Sálová aukce 32 / Filatelie / Filatelistické obory

124852
1914-16 sestava 2ks R-celistvostí s razítky poštoven, 1x dopisnice F.J. 5h dofr. zn. 20h Mi.146 s DR ČESKÝ BROD a rámečkovým raz. poštovny TISMICE, 1x dopis vyfr. zn. Mi.190, 192 s DR NÝŘANY a rámečkovým DR ZBUCH; zachovalé, dekorativní, vyvolávací cena:
124851
1919 poštovna LIDICE, kat. Geg.0691, znárodněné rámečkové raz. na dopise vyfr. zn. Hradčany 25h, znárodněné DR BUŠTĚHRAD/ 13.7.19; lehká skvrna v obálce, hledané, vyvolávací cena:
122563
1917 Maxa F75, dopisnice FJI 8h s perfinem "F.W." fy František Wawerka, Lipník n./B., DR LIPNÍK NAD BEČVOU/ 18.IV.17; zachovalé, vzácné!, vyvolávací cena:
122565
1909 dopisnice FJI 5h s perfinem "F.&G./ Br." rakouské firmy Felten & Guilleaume, DR BRUCK A.D. MUR/ 4.9.09; bez poškození, hledané!, vyvolávací cena:
124256
1919 Maxa A36, firemní identifikační dopis vyfr. exklusivní smíšenou frankaturou Hradčanských zn. 3h (3ks) a rakouských zn. Koruna 12h, Mi.189 (3ks), vše s perfinem "A.K." firmy A.Kalla, zasláno jako R dopis s DR SCMIEDEBERG/ 25.II.19, správná frankatura 45h pro I.TO; zachovalé, ojedinělá a dekorativní celistvost obohacující každou sbírku perfínů i předběžných frankatur!, vyvolávací cena:
122562
1919 Maxa F75, dopisnice Znak 10h s perfinem "F.W." fy František Wawerka, Lipník n./B., perfin umístěn v levém dolním rohu, DR nečitelené, dle textu LIPNÍK NAD BEČVOU 20.II.19, zachovalé, vzácné!., vyvolávací cena:
120324
1899 CHINA pohlednice zaslaná českým námořníkem z II. expedice lodi S.M.S. KAISERIN ELISABETH do Číny vyfr. smíšenou frankaturou zn. Číny 4c a Hong Kongu 2x 1c + 2c, podací DR SHANGHAI/ 7.Apr.99, CHEFOO/ 18.Apr.99, HONG KONG/ 21.Apr.99, Paqueboot Line No.3/ 22.Apr.99, POLA POLICARPO/ 20.5.99 a příchod DR POLA/ 21.5.99; drobné skvrnky v perforaci čínských zn., přesto výjimečné - hledaná smíšená frankatura!, vyvolávací cena:
120325
1899 CHINA / SHANGHAI LOCAL POST celinová pohlednice 1c (Asch.9) zaslaná českým námořníkem z II. expedice lodi S.M.S. KAISERIN ELISABETH do Číny, vyfr. smíšenou frankaturou zn. Číny 4c a Hong Kongu 2x 2c, podací DR SHANGHAI/ 5.Oc.99, HONG KONG/ 10.Oct.99 a příchod DR SLUCKENAU/ 8.11.99; kzy v čínské zn. a několik lehkých lomů v celině, přesto výjimečná a hledaná smíšená frankatura!, vyvolávací cena:
120328
1915 KuK MARINEDETACHEMENT IN PEKING/ 12.III.15 otisk černého razítka typ 3 na pohlednici, na adresní i obrazové straně kde je vylepena pro nedostatek půlená 12h zn., Mi.145 s fialovým přetiskem "5", prošlé cenzurou s červeným raz. "Geprüft", úřad zrušen v roce 1917, adresováno do Čech; bez poškození, hledané a vzácné razítko i přetisková zn., dekorativní kus!, vyvolávací cena:
120329
1916 JAPONSKO / AONOGAHARA fialové kruhové razítko na pohlednici, zajatecký tábor pro deportované rakouské námořníky z Číny, adresováno do Čech, prošlé japonskou, francouzskou a rakouskou cenzurou, vše pěkné otisky, ojedinělý výskyt, dekorativní!, vyvolávací cena:
124845
1916 ZAJATECKÝ TÁBOR CHEB (Eger), služební obálka velitelství zajateckého tábora, zaslaná jako R bez frankatury, raz. poštovny KRIEGSGEFANGENENLAGER EGER a DR EGER/ 5.VI.16, R-nálepka; bez poškození, výjimečná celistvost!, vyvolávací cena:
124368
1918-19 FRANCIE sestava 2ks celistvostí prošlých kurýrní poštou z Francie do Čech, 1x dopis s obsahem s řádkovým raz. POLNÍ POŠTA/ ČS. LEGIONÁŘŮ/ NEPORTOVAT se SR PRAHA 1/ 5.XII.18 a pohlednice zaslaná z Paříže 28.III.19 se zn. Hradčany 10h a řádkovým raz. DOŠLO KURÝREM; zachovalé, vyvolávací cena:
124367
1919 ITÁLIE 22. domobranecký čsl. prapor na lístku s DR PRAHA 11/ 7.III.19 s řádkovým raz. Bez porta/ Zajatec + lístek italské PP s přítiskem vlajek s oválným útvarovým raz. R. POSTE/ 31. Reggimento/ C.S. s DR Čs.PP č.75/ 14.III.19 - odesláno z Užhorodu; zachovalé, vyvolávací cena:
125045
1920 RUSKO legionářská pohlednice (litografie) do Smečna, vyfr. zn. Pof.PP2, DR POLNÍ POŠTA, 2-řádkové razítko Poštovní a telegrafní úřad SMEČNO; velmi hezké, vyvolávací cena:
124365
1918-20 RUSKO Sibiř, sestava 6ks celistvostí, 6. střelecký hanácký pluk, kruhové fialové raz. na 2 dopisech, výstřižku a lístku, Pošta Čs. vojska dvojkruhové fialové razítko na pohlednici zaslané z Vladivostoku se zelenou nálepkou Vojenský Domov American YMCA, 1x razítko ČS. ČERVENÝ KŘÍŽ/ ZAJATECKÝ ODDÍL na lístku odeslaném příslušníkem 5. Pražského pluku T.G. Masaryka; vše se zažloutlými skvrnami, čistá razítka, vyvolávací cena:
124366
1919 Velitelství 6. divize a Velitelství I. skvadrony, fialová 2-kruhová razítka na dopise a lístku s DR Čs.PP č.75 a č.50, doplněno obálkou zaslanou jako R s útvarovým raz. Čs. posádková nemocnice v Košicích s DR Čs.PP č.22 + pohlednice s DR Čs.PP č.75; zachovalé, vyvolávací cena:
124369
1919 PR19/001, Sokolský slet ve Znojmě 24.VIII.1919, otisky černého PR na filatelisticky motivované zásilce, 3x zn. Hradčany + zelená sletová nálepka; zachovalé, vyvolávací cena:
125283
1940 PDR1, Nymburk - zelené, PR na výstřižku se známkou Pof.NV1, hezký otisk, kat. 800Kč, vyvolávací cena:
125198
1931 TATRANSKÁ POLIANKA - sanatorium Dr. Buhr, oboustranný přítisk na prošlé obálce; bez poškození, dekorativní, vyvolávací cena: