Sálová aukce 32 / Filatelie / Filatelistické obory / Polní pošta

120324 - 1899 CHINA  pohlednice zaslaná českým námořníkem z II.
1899 CHINA pohlednice zaslaná českým námořníkem z II. expedice lodi S.M.S. KAISERIN ELISABETH do Číny vyfr. smíšenou frankaturou zn. Číny 4c a Hong Kongu 2x 1c + 2c, podací DR SHANGHAI/ 7.Apr.99, CHEFOO/ 18.Apr.99, HONG KONG/ 21.Apr.99, Paqueboot Line No.3/ 22.Apr.99, POLA POLICARPO/ 20.5.99 a příchod DR POLA/ 21.5.99; drobné skvrnky v perforaci čínských zn., přesto výjimečné - hledaná smíšená frankatura!
Vyvolávací cena:
120325 - 1899 CHINA / SHANGHAI LOCAL POST  celinová pohlednice 1c (A
1899 CHINA / SHANGHAI LOCAL POST celinová pohlednice 1c (Asch.9) zaslaná českým námořníkem z II. expedice lodi S.M.S. KAISERIN ELISABETH do Číny, vyfr. smíšenou frankaturou zn. Číny 4c a Hong Kongu 2x 2c, podací DR SHANGHAI/ 5.Oc.99, HONG KONG/ 10.Oct.99 a příchod DR SLUCKENAU/ 8.11.99; kzy v čínské zn. a několik lehkých lomů v celině, přesto výjimečná a hledaná smíšená frankatura!
Vyvolávací cena:
120328 - 1915 KuK MARINEDETACHEMENT IN PEKING/ 12.III.15 otisk čern
1915 KuK MARINEDETACHEMENT IN PEKING/ 12.III.15 otisk černého razítka typ 3 na pohlednici, na adresní i obrazové straně kde je vylepena pro nedostatek půlená 12h zn., Mi.145 s fialovým přetiskem "5", prošlé cenzurou s červeným raz. "Geprüft", úřad zrušen v roce 1917, adresováno do Čech; bez poškození, hledané a vzácné razítko i přetisková zn., dekorativní kus!
Vyvolávací cena:
120329 - 1916 JAPONSKO / AONOGAHARA  fialové kruhové razítko na po
1916 JAPONSKO / AONOGAHARA fialové kruhové razítko na pohlednici, zajatecký tábor pro deportované rakouské námořníky z Číny, adresováno do Čech, prošlé japonskou, francouzskou a rakouskou cenzurou, vše pěkné otisky, ojedinělý výskyt, dekorativní!
Vyvolávací cena:
124845 - 1916 ZAJATECKÝ TÁBOR CHEB (Eger), služební obálka velit
1916 ZAJATECKÝ TÁBOR CHEB (Eger), služební obálka velitelství zajateckého tábora, zaslaná jako R bez frankatury, raz. poštovny KRIEGSGEFANGENENLAGER EGER a DR EGER/ 5.VI.16, R-nálepka; bez poškození, výjimečná celistvost!
Vyvolávací cena:
124368 - 1918-19 FRANCIE  sestava 2ks celistvostí prošlých kurýrn
1918-19 FRANCIE sestava 2ks celistvostí prošlých kurýrní poštou z Francie do Čech, 1x dopis s obsahem s řádkovým raz. POLNÍ POŠTA/ ČS. LEGIONÁŘŮ/ NEPORTOVAT se SR PRAHA 1/ 5.XII.18 a pohlednice zaslaná z Paříže 28.III.19 se zn. Hradčany 10h a řádkovým raz. DOŠLO KURÝREM; zachovalé
Vyvolávací cena:
124367 - 1919 ITÁLIE  22. domobranecký čsl. prapor na lístku s DR
1919 ITÁLIE 22. domobranecký čsl. prapor na lístku s DR PRAHA 11/ 7.III.19 s řádkovým raz. Bez porta/ Zajatec + lístek italské PP s přítiskem vlajek s oválným útvarovým raz. R. POSTE/ 31. Reggimento/ C.S. s DR Čs.PP č.75/ 14.III.19 - odesláno z Užhorodu; zachovalé
Vyvolávací cena:
125045 - 1920 RUSKO  legionářská pohlednice (litografie) do Smečn
1920 RUSKO legionářská pohlednice (litografie) do Smečna, vyfr. zn. Pof.PP2, DR POLNÍ POŠTA, 2-řádkové razítko Poštovní a telegrafní úřad SMEČNO; velmi hezké
Vyvolávací cena:
124365 - 1918-20 RUSKO Sibiř, sestava 6ks celistvostí, 6. střeleck
1918-20 RUSKO Sibiř, sestava 6ks celistvostí, 6. střelecký hanácký pluk, kruhové fialové raz. na 2 dopisech, výstřižku a lístku, Pošta Čs. vojska dvojkruhové fialové razítko na pohlednici zaslané z Vladivostoku se zelenou nálepkou Vojenský Domov American YMCA, 1x razítko ČS. ČERVENÝ KŘÍŽ/ ZAJATECKÝ ODDÍL na lístku odeslaném příslušníkem 5. Pražského pluku T.G. Masaryka; vše se zažloutlými skvrnami, čistá razítka
Vyvolávací cena:
124366 - 1919 Velitelství 6. divize a Velitelství I. skvadrony, fia
1919 Velitelství 6. divize a Velitelství I. skvadrony, fialová 2-kruhová razítka na dopise a lístku s DR Čs.PP č.75 a č.50, doplněno obálkou zaslanou jako R s útvarovým raz. Čs. posádková nemocnice v Košicích s DR Čs.PP č.22 + pohlednice s DR Čs.PP č.75; zachovalé
Vyvolávací cena: