Aukce 67 / Filatelie / ČSR II. / Filatelistické obory
2043
1986-1987 ČS. NÁMOŘNÍ PLAVBA / M/S SLAPY kapitánská pošta, nefrankovaná pohlednice Rio De Janeiro s lodním raz. M/S SLAPY s 2ks obálek s frankotypem ČNP, PRAHA 10/ 28.7.86 respektive 12.1.87, na zadní straně modrá příchozí rámečková raz. DOŠLO s daty; pouze 1x obálka na zadní straně popsaná, ostatní bez poškození
Vyvolávací cena: 400 Kč
2044
1 000 Kč
1966-1968 KURÝRNÍ POŠTA / sestava 7ks celistvostí přepravených kurýrem, 4x obálka z výstavy BRNO 66, výstavní nálepka s černým přetiskem K.S. a s červeným, modrým nebo zeleným řádkovým raz. ÚSTŘEDNA KURÝRŮ/ BRNO 1966, 5x celistvost z výstavy Družby ČSSR - NDR / BRNO 1968 s výstavní nálepkou s černým přetiskem Kurýrní služba doplněno červeným, fialovým nebo černým kruhovým výstavním raz. Kurýrní služby; bez poškození
Vyvolávací cena: 900 Kč +11,1 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
2048
2 600 Kč
1947 FDC 4B/47 Světový festival mládeže se zn. Pof.456-457 + FDC 6B/47 Moyses se zn. Pof.460-461 + FDC 7B/47 VŘSR se zn. 462-463 ( slabé zahnědnutí obálky nahoře), sestava 3ks FDC s vylepenou celou emisí, vše prošlé; zachovalé
Vyvolávací cena: 600 Kč +333,3 %
Vydraženo za: 2 600 Kč
2050
6 000 Kč
1949 NEOHLÁŠENÁ VARIANTA FDC / 2A/49n, 1. výročí únorových událostí, vylepeny zn. 2x Pof.500 místo pouze jedné, adresována do Německa, vzadu řádkové fialové raz. Poštovní úřad Praha 1 - Filatelie; zachovalé, ojedinělý výskyt!
Vyvolávací cena: 2 600 Kč +130,8 %
Vydraženo za: 6 000 Kč
2051
1 900 Kč
1952-1961 NEOHLÁŠENÉ OBÁLKY FDC / Celostátní výstava BRATISLAVA ´52 - obálka s aršíkem Pof.A691-692, prošlá, PR s datem 18.X.1952 + velká obálka s přítiskem k výstavě PRAGA ´62, vylepený aršík Pof.A1216 "Velké prádlo", TD A, PR ze dne 18.XII.1961; zachovalé
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +90,0 %
Vydraženo za: 1 900 Kč
2053
900 Kč
1946-1948 [SBÍRKY] ZVLÁŠTNÍ OBÁLKY / sestava 15ks podlouhlých obálek s přítisky a PR, Štefánik, slavnosti KSČ v Kroměříži, úmrtí E. Beneše a J. Masaryka, volba prezidenta K. Gottwalda, Š. Moyses, Kroměřížský sněm, Nová ústava, Pražské vzorkové veletrhy, Všesokolský slet 1948 atd.; zachovalé
Vyvolávací cena: 700 Kč +28,6 %
Vydraženo za: 900 Kč
2054
4 500 Kč
1947-1980 [SBÍRKY] OBCHODNÍ ZÁSOBA FDC / desítky stovek kusů FDC v jedné Ikea krabici, obsahuje množství kusů z 40., 50. i 60. let, vše v několika kusech i desítkách kusů od jedné, doplněno nálepními listy, množství DV, typů, odchylek, rozlišovací písmena razítek atd.; 20kg materiálu k dalšímu zpracování, pozůstalost, POZOR POUZE OSOBNÍ ODBĚR!
Vyvolávací cena: 3 000 Kč +50,0 %
Vydraženo za: 4 500 Kč
2056
700 Kč
1953 R-dopis adresovaný Státní bance čsl., vyfr. 3ks Pof.722, podaný k přepravě v sobotu 30.5.1953 večer, krátce po vyhlášení peněžní reformy (!), podací DR NÁMĚŠŤ nad OSLAVOU 30.V.53-20, doplněno 2-řádkovým prezentačním raz. banky "Došlo/ 1000-1, 31. V. 53" + rukopisná poznámka; zajímavá celistvost, zachovalé
Vyvolávací cena: 600 Kč +16,7 %
Vydraženo za: 700 Kč
2057
1 000 Kč
1953 1. DEN - SLOVENSKO / předtištěná firemní obálka zaslaná do Prahy jako obchodní papíry s 10-násobnou frankaturou zn. 1,50Kčs Gottwald, Pof.485, na zadní straně, podací DR NOVÉ ZÁMKY 2/ 1.VI.53; zachovalé, ojedinělá zásilka z 1. dne ze Slovenska!, na přání zk. Dražan
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
2059
600 Kč
1953 DOPIS DO CIZINY / filatelisticky ovlivněný těžší R-dopis adresovaný do Rakouska, 147Kčs, s bohatou frankaturou vpředu i vzadu v hodnotě 147Kčs na větší obálce, podací DR NOVÁ BYSTŘICE/ 8.VI.53, v Rakousku prošlé cenzurou - kruhové fialové raz. a přelepka; zachovalé
Vyvolávací cena: 500 Kč +20,0 %
Vydraženo za: 600 Kč
2060
1 600 Kč
1953 LETECKÉ FRANKATURY / dopis v místě nad 20g adresovaný na Státní banku čsl., vyfr. 4-páskou leteckých zn. Lázně 10Kčs, DR BRNO / 4.VI.53; správná výše poštovného, formát A4, obálka uprostřed 1x silně přeložena, frankatury s leteckou emisí Lázně jsou hedané!
Vyvolávací cena: 1 600 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 1 600 Kč
2067
1 100 Kč
1953 NÁDRAŽNÍ DOPIS / úřední obálka s červeným orámováním a černým předtiskem, adresát deník Svobodné slovo, poštovné 110Kčs, smíšená frankatura příležitostných a výplatních známek, celkem 32ks vpředu i vzadu, Pof. 521 (4x), 666, 684 (8x) a 713 (19x), DR ÚSTÍ nad LABEM 2/ 2.VI.53, přepravený vlakem č. 702; ojedinělý výskyt, specialisty hledané, obálka otevřena ze 3 stran, dobrý stav, zk. Dražan
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +10,0 %
Vydraženo za: 1 100 Kč
2073
800 Kč
1953 [SBÍRKY] sestava 20ks firemních dopisů adresovaných na Státní banku čsl. v Brně, s vícenásobnými frankaturami stejnou známkou, např. 50x Pof. 487 II. typ, 489+489K, 2x 489K, 20x 697, 20x 702, 20x 7163, 30x 725 atp.; vše formát A5, běžný stav
Vyvolávací cena: 700 Kč +14,3 %
Vydraženo za: 800 Kč
2074
800 Kč
1953 [SBÍRKY] sestava 20ks firemních dopisů adresovaných na Státní banku čsl. v Brně, s vícenásobnými frankaturami výpatních nebo příležitostných zn., např. Pof.489 (2x)+489K, 20x 487 II. typ, 20x 506, 40x 693, 20x 697, 20x 13 atp.; 19ks formát A5, běžný stav
Vydraženo za: 800 Kč
2075
700 Kč
1953 [SBÍRKY] sestava 8ks firemních dopisů adresovaných na Státní banku čsl. v Brně, z toho 7x jako R a 1x Ex, s vícenásobnými frankaturami běžných výplatních zn. (7ks); formáty 2x A6, 5x A5 a 1x A4 + navíc jedna přední strana R-dopisu; běžný stav
Vyvolávací cena: 400 Kč +75,0 %
Vydraženo za: 700 Kč
2076
800 Kč
1953 [SBÍRKY] sestava 8ks firemních R-dopisů adresovaných na Státní banku čsl. v Brně s bohatými smíšenými frankaturami různých emisí, z toho 1ks vyfr. 8ks příležitostných a výplatních zn. + OVS 10Kčs / Závody přesného strojírenství LÍŠEŇ/ 4.6.53; formáty 4x A6, 2x A5, 1x A4 a 1x okénková obálka C6 z. 1. DNE, DR SKALICE n. SVITAVOU/ 1.VI.53, běžný stav
Vyvolávací cena: 500 Kč +60,0 %
Vydraženo za: 800 Kč