Aukce 68 / Pohlednice

Aktuálně běží Aukce 69, kde můžete najít podobné položky a dražit!
3376
235636 - 1898 BŘECLAV - litografická koláž, mj. nádraží, DA +
1898 BŘECLAV - litografická koláž, mj. nádraží, DA + LEDNICE (Eisgrub) - barevná koláž, Minaret, interiér skleníku a zámku, DA; obě prošlé bez poškození
Vyvolávací cena: 500
3377
234858 - 1911 SVATÝ HOSTÝN - Slezané na Hostýně, čb fotopohledn
1911 SVATÝ HOSTÝN - Slezané na Hostýně, čb fotopohlednice, na výšku, fotograf J. Horák; prošlá, bezvadná
Vyvolávací cena: 900
3378
226967 - 1905-1915 ŽATEC (SAAZ) - sestava 7 jednozáběrových pohle
Vyvolávací cena: 600
3379
234865 - 1936 ŠUMPERK - Fest aller Deutschen, fotopohled ze slavnost
1936 ŠUMPERK - Fest aller Deutschen, fotopohled ze slavnosti BDD (Spolek Němců v Čechách), A. Schneider, Mahr. Schönberg, neprošlé; bez poškození
Vyvolávací cena: 600  +116,7 %
Vydraženo za: 1 300 Kč
3380
226960 - 1903 TACHOV (Tachau) - 4-okénková kolorovaná lito pohledn
1903 TACHOV (Tachau) - 4-okénková kolorovaná lito pohlednice, mj. nádraží v noci; DA, prošlá, zachovalé
Vyvolávací cena: 600  +0,0 %
Vydraženo za: 600 Kč
3381
227349 - 1899 TŘEBÍČ - několika záběrová litografie, mj. celko
1899 TŘEBÍČ - několika záběrová litografie, mj. celkový pohled, Karlovo náměstí, C.k. pošta, Národní dům, Černý dům, Kostelíček atd., nakladatel J. Lorenz, č.2623, dlouhá adresa, nepoužitá; pouze nepatrný ohyb v pravém dolním růžku
Vyvolávací cena: 400  +25,0 %
Vydraženo za: 500 Kč
3382
234594 - 1908 UŽHOROD třídílná kolorovaná panoramatická pohled
1908 UŽHOROD třídílná kolorovaná panoramatická pohlednice, centrum města od řeky, DA, neprošlá; 1x ohyb v růžku, jinak pěkně zachovalá
Vyvolávací cena: 800
3383
234108 - 1900 MUCHA Alfons, Champenois, francouzské vydání, DA, pr
1900 MUCHA Alfons, Champenois, francouzské vydání, DA, prošlá; lehká patina
Vyvolávací cena: 1 500  +0,0 %
Vydraženo za: 1 500 Kč
3384
234861 - 1917 MUCHA Alfons (1860–1939), Vzpomínka na rodné město
1917 MUCHA Alfons (1860–1939), Vzpomínka na rodné město Ivančice, černobílá, Fr. Dvořáček v Ivančicích, prošlá; zachovalé
Vyvolávací cena: 500
3385
234852 - 1900 ŠVÁB č.60, Pozdrav s uhlím!, černobílá pohlednic
1900 ŠVÁB č.60, Pozdrav s uhlím!, černobílá pohlednice karikující Židy, DA, prošlá; nepatrně nahnutý růžek, jinak bezvadná, motiv odkazující na tehdy probíhající hilsneriádu
Vyvolávací cena: 800  +0,0 %
Vydraženo za: 800 Kč
3386
234854 - 1900? KIRCHNER Raphaël, La Favorite VI; DA, nepoužitá, le
1900? KIRCHNER Raphaël, La Favorite VI; DA, nepoužitá, lehká patina, jinak bezvadná
Vyvolávací cena: 700  +0,0 %
Vydraženo za: 700 Kč
3387
234859 - 1915 DRTIKOL František (1883–1961), dvůr domu čís. 79-
1915 DRTIKOL František (1883–1961), dvůr domu čís. 79-IV, Nový svět, I. série: Dvorů a dvorečků pražských, nepoužitá, německý text; dobrý stav
Vyvolávací cena: 500
3388
234857 - 1905-1906 BUFFALO BILL Wild West Show, sestava 5ks pohlednic
1905-1906 BUFFALO BILL Wild West Show, sestava 5ks pohlednic z evropského turné, 4x rakouské vydání, 1x francouzské, různé motivy, nepoužité; lehká patina, celkově velmi pěkný stav
Vyvolávací cena: 1 500
3389
232869 - 1939-1945 NACISMUS / MORAVSKÁ OSTRAVA / sestava 2ks fotopoh
1939-1945 NACISMUS / MORAVSKÁ OSTRAVA / sestava 2ks fotopohlednic zachycujících neurčený pohřeb na hřbitově v Moravské Ostravě za účasti příslušníků jednotek SA a Hitlerjugend; neprošlé, bezvadný stav
Vyvolávací cena: 1 500
3390
233583 - 1939 AUTOMOBIL / POJIŠŤOVNA  Kdo má rád své dítě poji
Vyvolávací cena: 500
3391
233157 - 1927 HAMBURG - S. AMERIKA DAMPFSCHIFFSFAHRT GESSELSCHAFT; li
1927 HAMBURG - S. AMERIKA DAMPFSCHIFFSFAHRT GESSELSCHAFT; litografická pohlednice s mapou plavby a s parníkem CAP ARCONA (potopen britským letectvem 3. 5. 45); bezvadný stav, jedná se o jednu z nejvzácnějších pohlednic daného motivu!
Vyvolávací cena: 2 000  +10,0 %
Vydraženo za: 2 200 Kč
3392
234869 - 1917 LETECTVÍ / I. SVĚTOVÁ VÁLKA / fotopohlednice havaro
1917 LETECTVÍ / I. SVĚTOVÁ VÁLKA / fotopohlednice havarovaného německého letounu, prošlá RU PP; velmi pěkný stav
Vyvolávací cena: 800
3393
234867 - 1938 BUNKRY, fotopohlednice s vyobrazením čs. opevnění
1938 BUNKRY, fotopohlednice s vyobrazením čs. opevnění "Řopík" v obsazených Sudetech, Benatzky Grulich (Králíky), prošlá; velmi pěkný stav
Vyvolávací cena: 600  +0,0 %
Vydraženo za: 600 Kč
3394
232509 - 1938 BUNKRY, fotopohlednice s vyobrazením čs. opevnění
1938 BUNKRY, fotopohlednice s vyobrazením čs. opevnění "Řopík" v obsazených Sudetech, propaganda, nepoužitá, na rubu propagandistická razítka "Der Führer in Prag" a "Reichsprotektor von Neurath in Prag"; dobrý stav
Vyvolávací cena: 500  +0,0 %
Vydraženo za: 500 Kč
3395
235721 - 1930 MUSSOLINI Benito (1883–1945), cca 1930, sestava 2 poh
1930 MUSSOLINI Benito (1883–1945), cca 1930, sestava 2 pohlednic, známý záběr se synem Romanem a atypický ateliérový portrét; vzácné!
Vyvolávací cena: 1 600
3396
232877 - 1935-1945 DIE SAAR IST FREI 1935 + ERIKA / sestava 2ks propa
1935-1945 DIE SAAR IST FREI 1935 + ERIKA / sestava 2ks propagandistických pohlednic: 5-okénková se záběry Saarbrücken (neprošlá s vylepenými známkami a otiskem DR) + děvče mávající na vojáky Wehrmachtu (barevná, nepoužitá); 1x ohyb v růžku, jinak velmi pěkný stav
Vyvolávací cena: 400  +25,0 %
Vydraženo za: 500 Kč
3397
234243 - 1936-1943 DER REICHSKOLONIALBUND RUFT AUCH DICH!, propagandi
1936-1943 DER REICHSKOLONIALBUND RUFT AUCH DICH!, propagandistická pohlednice Říšské koloniální ligy, aktivní v letech 1936-1943, zeměkoule s mapou Afriky a emblém organizace, vícebarevná, neprošlá s několika otisky PR; velmi pěkný stav
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
3398
226962 - 1937 A. HITLER + B. MUSSOLINI, setkání v Berlíně, origin
1937 A. HITLER + B. MUSSOLINI, setkání v Berlíně, originální fotopohlednice, vydal Hoffmann - Mnichov; se zn. 6Pf a PR BERLIN STAATSTREFFEN MUSSOLINI-HITLER; bezvadná
Vyvolávací cena: 600
3399
226924 - 1939 Andrej Hlinka - Otec vlasti, propagandistická pohledni
1939 Andrej Hlinka - Otec vlasti, propagandistická pohlednice s portrétem A. Hlinky v kruhu a lidovými motivy, barevná, velký formát, vyfr. a adresována na Polní poštu č.8, otisky PRA36 a PR12, doplněno červeným řádkovým raz. POLNÁ POŠTA. ÚSTŘEDŇA. CENZUROVANÉ/ Podpis cenzora; ohyb v jednom růžku, hledané!
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
3400
226932 - 1939 Andrej Hlinka - Sa zaslúžil o národ, propagandistick
1939 Andrej Hlinka - Sa zaslúžil o národ, propagandistická pohlednice s portrétem A. Hlinky na pozadí trikolory a lidovými motivy, sign. V. Hochštenský, barevná, velký formát, vyfr., ale neprošlé s 2 otisky PRA31b; pouze mírně omačkané růžky, hledané!
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
3401
226935 - 1939 Dr. Jozef Tiso - Prvý prezident Slovenskej republiky,
1939 Dr. Jozef Tiso - Prvý prezident Slovenskej republiky, propagandistická pohlednice s portrétem prezidenta a pochodujícími vojáky, sign. I.V. Hochštenský, barevná, velký formát, posun ořezu - chybí spodní nápis "Prvý prezident...", adresována do Protektorátu s oranžovým PP16; pouze nepatrně omačkané růžky a ohyb v horním okraji, hledané!
Vyvolávací cena: 1 000
3402
226909 - 1939 Dr. Jozef Tiso, propagandistická pohlednice s portrét
1939 Dr. Jozef Tiso, propagandistická pohlednice s portrétem prezidenta v kruhu a lidovými motivy, s textem Prvý prezident Slovenskej republiky, barevná, velký formát, neprošlá s 3 otisky PR16, PR17, PR18; velmi dobrý stav, hledané!
Vyvolávací cena: 1 000
3403
234860 - 1939 HENLEIN Konrad, portrét, vydal Struck, Berlin, malý f
1939 HENLEIN Konrad, portrét, vydal Struck, Berlin, malý formát, neprošlá s PR; zachovalé
Vyvolávací cena: 600  +16,7 %
Vydraženo za: 700 Kč
3404
232872 - 1939 CHEB / Sudetendeutsche Schiller-Festspiele in Eger 1939
1939 CHEB / Sudetendeutsche Schiller-Festspiele in Eger 1939, propagační pohlednices motivem A. Valdštějna na koni, barevná; prošlá s PR, velmi pěkný stav
Vyvolávací cena: 500  +60,0 %
Vydraženo za: 800 Kč
3405
226938 - 1939 Na stráž! - Hlinka, Tiso, Štefánik, Rázus, propaga
1939 Na stráž! - Hlinka, Tiso, Štefánik, Rázus, propagandistická pohlednice s vyobrazením hranic Slovenska s dvojitým křížem, sign. I.V. Hochštenský, barevná, velký formát, prošlá s PRA38a; bez vady, hledané!
Vyvolávací cena: 800  +12,5 %
Vydraženo za: 900 Kč
3406
226929 - 1940 Andrej Hlinka - Národe moj, pre teba som žil, trpel a
1940 Andrej Hlinka - Národe moj, pre teba som žil, trpel a zomrel..., propagandistická pohlednice s portrétem A. Hlinky v kruhu na pozadí dvojitého kříže a lidovými motivy s reprodukcí podpisu, sign. V. Hochštenský, barevná, velký formát, vyfr., ale neprošlé s červeným PR21; pouze nepatrně omačkané růžky, hledané!
Vyvolávací cena: 800  +0,0 %
Vydraženo za: 800 Kč
3407
226944 - 1940 Andrej Hlinka - sa zaslúžil o slovenský národ, prop
1940 Andrej Hlinka - sa zaslúžil o slovenský národ, propagandistická pohlednice s textem, znaky a lidovými motivy, autor L. Kostelníček, prošlá otisk PR39; ohyby a omačkané růžky
Vyvolávací cena: 500  +0,0 %
Vydraženo za: 500 Kč
3408
226940 - 1940 Dr. Jozef Tiso 1939 -  Za boha, národ a vlast, Hlinka,
1940 Dr. Jozef Tiso 1939 - Za boha, národ a vlast, Hlinka, Tuka, Čatloš, Durčanský, Mach, propagandistická pohlednice s vyobrazením hranic Bratislavského hradu, sign. I.V. Hochštenský, barevná, velký formát, prošlá do Protektorátu s PR22; ohyby a omačkání levého horního rohu, hledané!
Vyvolávací cena: 1 000  +10,0 %
Vydraženo za: 1 100 Kč
3409
226903 - 1940 Na stráž!, vojáci Hlinkovy gardy s vlajkou a slovens
1940 Na stráž!, vojáci Hlinkovy gardy s vlajkou a slovenským znakem, barevná, velký formát, vyfr. a prošlá adresovaná do Protektorátu s oranžovým PRA42 ŽILINA 7.VII.40; ohyb ve dvou rozích, hledané!
Vydraženo za: 1 100 Kč
3410
232867 - 1940? ROMMEL Erwin / propagandistická pohlednice s portrét
1940? ROMMEL Erwin / propagandistická pohlednice s portrétem E. Rommela a faksimilí jeho podpisu; neprošlá, 2x ohyb v růžku, jinak pěkný stav
Vydraženo za: 2 200 Kč
3411
233727 - 1942 SS - Die Polizei im Fronteinsatz, barevná, neprošlá
1942 SS - Die Polizei im Fronteinsatz, barevná, neprošlá s PR IGLAU/ 15.II.1942/ Tag der Deutschen Polizei; bezvadné
Vydraženo za: 1 100 Kč
3412
232875 - 1942 WINTERSCHLACHT / propagandistická pohlednice s motivem
1942 WINTERSCHLACHT / propagandistická pohlednice s motivem vojáka se štítem a mečem na východní frontě, barevná; prošlá s DR FELDOPST e/ 06.11.42, velmi pěkný stav
Vyvolávací cena: 800  +100,0 %
Vydraženo za: 1 600 Kč
3413
234864 - 1942-1943 A. HITLER / DEUTSCHE WEIHNACHT / UNSER FÜHRER / s
1942-1943 A. HITLER / DEUTSCHE WEIHNACHT / UNSER FÜHRER / sestava 2 pohlednic: A.H. u vánočního stromečku (!) + kresebný portrét A.H., pošlé; celkově pěkný stav
Vyvolávací cena: 1 500  +6,7 %
Vydraženo za: 1 600 Kč
3415
233136 - 1946-1948 NDR / sestava 5 propagačních pohlednic socialist
1946-1948 NDR / sestava 5 propagačních pohlednic socialistického režimu, z toho 2 vzácné litografie ERSTE LEIPZIGER FRIEDENSMESSE, navíc zajímavé frankatury - mj. "Bezirk" přetisky a Zóny Mi.962b 5RM (180€); luxusní kvalita, ojedinělá nabídka!
Vyvolávací cena: 3 000
3416
235606 - 1950 POLITICKÁ KARIKATURA / soubor 5ks protiimperialistick
1950 POLITICKÁ KARIKATURA / soubor 5ks protiimperialistických kreslených karikatur, autor B. Jefimov, Kukryniksy, malý formát, nepoužité, vydal Orbis; velmi dobý stav, malý výskyt!
Vyvolávací cena: 700
3417
4 500
230279 - 1945-1970 [SBÍRKY]  velmi zajímavá sbírka cca 90ks pohle
+67
1945-1970 [SBÍRKY] velmi zajímavá sbírka cca 90ks pohlednic s motivem skautingu, obsahuje různé sady mj. K. Neumann "Tábor v údolí myšího řevu"; Sbor skautů a skautek v Žilině 1945; nakladatelství Klen atd., navíc 19 linorytů a několik fotopohlednic představitelů skautingu (mj. Baden-Powell); celkově pěkný stav, velmi zajímavé, odhadní tržní cena 20.000Kč, uloženo v pořadači
Vyvolávací cena: 4 000  +12,5 %
Vydraženo za: 4 500 Kč
3418
234133 - 1900-1947 [SBÍRKY]  SOKOL / sbírka více jak 100ks pohledn
+17
1900-1947 [SBÍRKY] SOKOL / sbírka více jak 100ks pohlednic se sokolskou tématikou, plesová pozvánka, dopisů s přítisky a razítky atd., uloženo v 1 zásobníku na celistvosti; převážně zachovalé
Vyvolávací cena: 1 500  +6,7 %
Vydraženo za: 1 600 Kč
3419
226889 - 1939 FOTBAL / SLOVENSKO  slovenské národní mužstvo v kop
1939 FOTBAL / SLOVENSKO slovenské národní mužstvo v kopané z roku 1939, otisk raz. autopošty PR10, BRATISLAVA 27.VIII.39/ FUTBALOVÉ STRETNUTIE SLOVENSKO - NEMECKO, Slováci vyhráli 2:0, velký formát, neprošlé; pouze omačkané růžky, vzácné
Vyvolávací cena: 1 100

Aukce 68 / Pohlednice - Informace