Aukce 63 / Filatelie / Evropa
1
1 600 Kč
1912 NEVYDANÁ - Znak 25Cts "Indenpendance Albanaise", 40-blok, tištěno v tiskárně S. Modiano v Terstu pro 3. albánský kongres, nepoužito kvůli chybnému znaku - pouze jednohlavá orlice, cigaretový papír bez lepu; bezvadné, ojedinělý výskyt této hodnoty!
Vyvolávací cena: 800 Kč +100,0 %
Vydraženo za: 1 600 Kč
23
19 000 Kč
+105
1880-1950 [SBÍRKY] OBCHODNÍ ZÁSOBA / ojedinělá akumulace / obchodní zásoba známek i celých sérií ve dvou zaplněných velkých zásobnících A4 + 1x menší zásobník A4, od 80. let 19. století, různé emise, často vícekrát, odstíny, několik 4-bloků apod., obsahuje lepší série jako Mi.191-203, 244-249, 287, 342-343, 344-346, 347-353 apod., také letecké, obsazená území aj.; navíc doplněno o dva menší zásobníky A4 s telegrafními a železničními zn. + 1x velký A4 s moderními vydáními po roce 1970; převážně po nálepce, menší část svěží nebo raz., vysoký katalog, množství materiálu, vhodné k dalšímu zpracování, stojí za prohlídku!
Vyvolávací cena: 15 000 Kč +26,7 %
Vydraženo za: 19 000 Kč
24
15 000 Kč
+21
1879-1944 [SBÍRKY] takřka kompletní sbírka v zásobníku A4, od Mi.1-467 (kromě Mi.258), obsahuje celé série, začátek raz., meziválečné série převážně *, doplněno i o část poválečných emisí; kat. dle majitele více jak 5.000€
Vyvolávací cena: 15 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 12 000 Kč
42
7 000 Kč
1939-1944 INTERNAČNÍ TÁBORY sestava 12ks obálek a lístků zaslaných do a z internačních táborů ve Francii, mj. CAMP ARGELES, CAMP DE NOÉ, CAMP RIVESALTES, CAMP PORTET SUR GARONE, CAMP DE GURS atd., 1x R-dopis, 2x služební hlavičková obálka adresovaná na švýcarský ČK do Ženevy, 1x dopis ze Španělska, cenzury atd.; zachovalé
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +600,0 %
Vydraženo za: 7 000 Kč
47
11 000 Kč
1904-1908 SG.56-64, Edvard VII., ½P - £1, kompletní řada 9 zn. + SG.60a, 6P bledě nachová / fialová a SG.62a, 2Sh zelená / modrá, obě hodnoty na křídovaném papíru, vše průsvitka Mult Crown CA, doplněno o odstíny hodnot ½P a 2P; po nálepce, kat. £1.250, ojedinělý set!
Vyvolávací cena: 11 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 11 000 Kč
51
16 000 Kč
1938 SG.128bb, Jiří VI. 2Sh "Elliot Memorial", CHYBOTISK "BIRD ON MEMORIAL"; bezvadná kvalita, kat. £750, výskyt pouze na 3. ZP 9. řady archu a jen v nepatrné části nákladu, velmi vzácná a katalogově rychle rostoucí specialita!
Vyvolávací cena: 15 000 Kč +6,7 %
Vydraženo za: 16 000 Kč
53
700 Kč
1944 KONCENTRAČNÍ TÁBOR JASENOVAC / Sabirni logor Jasenovac - přední díl z předtištěného lístku bez frankatury, podací DR JASENOVAC 15.III.44, cenzurní oválné SLUŽEBENO/ PREGLEDANO se znakem, největší KT na území Evropy v období II. světové války, zahynulo zde více jak 80 tisíc vězňů; lehký přehyb, ex Procházka
Vyvolávací cena: 700 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 700 Kč
54
900 Kč
1944 KONCENTRAČNÍ TÁBOR STARA GRADIŠKA / Sabirni logor Stara Gradiška - přední díl z předtištěného lístku vyfr. zn. 2K, podací DR STRA GRADIŠKA 12.IV.44, cenzurní oválné SLUŽEBENO/ PREGLEDANO se znakem, tento KT byl součástí KT Jasenovac - Tábor VII, což byl největší KT na území Evropy v období II. světové války, zahynulo zde více než 80 tisíc vězňů; bez poškození, ex Procházka
Vyvolávací cena: 700 Kč +28,6 %
Vydraženo za: 900 Kč
57
10 000 Kč
1852-1859 Sass.1-4, 6, 8-10, 13, 15; Znak 5C-40C tj. kompletní 1. emise, 5C-40C z 2. emise z toho 5C vzácnější olivová, navíc GOVERNO PROVISORIO 15C a 20C; velmi pěkný set a až na č. 8 vybrané, mimořádně kvalitní střihy; kat. 8.600€, vyvoláváme za velmi výhodnou cenu!
Vyvolávací cena: 6 000 Kč +66,7 %
Vydraženo za: 10 000 Kč
60
10 000 Kč
1940-1944 ITALSKÉ VĚZNICE A KONCENTRAČNÍ TÁBORY FAŠISTICKÉHO REŽIMU / sestava 13ks celistvostí odeslaných z nebo do KT, mj. koncentrační tábory CAIRE MONTENOTTE, ALBEROBELLO, PADOVA, MONZA, FERRAMONTI DI TARSIA (cenzurovaný dopis adresovaný do Tel-Avivu), CORROPOLI, CASOLI, CASTEL DI GUIDO atd.; různá kvalita, ex Procházka
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +400,0 %
Vydraženo za: 10 000 Kč
Aukce 63 / Filatelie / Evropa - Informace
V této části naleznete poštovní známky, celiny a celistvosti vydané v jednotlivých evropských zemích a územích od roku 1840.
První poštovní známkou Evropy a světa vůbec byla legendární Penny Black (1 Penny), vydaná ve Velké Británii 6. května 1840. Společně s touto hodnotou byla rovněž vydána Two Pence Blue (2 Pence). Více ke vzniku prvních poštovních známek např. zde.
Prvními poštovními známkami vydanými na kontinentu byly švýcarské 4R a 6R z kantonu Zürich z 1. března 1843.