Aukce 63 / Filatelie / Filatelistická literatura
1920 POŠTA ČESKOSLOVENSKÁ 1919/ Jaroslav Lešetický, monografie starorakouských a uherských zn. s tímto přetiskem s katalogem všech vydaných přetisků i odrůd s autentickými čísly nákladů, vydáno se svolením ministerstva pošt a telegrafů, 40 str. textu + reklamní část, brožura, formát 12x17cm; bez poškození, hledané, chybí ve většině knihoven!
Vyvolávací cena: Kč
1927 DIE FEHLDRUCKE DER TSCHECHOSLOWAKISCHEN BRIEFMARKEN / příručka o výrobních vadách všech emisí čs. známek do roku 1925, doplněno typy a průsvitkami emise Masaryk 1925, vydal Bernahard Heinz, Brno, brožura 48 stran; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1910-1917 FILATELISTICKÉ ROZPRAVY č.1-14 a II. díl Kontrolní značky na poštovních známkách / Jaroslav Lešetický, svázané sešity do dvou knih, bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
2013 POFIS / Protektorát Čechy a Morava 1939-1945, specializovaný katalog, vydání 2013, náklad vyprodán; úplně nový
Vyvolávací cena: Kč
1984-1997 HRADČANY - REKONSTRUKCE TISKOVÝCH DESEK / sestava 5ks příruček pro hodnoty 500h TD 1+2, 120h TD 1+2, 75h TD 1+2, 5h I. TD 3+4 a 3h TD 1+2; jako nové
Vyvolávací cena: Kč
1940 MONOGRAFIE známek s přetiskem Slovenský štát, Hugo Kaufmann, Praha 1940, kompletní 53 stran, volné listy bez desek, hledané
Vyvolávací cena: Kč
1163
1929 CIRKEVNÍ STÁT VATIKÁN / Tribuna filatelistů J. Franěk + DIE ENTWERTUNGSTEMPEL AUF DEN MARKEN DES KÖNIGREICHS NEAPEL, Vindobona, svázané 2 příručky v jednom
Vyvolávací cena: Kč
1164
+21
1945-1948 KATALOGY / KOLÁR Hugo, sestava 7 katalogů, obsahuje Rakousko I+II, Srbsko, Polsko, Maďarsko a Jugoslávii; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1925 BULLETIN MENSUEL DE LA MAISON THÉODORE CHAMPION, PARIS/ kompletních 12 čísel časopisu legendárního pařížského filatelistického obchodníka a znalce T. Championa; mírná patina, velmi dobrý stav
Vyvolávací cena: Kč
1903 NĚMECKÁ POŠTA V ČÍNĚ A JEJICH FALZA / AUSHÜLFSMARKEN VON TSINGTAU UND IHRE FÄLSCHUNGEN / vydání Lipsko 1903, specializovaná příručka s řadou detailních vyobrazení, razítek, TD apod.; ex Bohuš Rieger
Vyvolávací cena: Kč
2009 RAKOUSKO / Die Bildpostkarten Österreich, Michael Bockisch, spacializovaný katalog rakouských obrazových dopisnic, 1. vydání 2009; jako nové
Vyvolávací cena: Kč
1990 RAKOUSKO / Inflation in Österreich 1918-1925, Heinrich Karasek, katalog s oceněním celistvostí z období rakouské inflace; jako nové
Vyvolávací cena: Kč
1995 RAKOUSKO / Österreich 1925-1938, Heinrich Karasek, katalog s oceněním celistvostí 1. republiky; jako nové
Vyvolávací cena: Kč
2015 USA / SCOTT CLASSIC SPECIALIZED CATALOGUE OF USA STAMPS & COVERS 2015, specializovaný katalog USA 1846-2014 (Sidney, OH: Amos Media, 2014); 1.204 stran, barevná vyobrazení; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1171
1984-2014 VELKÁ BRITÁNIE / sestava 3 katalogů: Stanley Gibbons Concise 2014, Queen Elizabeth II. Pre-Decimal Issues 1984 a Collect British Posmarks, J. T. Whitney; zajímavý set
Vyvolávací cena: Kč
[SBÍRKY] partie 12ks starší zajímavé specializované literatury, mj. razítka, padělky, znaky pravých známek apod.; např. Vademecum der Fälschungen; Altdeutschland, 5. vydání; Zumstein - Hanbuch über die Briefmarken der Schweizerischen...(včetně krásných barevných vyobrazení, vydání 1924), atd.; celkově pěkný stav, řada zajímavých a dnes těžko dostupných titulů!
Vyvolávací cena: Kč
Aukce 63 / Filatelie / Filatelistická literatura - Informace
Na filatelii je možno nahlížet mnoha způsoby, mimo jiné také jako na vědní obor, který je definován svým specifickým objektem zkoumání, metodami a technikou práce, terminologií, vymezenými pojmy apod. K prezentaci získaných poznatků i ve filatelii od počátků slouží odborná literatura, která sběratelům pomáhá určit směr jejich sběratelské činnosti a případně naznačuje „co má a nemá smysl".