Aukce 56 / Pohlednice / Motiv

1962
200817 - 1911 MUCHA Alfons (1860–1939), Pěvecké sdružení učitelů mora
1911 MUCHA Alfons (1860–1939), Pěvecké sdružení učitelů moravských, litografie; neprošlá, pěkný stav, vyvolávací cena: 5000
1963
201039 - 1925-1930 MUCHA Alfons (1860–1939), sestava 3ks pohlednic, 1
1925-1930 MUCHA Alfons (1860–1939), sestava 3ks pohlednic, 1x Russia Restituenda (Weill.160), 2x luneta z Obecního domu v Praze; nepoužité, dobrý stav, vyvolávací cena: 1000
Vydraženo za: 1 000 Kč
1964
200704 - 1910-1970 [SBÍRKY]  UMĚLECKÉ + MOTIV  sestava 60ks převážně
1910-1970 [SBÍRKY] UMĚLECKÉ + MOTIV sestava 60ks převážně uměleckých pohlednic s reprodukcemi Josef Čapek (8x), Josef Lada (21x), J. Hodek, D. Beranová, Antonín Procházka (5x), doplněno 1x Čert na lyžích, 1x hokejista; část horší kvalita, tržní cena cca 3.000Kč, vyvolávací cena: 600
1965
200818 - 1920? JUDAIKA - Židovský trh ve městě Kowel /založeno r. 151
1920? JUDAIKA - Židovský trh ve městě Kowel /založeno r. 1518 polským králem Sigmundem, dnes severozápadní Ukrajina/; čb fotopohlednice, pěkný stav, vyvolávací cena: 600  (+16,7 %)
Vydraženo za: 700 Kč
1966
200010 - 1904 Medailonek - SECESE, 2ks secesních pohlednic s různými
1904 Medailonek - SECESE, 2ks secesních pohlednic s různými medailonky s vlepenou fotografií dívky, DA, prošlé, francouzská provenience - firma PMM; bez poškození, vyvolávací cena: 600
1967
200899 - 1898 PALACKÝ František (1798-1876), pohlednice vydaná ke 100
1898 PALACKÝ František (1798-1876), pohlednice vydaná ke 100. výročí narození; DA, prošlá, text psaný Marií Brichtovou, pozdější manželkou Zdeňka Nejedlého, zajímavá pohlednice i kontext , vyvolávací cena: 600
1968
200913 - 1920-1950 [SBÍRKY]  sbírka 250ks pohlednic významných předev
1920-1950 [SBÍRKY] sbírka 250ks pohlednic významných především českých osobností jako TGM, Beneš, Rašín, Destinnová, Jirásek, Nebal, Štefánik atd., také Wilson, Stalin aj., část také fotopohlednice; celkově velmi dobrý stav, zajímavý materiál k dalšímu zpracování, tržní cena odhadem 12.000Kč, uloženo v zaplněné krabičce, vyvolávací cena: 6000  (+8,3 %)
Vydraženo za: 6 500 Kč
1969
200911 - 1900-1950 [SBÍRKY]  sbírka 152ks především portrétních fotop
1900-1950 [SBÍRKY] sbírka 152ks především portrétních fotopohlednic filmových a divadelních herců české i zahraniční provenience, mj. Burian, Baarová, Plachta, Pešek, Borský atd.; celkově pěkný stav, malá část i s podpisy, tržní cena odhadem 7.000Kč, vyvolávací cena: 4000
1970
200701 - 1905-1906 ŽELEZNICE - sestava 2ks čb. pohlednic, 1x celkový
1905-1906 ŽELEZNICE - sestava 2ks čb. pohlednic, 1x celkový záběr na Dílny c.k. státních drah v Lounec + 1x jednozáběrová pohlednice Železniční neštěstí na severozápadní dráze mezi Novou Pakou a Bělohradem 4.6.1906; zachovalé, vyvolávací cena: 500  (+20,0 %)
Vydraženo za: 600 Kč
1971
197791 - 1910? ŽELEZNIČNÍ NEHODA - sestava 2ks fotopohlednic se záběr
1910? ŽELEZNIČNÍ NEHODA - sestava 2ks fotopohlednic se záběry vykolejených vagonů, obě z jednoho anonymního místa, neprošlé, bez poškození, vyvolávací cena: 500
Vydraženo za: 500 Kč
1972
199967 - 1910 motocykl se sajdkárou za jízdy, fotopohled; neprošlá, b
1910 motocykl se sajdkárou za jízdy, fotopohled; neprošlá, bez poškození, velmi pěkné dokumentační foto, vyvolávací cena: 500
Vydraženo za: 500 Kč
1973
197787 - 1933 Automobil - Areo, ručně kolorovaná fotopohlednice, nepr
1933 Automobil - Areo, ručně kolorovaná fotopohlednice, neprošlá, vzadu datum 5.3.33, vyvolávací cena: 400
Vydraženo za: 400 Kč
1974
9 500
200698 - 1908-1914 HASIČI - 2 pohlednice, 1x dobová foto hasičského s
1908-1914 HASIČI - 2 pohlednice, 1x dobová foto hasičského sboru dle tiráže O. Bureš, fotograf, Rokycany + Teplice, hasič se stříkačkou zalévá městskou zeleň; obě prošlé, zachovalé, vyvolávací cena: 700  (+1 257,1 %)
Vydraženo za: 9 500 Kč
1975
199964 - 1925 britské civilní letadlo De Haviland, fotopohled, dle te
1925 britské civilní letadlo De Haviland, fotopohled, dle textu letiště Vajnory u Bratislavy dne 18/1 1925; neprošlé, bez poškození, velmi pěkná dokumentační fotografie, vyvolávací cena: 600
Vydraženo za: 600 Kč
1976
199560 - 1938-1940 sestava 6ks různých propagandistických pohlednic,
1938-1940 sestava 6ks různých propagandistických pohlednic, mj. Zwei Volker und ein Kampf; Danzig ist Deutsch, dále Reichsparteitag Nürnberg apod.; celkově zachovalý stav, vyvolávací cena: 1000  (+30,0 %)
Vydraženo za: 1 300 Kč
1977
199558 - 1939 ZASEDÁNÍ ŘÍŠSKÉHO SNĚMU 1939 - čb fotopohlednice, mj. A
1939 ZASEDÁNÍ ŘÍŠSKÉHO SNĚMU 1939 - čb fotopohlednice, mj. A.H., Göring, Goebbels atd.; Hoffmann, München, pěkný stav, vyvolávací cena: 800  (+62,5 %)
Vydraženo za: 1 300 Kč
1978
199557 - 1945 KVĚTEN 1945/  sestava 7ks různých propagandistických po
1945 KVĚTEN 1945/ sestava 7ks různých propagandistických pohlednic; omačkané růžky, jinak zachovalé, vyvolávací cena: 600  (+133,3 %)
Vydraženo za: 1 400 Kč
1979
200009 - 1908 Vánoční dvojdílné lepolero, vánoční stromek s dárky a r
1908 Vánoční dvojdílné lepolero, vánoční stromek s dárky a rodinou, DA, prošlé, bez poškození, vyvolávací cena: 600  (+166,7 %)
Vydraženo za: 1 600 Kč
1980
8 500
200967 - 1900-1918 [SBÍRKY]  sbírka pohlednic s námětem Franc Josef a
+21
1900-1918 [SBÍRKY] sbírka pohlednic s námětem Franc Josef a císařská rodina, celkem 100ks pohlednic v jednom zásobníku, prošlé i neprošlé, část DA, lito; různá kvalita, vyvolávací cena: 7000  (+21,4 %)
Vydraženo za: 8 500 Kč
1981
197792 - 1910-1950 [SBÍRKY]  MOTIV - Sokol, vojenské, železniční kari
1910-1950 [SBÍRKY] MOTIV - Sokol, vojenské, železniční karikatury, M. Aleš - lunety, roční období, lidové písně atd., sestava cca 100ks neprošlých i prošlých pohlednic různých žánrů, malý i velký formát; převážně dobrý stav, vyvolávací cena: 1000  (+20,0 %)
Vydraženo za: 1 200 Kč