3D, žluťásek, IV. vydání 1872, německý text, 1. náklad, adresováno do Švýcarska, poštovné 5Kr, dofr. zn. 3Kr stejné emise, 2x DR GABLONZ a.d. NEISSE 12/1 (76), z toho 1x s rukopisně vepsaným datem, doplněno kruhovým červeným raz. "1"; pěkný stav
Vyvolávací cena: 900 Kč +77,8 %
Vydraženo za: 1 600 Kč
414
1 300 Kč
1871 Ferch.4A, žluťásek 2Kr, II. vydání 1871, sestava 2ks, německo-český text, 1. a 2. náklad, vzadu předtištěné místo pro datum vlevo, 1x modré DR BREITENAU 2/3 72 (Široká Niva, Vot. 120b!) a 1x 2-řádkové DR REICHENAU/ 23. Juni. (Rychnov n. Kněžnou), příchozí raz. na přední straně; bezvadné kusy, na listu z exponátu
Vyvolávací cena: 700 Kč +85,7 %
Vydraženo za: 1 300 Kč
415
2 400 Kč
1872 Ferch.4B, žluťásek 2Kr, III. vydání 1872, sestava 2ks, něm. - český text, oba dofr. zn. VI. emise 3Kr zelená, 1x 1. náklad, adresováno do Německa, DR EGER STADT 16/5 72 a 1x 2. náklad, adres. do Slezska, DR BÖHM. SKALITZ 26/6 (72), příchod LEWIN 27/6 vpředu; pěkný stav, na listu A4 z exponátu, ex Dražan
Vyvolávací cena: 1 500 Kč +60,0 %
Vydraženo za: 2 400 Kč
416
1 100 Kč
1872-1875 PŘÍTISKY Ferch. 4B + 2x 4D + 4E, žluťásek 2Kr, něm.-český text, 4ks, různá vydání, všechny se soukromými přítisky na zadní straně!, 2x DR PRAG BAHNHOF, 1x BRÜNN BAHNHOF a 1ks s DR BIELITZ (Polsko) jako příchozí na přední straně, hezké otisky; přítisky na žluťáscích jsou ojedinělé, 2ks nahoře lehce zastřižené, jako celek pěkné
Vyvolávací cena: 800 Kč +37,5 %
Vydraženo za: 1 100 Kč
420
10 000 Kč
1874 Ferch.4E, žluťásek 2Kr, V. vydání 1872/73, něm. - český text, I. typ nápisu, 4. náklad, zaslaný jako R do Písku, dofr. 2ks 5Kr stejné emise, podací DR KRUMAU 20/6 (74), doplněno raz. "RECOM" + rukopisně "182"; bez poškození, ojedinělý výskyt, ex Dražan
Vyvolávací cena: 10 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 10 000 Kč
421
13 000 Kč
1874 Ferch.4E, žluťásek 2Kr, V. vydání 1872/73, NEPŘELEPENÝ CHYBOTISK 5Kr, dopisnice s natištěnou zn. 5Kr nebyla uznána jako platná (!), DR TABOR 10.7. mimo známku, vlevo nahoře rukopisně "Falsche Marke", dole vyznačeno doplatné 10Kr (!), vzadu příchozí DR SEDLEC/ TAB:KR:/ 10.7., rukopisně "Nepřijmul" a parafy; bezvadný stav, kat. Ferch. 2.000€ - v této kuriozní variantě výrazně víc!, ex Dražan
Vyvolávací cena: 10 000 Kč +30,0 %
Vydraženo za: 13 000 Kč
422
1 600 Kč
1874 PŘEDCHŮDCE PERFINŮ/ CHYBOTISK Ferch.4E, žluťásek 2Kr, V. vydání 1872/73, chybotisk 5Kr úředně přelepený zn. 2Kr žlutá stejné emise, DR ELBETEINITZ 11/8 (74), reliéfní tisk "F. Tomašek/ v Labské Tynici", příchod PRAG ze stejného dne vpředu; bez poškození, předchůdce perfinů na chybotisku je výjimečný!
Vydraženo za: 1 600 Kč
423
2 600 Kč
1875 Ferch.4E, žluťásek 2Kr, V. vydání 1872/73, něm. - český text, I. typ nápisu, adresováno do Švýcarska, dofr. zn. 2Kr žlutá stejné emise, zvýhodněný tarif (do 30.6.75), podací DR BRÜNN STADT 3/5 75, doplněno firemním raz.; bezvadný stav, Ferch. 275€, ex Dražan
Vyvolávací cena: 800 Kč +225,0 %
Vydraženo za: 2 600 Kč
424
1 500 Kč
1875 Ferch.4E, žluťásek 2Kr, V. vydání 1872/73, něm. - český text, I. typ nápisu, sestava 3ks s různými výrobními vadami: 1x poškozené písmeno "n" (Korešpordenční), DR ODRAU 16/3 75, 1x poškozené ozdobné orámování, DR KROMĚŘÍŽ 4/1 75; 1x chybějící tečky v adresních linkách, DR FRANKSTADT (Frenštát p. Radh.) 11/12; hezká raz., pěkný stav, na listu z exponátu
Vyvolávací cena: 1 500 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 1 500 Kč
425
2 800 Kč
1875 Ferch.4E, žluťásek 2Kr, V. vydání 1872/73, něm. - český text, II. typ nápisu, 10. náklad, adresováno do Švýcarska, dofr. zn. 2Kr stejné emise, zvýhodněný tarif (do 30.6.75), DR U. BROD/ 16.MAI, doplněno raz. "P.D.", vzadu příchod NEUSCHATEL/ 18.V.75 a firemní raz. odesílatele; velmi pěkný stav, kat. Ferch. 275€, ex Dražan
Vyvolávací cena: 1 500 Kč +86,7 %
Vydraženo za: 2 800 Kč
426
1 200 Kč
1875-1876 Ferch.4E, žluťásek 2Kr, V. vydání 1872/73, něm. - český text, II. typ nápisu, sestava 5ks, dle kat. Schneiderbauer 1., 2., 4., 7. a 8. náklad, vybraná DR POLNÁ, náprstkové DEUTSCH LEUTEN, řádková TROPPAU, ROŽNAU a MÄHRISCH KROMAU; bezvadný stav, na výstavních listech s popisy, ex Dražan
Vyvolávací cena: 1 200 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 1 200 Kč
427
1 000 Kč
1872-1880 Ferch.F27, F28, sestava 4ks prošlých celinových obálek vydání 1867, 2ks 3Kr zelená zaslané v místě, 2ks 5Kr červená, 1x zaslaná jako R dofr. vzadu 2ks zn. 5Kr 1867, podací DR BRÜNN STADT 30/11 76, 1x zaslaná do Řecka dofr. zn. 5Kr emise 1867, podací DR BADEN 28/7 80; zachovalé, kat. cca 400€
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
428
1 700 Kč
1878-1882 Ferch.10, dopisnice 2Kr FJI. hnědá, sestava 3ks adresovaných do ciziny - Itálie, Švýcarska a Anglie, vše dofr. zn. VI. emise 3Kr zelená nebo 2x 2Kr žlutá, podací DR BRÜNN 28/6 78, BILIN 5/7 79 a PRAHA 2/6 82; bez poškození
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +70,0 %
Vydraženo za: 1 700 Kč
429
7 000 Kč
1884 Ferch.27A, vydání 1880, II. díl z dvojité dopisnice pro cizinu 5Kr FJI. odeslaný ze Singapuru (!) do Prahy, dofr. zn. 3Kr Orlice, Mi.45, raz. VLP F.P.A. No.63/ 28/8 84, příchod PRAG 29/8 84, s firemní nálepkou V. Frič; KVP - dopisnice uprostřed svisle proříznutá, ex Dražan
Vyvolávací cena: 4 000 Kč +75,0 %
Vydraženo za: 7 000 Kč
431
1 800 Kč
1885 Ferch.29, dopisnice 2Kr Orlice, něm. - český text, adresovaná do Švýcarska, DR BRÜNN STADT 29/8 85, nedostatečně vyplacena, vylepeny švýcarské doplatní zn. 5c a 10c různých emisí!, DR LUZERN 31.8.85, adresát zásilku nepřijal, přes doplatní zn. raz. "Ungültig" a vráceno odesílateli, příchod BRÜNN STADT 3.9.85; pěkný stav
Vyvolávací cena: 800 Kč +125,0 %
Vydraženo za: 1 800 Kč
433
1 100 Kč
1888 ÚŘEDNÍ DOSÍLANÁ ZÁSILKA Ferch.29, dopisnice 2Kr Orlice, něm. - český text, DR RADNICE/ 5/12 88, městská rada žádá adresáta o sdělení, zda žije syn a jaké má zaměstnání, ten nezastižen, vícekrát dosíláno, k dopisnici přilepeny 2 písemnosti - Pátrání po příjemci a Potvrzení o vrácení zásilky; výjimečná celistvost!, pěkný stav, na listu z exponátu
Vyvolávací cena: 500 Kč +120,0 %
Vydraženo za: 1 100 Kč
435
6 500 Kč
1890 R-zálepka 5Kr zaslaná do Lipska dofr. 10Kr jako R-poplatek a dalších 10Kr jako RÜCKSCHEIN, DR HALLEIN/ 14.7. 99, příchozí L13 15.7; kat. Ferch. pro RR dopis do ciziny min. 500€; RR celina je mimořádně vzácná - odhadujeme na 1.000€; navíc politicky zajímavý obsah!
Vyvolávací cena: 4 000 Kč +62,5 %
Vydraženo za: 6 500 Kč
436
900 Kč
1890? - 1980 Ferch. 1, FAKSIMILE nejstarší dopisnice na světě, 2ks, 1x jako příloha časopisu "Das XIX. Jahrhundert", nepoužitá a 1x z 1. dne její platnosti adresovaná do Brna (ex Kučera) jako pozvánka na výstavu OSTRAVA 1980, vč. obálky; bezvadný stav
Vyvolávací cena: 500 Kč +80,0 %
Vydraženo za: 900 Kč
446
1900 Ferch.66, dopisnice 2Kr vydání 1890, něm. - rumunský text (!), odeslaná z Opavy do Jakartovic u Opavy, dofr. diagonálně půlenou zn. 1Kr ( přechod měny z krejcarů na haléře), DR TROPPAU 12/3 00, příchod ECKERSDORF 13/2 00 vpředu; zajímavé, dobrá jakost, ex Dražan
Vyvolávací cena: 800 Kč
447
1 000 Kč
1900 Ferch.69F+A, dvojitá jednostranně prošlá dopisnice 2Kr FJI., něm. - italský text, adresovaná do Kamenného Šenova, dofr. zn. 1H, čárkové DR EGER 10.2.00; bez poškození, použití v Čechách v době peněžní reformy je ojedinělé!
Vyvolávací cena: 800 Kč +25,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
448
500 Kč
1900 Ferch.77, dopisnice 2Kr vydání 1897, německý text, 2ks z období měnové reformy, 1x bez přídavné frankatury, DR VELKÁ CEREKEV 11/3 00, zatíženo doplatným 2H, červené DR PRAG 12/3 00 a 1x dofr. zn. 1H FJI., čárkové DR MIES in BÖHMEN/ 26.3.00 (Stříbro); pěkný stav, na listu A4
Vyvolávací cena: 500 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 500 Kč
449
1 100 Kč
1902-1903 Ferch.114, dopisnice 5H FJI. vydání 1900, něm. - český text, 2ks, 1x zaslaný jako R, dofr. 5+10+10H, DR BRÜSAU 19/2 03 (Březová) a 1x jako Ex, dofr. 30H, DR DOMBRAU 23/5 02 (Doubrava u Karviné); pěkný stav, na listu A4 z exponátu, ex Dražan
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +10,0 %
Vydraženo za: 1 100 Kč
450
1 100 Kč
1906-1908 Ferch.135 + 136 + 172, dopisnice 5H FJ I. vydání 1904 a 1907, 3ks, 1x něm. text zaslaná jako R do Německa, 3-barevná frankatura 2+3+10+10H, DR FLEISSEN (PLESNÁ u Chebu) 23.4.07, tranzitní a příchozí DR MARKNEDKIRCHEN a ERLBACH + 1x něm. - český text adres. do Nizozemí, dofr. 1+1+3H, DR PRAG 5/ 27.XII.06, odesílatel J. Šula + 1x zaslaná Ex, dofr. zn. 30H vydání 1908, DR TEPLITZ - SCHÖNAU/ 23.XI.1908; dobrý stav
Vyvolávací cena: 700 Kč +57,1 %
Vydraženo za: 1 100 Kč
451
6 000 Kč
1907 PRAŽSKÁ POTRUBNÍ POŠTA / Ferch.PK21, celá dvojitá jednostranně prošlá dopisnice pro potrubní poštu FJ I. 20H hnědá, podací DR PRAHA/ 13.I.07, adresováno na J. Šulu bez textu, stejné DR i na odpovědní části; bez poškození, vzácné!
Vyvolávací cena: 6 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 6 000 Kč
452
2 200 Kč
1908 Ferch.198, Jubilejní obrazová dopisnice 5H FJI. s natištěnými hodnotami 3H, 5H, 10H + přídavná frankatura 1H a 6H stejné emise, 3x PR PRAHA, JUBILEJNÍ VÝSTAVA/ 18.X.08, 5-barevná frankatura, hledaná příležitostná R-nálepka; bezvadný stav, ex Dražan
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +10,0 %
Vydraženo za: 2 200 Kč
453
600 Kč
1908-1909 Ferch.152 F+A, vydání 1904, jednostranně prošlá dvojitá dopisnice pro cizinu 10+10H, DR KOSTELEC n. ORLICÍ 30/5 00, zaslaná do Francie, příchod VERSAILLES + 1ks dopisnice pro cizinu 10H, vydání 1907, adresována do Paříže na sochaře O. Španiela; dobrý stav
Vyvolávací cena: 500 Kč +20,0 %
Vydraženo za: 600 Kč
454
1910 Ferch.200F, I. díl z dvojité dopisnice 5H FJI. vydání 1908, zaslaný jako R+Dobírka! do Broumova, dofr. zn. 5+10+10H stejné emise, podací DR KARLÍN 8/1 10, firemní raz. odesílatele, adresát zásilku nepřijal, rukopisně "nicht behoben/ retour Karolinenthal"; dobře zachovalé, R-dopisnice na dobírku jsou výjimečné, ex Dražan
Vyvolávací cena: 4 000 Kč
455
1 000 Kč
1911-1912 Ferch.199, dopisnice 5H FJI./ 1908, 2ks, 1x jako R dofr. 25H, podací DR TŘEŠŤ 1.XII.11 + 1x jako Ex dofr. zn. 10+10+10H, podací DR VELKÉ NEHVIZDY 21.I.12 a dekorativní firemní raz., příchod CHLUMEC n. CIDLINOU 21/1 12; obě dopisnice dobrý stav
Vydraženo za: 1 000 Kč
458
800 Kč
1916-1917 Ferch.199 +200 F + 200 A, dopisnice 5H FJI./ 1908, 3ks s doplatky, 1x adres. do Švýcarska s DR BRÜX 8.VII.10, zatížena doplatným, vylepena švýcarská zn. 10c, DR LAUSSANE/ 11.VII.10 + I. a II. díl z dvojitých dopisnic, obě nesprávně vyplacené, u I. dílu vylepeny doplatní zn. 6+4H, DR KLATOVY 18.XI.16 + II. díl již neplatné dopisnice dofr. zn. 3H, DR POLIČKA 9.IV.17, vylepena doplatní zn. s přetiskem PORTO 15/2h; dobrý stav
Vyvolávací cena: 600 Kč +33,3 %
Vydraženo za: 800 Kč
460
600 Kč
1917 Ferch.211, dopisnice 8H FJI./ 1916, 3ks, 1x R dofr. 25H stejné emise, DR NEUSTADT a.d. METTAU 31.VII.17 + 1x Ex v místě, dofr. 10+15+15H, DR PRAHA 7/ 14.VII.17 + 1x dopisnice s firemním přítiskem C.Mischka - Arnau, čárkové DR ARNAU 19.4.17; zachovalé
Vyvolávací cena: 600 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 600 Kč
465
1 300 Kč
1901-1916 PRAŽSKÁ POTRUBNÍ POŠTA / sestava 3ks celistvostí prošlých potrubní poštou, dopisnice 5h vydání 1908 zaslaná Ex a dofr. zn. 25h s podacím DR PEČKY NA STÁTNÍ DRÁZE 27/9 16, 1x dopisnice 8h zaslaná Ex a dofr. zn. 30h s podacím DR ZVOLE 21.VIII.17, dopis zaslaný v místě vyfr. zn. 10h+20h, podací DR PRAHA 10/ 6/3 01; bez poškození
Vyvolávací cena: 600 Kč +116,7 %
Vydraženo za: 1 300 Kč