Aukce 68 / Filatelie / Zábory / Maďarský zábor
1938 CDV67/4 Tatry, předběžná čs. dopisnice TGM 1,20Kč, velký formát s prodejní cenou 1,30Kč, zaslaná ze zabraného Diosku (dnes Sládkovičovo, SR) do Žiliny, podací DR MAGYARDIOSZEG 38 XI. 19; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
2785
1938 dopis ze zabrané Tornaľy do Čech, smíšená maďarsko-čs. frankatura Mi.493, 552, 591 + Pof.303 (v době užití již neplatná), podací DR TORNAALJA 38 XII.12, správné výplatné 32f; pěkně zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
2786
1940 KASSA 2/ TÉLI SPORT A KASSAI HAVASOKBAN SPORTHÉT 1939.XII.26. - 1940.I.5., (Zimní sport na košickém sněhu/ Sportovní týden) příležitostné razítko na vyfr. firemním R-dopise; vzadu natržená klopa, vzácné razítko, ex Bulant
Vyvolávací cena: Kč
1938-1943 [SBÍRKY] sestava 35ks celistvostí s razítky poštovních úřadů zabraných Maďarskem, mj. VISSZATÉRT - DUNAJSKÁ STREDA, NOVÉ ZÁMKY, KOŠICE, KOMÁRNO, LEVICE, LUČENEC, ROŽŇAVA, BEREHOVO, MUKAČEVO, UŽHOROD, RIMAVSKÁ SOBOTA, razítka s různými rozlišovacími písmeny, obsahuje 18ks obálek, lístky a 4 ks výstřižků; bez poškození, z větší části filatelisticky motivováno
Vyvolávací cena: Kč
+30
1939-1944 [SBÍRKY] PŘÍLEŽITOSTNÁ RAZÍTKA / sbírka 70ks celistvostí s příležitostnými a propagandistickými razítky z maďarského záboru Slovenska a Podkarpatské Rusi jako VISSZATÉRT a další z Podkarpatské Rusi mj. MUNKÁCS / ZRINYI ILONA, obsahuje 55ks dopisů, celin a pohlednic, doplněno 15ks výstřižků s razítky, část prošlá, smíšené frankatury čs. a maďarských zn., propagační pohlednice atd., uloženo na listech A4 s popisy, mapkami a několika listy studijních textů; uloženo v kroužkovém zásobníku, hodnotná sbírka s mnoha zajímavými údaji v popisech, ex Bulant
Vyvolávací cena: Kč
3414
1943 Benne bizzatok! (Věříme mu!) barevná propagandistická pohlednice se siluetou vojáka a maďarského znaku, signováno Légrády Sándor 1943, 3x otisk příležitostného raz. KASSA HAZATÉRT a kruhového raz. Košické výstavy známek CASSOVIA BÉLYEGKIÁLLITASA; neprošlé, bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
Aukce 68 / Filatelie / Zábory / Maďarský zábor - Informace
Po Mnichovské dohodě bylo 2. 11. 1938 dovršeno jednání mezi Česko-slovenskem a Německem o odstoupení jižních částí Slovenska a Podkarpatské Rusi hortyovskému Maďarsku - První vídeňská arbitráž.