Aukce 56 / Pohlednice / Motiv
1911 MUCHA Alfons (1860–1939), Pěvecké sdružení učitelů moravských, litografie; neprošlá, pěkný stav
Vyvolávací cena: Kč
1925-1930 MUCHA Alfons (1860–1939), sestava 3ks pohlednic, 1x Russia Restituenda (Weill.160), 2x luneta z Obecního domu v Praze; nepoužité, dobrý stav
Vyvolávací cena: Kč
1910-1970 [SBÍRKY] UMĚLECKÉ + MOTIV sestava 60ks převážně uměleckých pohlednic s reprodukcemi Josef Čapek (8x), Josef Lada (21x), J. Hodek, D. Beranová, Antonín Procházka (5x), doplněno 1x Čert na lyžích, 1x hokejista; část horší kvalita, tržní cena cca 3.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
1920? JUDAIKA - Židovský trh ve městě Kowel /založeno r. 1518 polským králem Sigmundem, dnes severozápadní Ukrajina/; čb fotopohlednice, pěkný stav
Vyvolávací cena: Kč
1966
1904 Medailonek - SECESE, 2ks secesních pohlednic s různými medailonky s vlepenou fotografií dívky, DA, prošlé, francouzská provenience - firma PMM; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1967
1898 PALACKÝ František (1798-1876), pohlednice vydaná ke 100. výročí narození; DA, prošlá, text psaný Marií Brichtovou, pozdější manželkou Zdeňka Nejedlého, zajímavá pohlednice i kontext
Vyvolávací cena: Kč
1920-1950 [SBÍRKY] sbírka 250ks pohlednic významných především českých osobností jako TGM, Beneš, Rašín, Destinnová, Jirásek, Nebal, Štefánik atd., také Wilson, Stalin aj., část také fotopohlednice; celkově velmi dobrý stav, zajímavý materiál k dalšímu zpracování, tržní cena odhadem 12.000Kč, uloženo v zaplněné krabičce
Vyvolávací cena: Kč
1900-1950 [SBÍRKY] sbírka 152ks především portrétních fotopohlednic filmových a divadelních herců české i zahraniční provenience, mj. Burian, Baarová, Plachta, Pešek, Borský atd.; celkově pěkný stav, malá část i s podpisy, tržní cena odhadem 7.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
1970
1905-1906 ŽELEZNICE - sestava 2ks čb. pohlednic, 1x celkový záběr na Dílny c.k. státních drah v Lounec + 1x jednozáběrová pohlednice Železniční neštěstí na severozápadní dráze mezi Novou Pakou a Bělohradem 4.6.1906; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1971
1910? ŽELEZNIČNÍ NEHODA - sestava 2ks fotopohlednic se záběry vykolejených vagonů, obě z jednoho anonymního místa, neprošlé, bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1972
1910 motocykl se sajdkárou za jízdy, fotopohled; neprošlá, bez poškození, velmi pěkné dokumentační foto
Vyvolávací cena: Kč
1973
1933 Automobil - Areo, ručně kolorovaná fotopohlednice, neprošlá, vzadu datum 5.3.33
Vyvolávací cena: Kč
1908-1914 HASIČI - 2 pohlednice, 1x dobová foto hasičského sboru dle tiráže O. Bureš, fotograf, Rokycany + Teplice, hasič se stříkačkou zalévá městskou zeleň; obě prošlé, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1925 britské civilní letadlo De Haviland, fotopohled, dle textu letiště Vajnory u Bratislavy dne 18/1 1925; neprošlé, bez poškození, velmi pěkná dokumentační fotografie
Vyvolávací cena: Kč
1976
1938-1940 sestava 6ks různých propagandistických pohlednic, mj. Zwei Volker und ein Kampf; Danzig ist Deutsch, dále Reichsparteitag Nürnberg apod.; celkově zachovalý stav
Vyvolávací cena: Kč
1977
1939 ZASEDÁNÍ ŘÍŠSKÉHO SNĚMU 1939 - čb fotopohlednice, mj. A.H., Göring, Goebbels atd.; Hoffmann, München, pěkný stav
Vyvolávací cena: Kč
1978
1945 KVĚTEN 1945/ sestava 7ks různých propagandistických pohlednic; omačkané růžky, jinak zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1908 Vánoční dvojdílné lepolero, vánoční stromek s dárky a rodinou, DA, prošlé, bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
+21
1900-1918 [SBÍRKY] sbírka pohlednic s námětem Franc Josef a císařská rodina, celkem 100ks pohlednic v jednom zásobníku, prošlé i neprošlé, část DA, lito; různá kvalita
Vyvolávací cena: Kč
1981
1910-1950 [SBÍRKY] MOTIV - Sokol, vojenské, železniční karikatury, M. Aleš - lunety, roční období, lidové písně atd., sestava cca 100ks neprošlých i prošlých pohlednic různých žánrů, malý i velký formát; převážně dobrý stav
Vyvolávací cena: Kč