Sálová aukce 38 / Filatelie / Protektorát ČaM / Filatelistické obory / Vězeňská pošta a pracovní tábory

146507 - 1944 KT TEREZÍN  dopisnice bez frankatury odeslaná z terez
1944 KT TEREZÍN dopisnice bez frankatury odeslaná z terezínského ghetta do Prahy, pomocné červené 4-řádkové raz. Židovské rady starších v Praze "Rückantwort nur auf Postkarten ...." ("Odpověď pouze na dopisnicích německy přes Židovskou radu starších v Praze"), odesílatelka M.L., Langegasse 9/16, datováno 29.VI.44 vzadu rukopisně, zajímavý text ohledně připouštěcí známky
Vyvolávací cena:
146505 - 1942 KT TEREZÍN  dopisnice bez frankatury, evidenční č.1
1942 KT TEREZÍN dopisnice bez frankatury, evidenční č.179, s datumovkou "8.IV.1942", červené 5-řádkové raz. "Transport ... No. .../ Name/ Vorname/ KAS./ Zimmer no. ", odesílatel K.S., Transport No. U 24 !; hledaná celistvost z ranného období existence terezínského ghetta (!), pomocné 3-řádkové červené raz. Židovské rady starších v Praze"Antwort nur ....", cenzurní označení "Z 9", adresováno do Brna, vzadu text 30 slov; z významné zahraniční sbírky (ex F. Hanzl), hezká jakost
Vyvolávací cena:
146506 - 1943 KT TEREZÍN  úřední dopisnice - potvrzení o přijet
1943 KT TEREZÍN úřední dopisnice - potvrzení o přijetí balíku, vyfr. zn. 30h AH, DR BAUSCHOWITZ/ BOHUŠOVICE n. OHŘÍ/ 11.XII.43, adresovaná na Slovensko, řada cenzurních raz.; poškozeno v několika místech, KVP, (Pozn.: dopisnice se zcela identickými atributy z majetku Židovského muzea v Praze, odeslaná z ghetta v září 1943 stejné rodině na Slovensko, je vyobrazena v knize "Pošta v ghettu Terezín" na str. 302); z výzanmné sbírky (ex F. Hanzl)
Vyvolávací cena:
143732 - 1945 ZVLÁŠTNÍ TÁBOR BYSTŘICE  dopisnice Hitler 60h adre
1945 ZVLÁŠTNÍ TÁBOR BYSTŘICE dopisnice Hitler 60h adresovaná do Brna, DR BYSTŘICE U BENEŠOVA 30.I.45; hledané
Vyvolávací cena:
146504 - 1944 ZVLÁŠTNÍ TÁBOR HAGIBOR  dopisnice CDV16 odeslaná z
1944 ZVLÁŠTNÍ TÁBOR HAGIBOR dopisnice CDV16 odeslaná z tábora pro shromažďování Židů ze smíšených manželství (Praha - Hagibor, Schwerinstrasse 1201), DR PRAG 2/ 11.XI.44, adresovaná do Holešova, poděkování za balík s bábovkou, dobrý stav
Vyvolávací cena:
146508 - 1943 TEREZÍN - MALÁ PEVNOST  úřední lístek v zelené b
1943 TEREZÍN - MALÁ PEVNOST úřední lístek v zelené barvě pro písemný styk vězňů umístěných v Malé pevnosti, s výňatkem z vězeňského řádu, např. "Balíky s potravinami se nepřijímají./ Peněžní zásilky pouze prostřednictvím pošty. Měsíčně do 50K", nepoužitý, pěkný stav
Vyvolávací cena: