Písemná aukce 23 / Ostatní sběratelské obory
3455
1905 KLATOVY interiér restaurace, formát 24x18cm, podlepeno kartónem 37x31cm, ateliér Landgraf, Klatovy
Vyvolávací cena: Kč
3456
1903 KLATOVY skupinové foto, formát 30x24cm, v paspartě 43x37cm, ateliér Hahn, Klatovy
Vyvolávací cena: Kč
3458
1898 ŠATOV (Schattau), okr. Znojmo, společné školní foto s obrazem Františka Josefa, formát 15x11cm, ateliér Schmidt, Wien, nalepeno na paspartě, zlomený roh u pasparty
Vyvolávací cena: Kč
3459
1920 velké oválné svatební foto v paspartě A3, ručně kolorováno, v původních deskách jako zásilka od firmy A. Heinz Moravská Třebová, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
3460
1880 GOBELÍN holandská práce, beduíni na poušti, rozměr 150x50cm, zaskleno v rámu, zachovalý
Vyvolávací cena: Kč
3461
1820 PANOVNÍCI sestava 5ks ocelorytin, formát tisku 11x16cm, ocelorytiny, portréty evropských panovníků, František I., Friedrich Wilhelm (Prusko), Ferdinand VII: (Španělsko), Wilhelm I. (Würtemberg), Leopold (Bádensko), lehké skvrny
Vyvolávací cena: Kč
3462
1880? POŠTOVNÍ HISTORIE rakouský poštovní úředník v uniformě, ručně kolorovaná litografie, formát 15x20cm, zaskleno v rámu 25x31cm, lehké skvrny
Vyvolávací cena: Kč
3463
1880-1980 PRAHA soubor grafik a pohlednic s motivem Praha - 8x ocelorytina (lehké skvrny), adjustováno na listech A4, vše v ploché kartónové krabici
Vyvolávací cena: Kč
3464
Vyvolávací cena: Kč
3465
1905-30 sestava 8ks ex libris, obsahuje autory: Aleš, Kobliha, Konůpek, Němec, Novák, Milín, Rytíř 2x, různé techniky, 2x skvrna, jinak dobrý stav
Vyvolávací cena: Kč
3466
1930? BRENDER?: Brno, celkový pohled, rytina, formát tisku 30x21cm, nečitelný podpis, dobrý stav
Vyvolávací cena: Kč
3467
1909-16 BOETTINGER Hugo (1880–1934), český kreslíř, grafik a karikaturista, soubor 9ks kreseb, významé osobnosti, pohlednicový formát, v původní obálce, k tomu 3x Ex libris, 1x poškozeno (slepeno)
Vyvolávací cena: Kč
3468
1930 BOETTINGER Hugo (1880–1934): T. G. Masaryk, kresba na ručním papíru, formát 14x22cm, autorův podpis, lehké skvrny
Vyvolávací cena: Kč
3469
Vyvolávací cena: Kč
3470
1943 KONŮPEK Jan (1883–1950): autorský tisk, signováno, formát 16x28cm, luxusní stav
Vyvolávací cena: Kč
3471
Vyvolávací cena: Kč
3472
1970? LHOTÁK Kamil (1912–1990): Balón nad hřištěm, autorský tisk s podpisem, 11x18cm, hezké
Vyvolávací cena: Kč
3473
Vyvolávací cena: Kč
1920 OBROVSKÝ Jakub (1892–1949), plakát k Všesokolskému sletu, tisk Neubert Smíchov, rozměr 200x140cm, pravděpodobně poslední takto zachovalý plakát, velmi dobrý stav
Vyvolávací cena: Kč
3475
1987 SCHMIDT Jindřich (1897–1984), Motýli, vzpomínková publikace k nedožitým narozeninám J.Schmidta, vydal Klub filatelistů Kroměříž, v příloze 3 ocelorytiny z původních matric, dobrý stav
Vyvolávací cena: Kč
3476
1960? SCHMIDT Jindřich (1897–1984): Louny - brána, dřevoryt, autorský tisk s podpisem, 9x12cm, tvrdý papír, bezvadné
Vyvolávací cena: Kč
3477
1960? SCHMIDT Jindřich (1897–1984): Louny, dřevoryt, autorský tisk s podpisem, 9x12cm, tenký papír, bezvadné
Vyvolávací cena: Kč
3478
1965 SVOLINSKÝ Karel (1896–1986), ocelorytina k 400. výročí narození W.Shakespera, rytec L.Jirka, plocha tisku 25 x 33mm, signováno Svolinský, bezvadné
Vyvolávací cena: Kč
1912 VÁCHAL Josef (1884–1969), Ex libris P. Kolínský, 7x9cm, koťata, bezvadné
Vyvolávací cena: Kč
3480
1915? VÁCHAL Josef (1884–1969), sestava 3ks barevných Ex libris, např. S. K. Neumann, hezké
Vyvolávací cena: Kč
3557
1863 mapa Moravy, skládaná mapa, měřítko 1:288.000, formát 104x83cm, podlepeno tkaninou, ve skladech částečně odděleno, snadno opravitelné
Vyvolávací cena: Kč
3558
1870 námořní speciálka okolí jaderského ostrova Meleda (Mljet), skládaná na A5, 18 dílů, podlepená textilem, celkový formát 75x59cm, černobílá, dobře zachovalá
Vyvolávací cena: Kč
3559
1904 železniční mapa Rakouska-Uherska, formát 80x64; sklady, částečně natrženo ve skladu
Vyvolávací cena: Kč
3560
1914? válečná mapa č.17 (Dolomity, Alpy, horní Itálie a okolí), skládaná na A5, 32 dílů, barevná, textilní podlepení, celkový formát 94x70cm, měřítko 1:250.000, pěkná, výhodná nabídka
Vyvolávací cena: Kč
3561
1929 sestava 2ks map, Brno, formát 60x63cm, měřítko 1:11.520, složeno, otřepy v okrajích; Brněnský politický okres, formát 50x43cm, měřítko 1:90.000, složeno, výborný stav
Vyvolávací cena: Kč
3562
1930 Plan de Paris, podzemní dráha, síť linek, formát 49x32cm, česko - francouzsko - německý text, tarify, stanice, složeno na kapesní formát, krátké natržení ve skladu
Vyvolávací cena: Kč
3563
1930? sestava 3ks map, Podkarpatská Rus 2x, formáty 52x39cm a 37x56cm, obě měřítko 1:200.000, Moravskoslezská země, Fastrova automapa, 57x44cm, měřítko 1:500.000, 2x podlepeno tkaninou, 1x ve skladech odděleno a reparováno
Vyvolávací cena: Kč
3564
1938 Česko-slovenská republika, tzv. Druhá republika, formát 97x47cm, měřítko 1:1.000.000, krátké natržení ve skladu, jinak zachovalá
Vyvolávací cena: Kč
3565
1938 mapa Česko - Slovenska, bez zabraných území, kreslená s typickými znaky postav, výrobků a objektů v regionu, barevná, v rohu kresba propagující radiové vysílání, velký formát 122x73cm, složeno na menší rozměr, stopy po vyvěšení, poškozené nepotištěné okraje (lze odřízout), vzadu tužkou dětské poznámky a kresby na dvou dílcích, mapa je čistá, dobře čitelná, krátká doba její platnosti, vzácné, stojí za prohlídku
Vyvolávací cena: Kč
3566
1938 železniční mapa ČSR, reklama Vágner v Brně + tabulka poštovních sazeb, formát 94x43cm, měřítko 1:1.000.000, zachovalá, k tomu 2x kapesní jízdní řád, 1940 a 1944, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
3567
1940 Protektorát Čechy a Morava, velká nástěnná mapa, vedlejší mapa Prahy, formát 95x58cm, měřítko 1:500.000, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
3568
1942 Velkoněmecká říše, ČaM, GG, Slovensko a Švýcarsko, nástěnná mapa, formát 95x80cm, měřítko 1:1.500.000, prodřeno ve skladu
Vyvolávací cena: Kč
3569
1943 Der deutsche Osten und Polen, nástěnná mapa, formát 75x75cm, měřítko 1:2.000.000, podlepeno ve skladech, natržení ve skladu
Vyvolávací cena: Kč
3570
1948 PRAHA, podrobný plán hlavního města, 36 listů, měřítko 1:15.000, Melantrich, lehce poškozený obal
Vyvolávací cena: Kč
3571
1909 Andrees neuer allgemeiner und österreichisch-ungarischer Handatlas, 147 hlavních map, měditisk, 163 vedlejších map a plánů, 223 stran, 2. vydání, Wien, dobře zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
3572
1914 Stielers Hand-Atlas, 100 hlavních map, měditisk, 162 vedlejších map a plánů, 240 stran, 10. vydání, Gotha, nádherná secesní vazba, kožený hřbet, dobře zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
3573
1935 Příručka pro zákazníky fy Avion, olejářská společnost, Brno, informace pro motoristy, silniční mapy, vzdálenosti, předpisy atd., kapesní vydání, dobrý stav
Vyvolávací cena: Kč
3574
1939 Handatlas für die Hitler-Jugend, Volk und Reich Verlag G.m.b.H., Berlin, 60 mapových listů, 102 stran rejstříku, zachovalý
Vyvolávací cena: Kč
3575
1899 NÁCHOD - album města Náchoda, kreslil Jan Dobeš, 25 obrazů, synagoga, pivovar, továrny aj., zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
3576
1885 ilustrovaný průvodce Alpen-Gebiet, Hartleben's Verlag, Wien, 324 stran, 130 ilustrací, 13 map, kapesní formát, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
3577
1900-10 sestava 4ks Körbrových turistických průvodců, sešit č.1 Karlštejn, č.4 Štěchovice a Svatojánské proudy, č.6 Česko-saské Švýcarsko a č.8 Tábor a Bechyně, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
3578
1910? ilustrovaný průvodce Österr. Staatsbahnen, Linz–Salzburg, 124 stran, 56 ilustrací, plánků a map, kapesní formát, zachovalý
Vyvolávací cena: Kč
3579
1911 BIBLIOFILIE Bradáč: Úprava vazeb knižních, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha, 92 stran, množství ukázek, ruční papír, výtisk č. 34, včetně ochranné krabice, vhodné nejen pro odborníky
Vyvolávací cena: Kč
3580
1923-41 BIBLIOFILIE sestava 2ks knížek, Neruda: Kam s ním? (II. vydání), Neruda: Letní vzpomínky (původní vydání), vydala ČGU, Praha, ilustroval Adolf Kašpar, kapesní formát, bezvadné, včetně ochranných obalů
Vyvolávací cena: Kč
3581
1929-32 BIBLIOFILIE sestava 2ks knížek, Špalíček VII a IX, Komenský: Listové do nebe, Chelčický: Dva traktáty, ilustroval František Bílek, vydal Reichl, Praha, kapesní formát, kožená vazba, výborný stav
Vyvolávací cena: Kč
3582
1921-30 BIBLIOFILIE sestava 4ks knížek, drama Mastičkář; Wilde: Strašidlo cantervillské, ilustroval Cyril Bouda; Wilde: Před soudem; d'Aurevilly: Zapomenuté rytmy; vydáno v edici Hyperion, kapesní formát
Vyvolávací cena: Kč
3583
+26
1909-44 BIBLIOFILIE sestava 13ks knížek, Azorín: Zavřený dům; Balzac: Neznámé arcidílo; Bernard: Vzpomínky na Paula Cézanna; Bor: Marie Laudová; Čep: Děravý plášť; Drnák: Španělská rapsodie; Hamsun: Pan; Langer: Andělé mezi námi; Němeček: Život W. A. Mozarta; de Saint-Pierre: Paul a Virginie; Samat: Hlídač býků, Tyl: Nebezpečný proslov; Zeyer: Listy Růženě Jesenské; některé knihy s podpisem autora; luxusní tisky, zachovalé, velmi výhodné
Vyvolávací cena: Kč
3584
1928 BIBLIOFILIE Špalíček III, Jana Amosa Komenského písně, některé nábožné, 110 stran, 4 litografie, autor František Bílek, vydal Reichl, Praha, kapesní formát, kožená vazba, výtisk č. 50
Vyvolávací cena: Kč
3585
1930 BIBLIOFILIE Špalíček VIII, Husitský zpěvník, 268 stran, 4 litografie, autor František Bílek, vydal Reichl, Praha, kapesní formát, kožená vazba, luxusní
Vyvolávací cena: Kč
3586
1915 BIBLIOFILIE Vojtíšek: Památce mistra Jana Husi, 130 stran, ilustroval Kysela, vydal Borový, Praha, kapesní formát, velmi hezké
Vyvolávací cena: Kč
3587
+19
1879-1965 BIBLIOFILIE / POESIE sestava 9ks knížek, Hálek: Večerní písně; Kašpar: O třech podivných svatých; Kolar: Básně; Mácha: Máj; Mácha: Znělky; Neruda: Balady a romance; Nezval: Hra v kostky; Plicka, Volf: Kytice balad; Sepský: Toman a lesní panna, parodie; Sládek: Směska
Vyvolávací cena: Kč
3588
1900-40 BIBLIOFILIE / PRÓZA sestava 6ks knížek, almanach Novoročenka; Baar: Vzpomínky štědrého večera; Hloucha: Moje paní Chrysanthema; Mácha: Kat; Neruda: Jak to přišlo; Novák: Jaro v Čechách; hezké ilustrace
Vyvolávací cena: Kč
3589
1914-37 BIBLIOFILIE / PRÓZA sestava 7ks knížek, Bor: Marie Laudová; Čep: Děravý plášť; Drnák: Španělská rapsodie; Langer: Andělé mezi námi; Němeček: Život W. A. Mozarta; Tyl: Nebezpečný proslov; Zeyer: Listy Růženě Jesenské; některé knihy s podpisem autora
Vyvolávací cena: Kč