Aukce 63 / Filatelie / ČSR I.

2861
219062 - 1918 ITÁLIE / POSTA MILITARE 52 s tečkou, sestava 9ks lís
1918 ITÁLIE / POSTA MILITARE 52 s tečkou, sestava 9ks lístků a pohlednic s raz. PM 52 s tečkou, převážně adresovaných vnitrostátně z července až prosince 1918, část s útvarovými razítky nebo s cenzurou, 6x lístek italské PP, 3x pohlednice z toho 2 vyfr.; zachovalé
Vyvolávací cena: 3 000  +33,3 %
Vydraženo za: 4 000 Kč
2862
207078 - 1918 ITÁLIE / POSTA MILITARE 52, lístek italské PP zaslan
1918 ITÁLIE / POSTA MILITARE 52, lístek italské PP zaslaný do Florencie, otisk raz. PM 52 s tečkami/ 19.11.18, odesílatel z Comando Corpo Czeccoslovacco in Italia; bez poškození, dekorativní
Vyvolávací cena: 700
2863
207079 - 1918 ITÁLIE / POSTA MILITARE 52, lístek italské PP zaslan
1918 ITÁLIE / POSTA MILITARE 52, lístek italské PP zaslaný do Janova, otisk raz. PM 52 s hvězdičkami/ 29.10.18; bez poškození, dekorativní
Vyvolávací cena: 800
2864
1 900
207073 - 1918 ITÁLIE / POSTA MILITARE 52, lístek italské PP zaslan
1918 ITÁLIE / POSTA MILITARE 52, lístek italské PP zaslaný ze Spiazzi do Neapole, otisk raz. PM 52 s tečkami/ 20.8.18, doplněno kruhovým raz. COMANDO DEL CORPO CZECO-SLOVACCO IN ITALIA / COMANDO 6. DIVISIONE se znakem, doplněno řádkovým cenzurním raz.; bez poškození, dekorativní, ex Procházka
Vyvolávací cena: 1 500  +26,7 %
Vydraženo za: 1 900 Kč
2865
207053 - 1918 ITÁLIE / POSTA MILITARE 52, vyfr. dopis s hledaným ra
1918 ITÁLIE / POSTA MILITARE 52, vyfr. dopis s hledaným razítkem PP italských legií PM 52 s tečkami/ 24.8.18 zaslaný do Monzy, vyfr. zn. 2x 10c, vzadu odesílatel 73. SEZIONE SUSSISTENZA C.S. doplněno částečným otiskem stejného útvarového raz.; zachovalé, lehká patina, ojedinělá nabídka listovní zásilky s raz. PM 52
Vyvolávací cena: 800
2866
207340 - 1918 ITÁLIE / propagační pohlednice zaslaná mezi přísl
1918 ITÁLIE / propagační pohlednice zaslaná mezi příslušníky čs. jednotek, vyfr. zn. 10c s DR VERONA/ 22.10.18, prošlá cenzurou, mj. malé černé raz. COMANDO MILITARE STAZIONE, doplněné modrým 8-úhelníkovým raz. CENSURA MILITARE/ 52 a dalším kruhovým s číslem "8"; bez poškození, ex Procházka
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
2867
207550 - 1918-1919 ITÁLIE / sestava 6ks dokumentů, obsahuje tiště
1918-1919 ITÁLIE / sestava 6ks dokumentů, obsahuje tištěný Denní rozkaz Velitelství ČS domobrany v Galarte s poštovními sazbami, doplněno 5ks ústřižků peněžních zásilek čs. legionářů, z toho 2x podací lístky na peněžní obnosy odeslané ze Švýcarska s DR BERNE; zachovalé, Denní rozkaz na originálním výstavním listě s popisem
Vyvolávací cena: 500
2868
207509 - 1918-1919 ITÁLIE / sestava 8ks vyfr. celistvostí z korespo
1918-1919 ITÁLIE / sestava 8ks vyfr. celistvostí z korespondence mezi příslušníky čs. legií v Itálii, mj. 1x dopisnice 10c adresována na bratra legionáře do USA - příslušníka US jednotek (!), 1x pohlednice zaslaná z Angoly do Itálie atd.; převážně zachovalé, hodnotná zajímavá sestava
Vyvolávací cena: 2 000
2869
221038 - 1921 pamětní vzpomínkový kaligrafický list pro legioná
1921 pamětní vzpomínkový kaligrafický list pro legionáře Františka Čížkovského, střelce 3. pluku Jana Žižky z Trocnova, signováno E. M. Hrbek, rozměr 63x47cm, pouze přeloženo, zachovalý stav, zajímavé
Vyvolávací cena: 1 000
2870
219059 - 1919 ITÁLIE / POSTA MILITARE 52  sestava 3ks vyfr. celistvo
1919 ITÁLIE / POSTA MILITARE 52 sestava 3ks vyfr. celistvostí adresovaných do Itálie s raz. PM 52, z toho 1x s hvězdičkami PM 52/ 9.3.19, 2x s tečkami, PM 52/ 19.3.19 a vyfr. uherská dopisnice (!) s raz. PM 52/ 30.5.19; zachovalé, pouze dopisnice se stopami po přilepení v adresní straně
Vyvolávací cena: 1 500
2871
219056 - 1917 RUSKO/ ITÁLIE/ FRANCIE  zajatecký lístek zaslaný č
1917 RUSKO/ ITÁLIE/ FRANCIE zajatecký lístek zaslaný čs. zajatcem v Rusku z Oděsy na čs. zajatce v italské Asinaře dosílaný do Francie - rámečkové raz. PRISIONERE DE GUERE/ ROMANS ..., ruská, italská a francouzská cenzura; zachovalé, ex Procházka
Vyvolávací cena: 700  +85,7 %
Vydraženo za: 1 300 Kč
2872
220992 - 1922 RUSKO / Československé legie v Rusku, malířské dok
1922 RUSKO / Československé legie v Rusku, malířské dokumenty, vydal Památník odboje, Praha, úvodní slovo a 99 reprodukcí, svázáno jako album, pevné desky; výborný stav
Vyvolávací cena: 1 500
2873
219058 - 1918 POSTA MILITARE 52 s tečkami, sokolská pohlednice vyfr
1918 POSTA MILITARE 52 s tečkami, sokolská pohlednice vyfr. italskou zn. 10c, zaslaná italským příslušníkem jednotky do Benátek, raz. PM 52/ 30.12.18, doplněno útvarovým fialovým raz. 7 SEZIONE DI SANITA C.S. se znakem, dle textu psáno v Hodoníně 29.12.18, prošlé cenzurou; bez poškození, rané období dislokace čs. legií na našem území!
Vyvolávací cena: 2 000
2874
207494 - 1919 AUTOKOLONY A ŽELEZNIČNÍ JEDNOTKY  sestava 14ks přev
1919 AUTOKOLONY A ŽELEZNIČNÍ JEDNOTKY sestava 14ks převážně pohlednic s útvarovými raz. přepravních jednotek jako AUTOREPARTO AUTONOMO CORPO C.S. v červené barvě, HLAVNÍ AUTODÍLNA PRO ZÁPADNÍ SLOVENSKO, kruhové i řádkové raz. 7.Č.S. DIVISE - 7. AUTOODDÍL v modré barvě na obálce, VOZATAJSKÁ NÁHRADNÍ KOLONA Č.4, ČS. ŽELEZNIČNÍ PROVOZNÍ SETNINA Č.52, NÁDRAŽNÍ VELITELSTVÍ atd.; zachovalé, převážně pěkné otisky razítek, ex Procházka
Vyvolávací cena: 700  +0,0 %
Vydraženo za: 700 Kč
2875
207386 - 1919 ČS. POLNÍ POŠTA 50  sestava 6ks celistvostí s raz.
1919 ČS. POLNÍ POŠTA 50 sestava 6ks celistvostí s raz. ČS PP 50, různá útvarová raz. jednotek Čs. italských legií, např. 39. Reggimento Esploratori C.S. nebo 33. ČS pluk/ 12. rota kulometů, několik zajímavých pohlednic; zachovalé
Vyvolávací cena: 500
2876
214230 - 1919 POSTA MILITARE 52  s tečkami, pohlednice vyfr. italsk
1919 POSTA MILITARE 52 s tečkami, pohlednice vyfr. italskými zn. 10c+5c, zaslaná italským příslušníkem jednotky do Montebelluna, neúplný otisk raz. PM 52/ 1.4.19, doplněno útvarovým fialovým raz. COMANDO GRUPO PESANTE CAMPALE/ Velitelství grupy těžkého dělostřelectva, dle textu psáno v Bratislavě 1.4.19, pozdrav s raz. odesílatele L. Aiutante Maggiore Rudolfo Castagna; zachovalé
Vyvolávací cena: 800  +0,0 %
Vydraženo za: 800 Kč
2877
207049 - 1919 POSTA MILITARE 52 / pohlednice zaslaná italským pří
1919 POSTA MILITARE 52 / pohlednice zaslaná italským příslušníkem jednotky z Rožňavy do Ancony, vyfr. italskou zn. 5c+10c s dvěma otisky raz. PM 52 s tečkami/ 23.1.19, doplněno fialovým útvarovým raz. STRELECKY PLUK C.32/ POSTOVNI URAD/ ČS, příchozí DR ANCONA/ 13.3.19; bez poškození, ex Procházka
Vyvolávací cena: 1 300  +0,0 %
Vydraženo za: 1 300 Kč
2878
207033 - 1919 POSTA MILITARE 52 / pohlednice zaslaná z Košic italsk
1919 POSTA MILITARE 52 / pohlednice zaslaná z Košic italským příslušníkem jednotky do Milána, podací raz. PM 52 s tečkami/ 14.1.19, v místě dodání zatíženo doplatným se zn. 10c a DR MILANO/ 22.1.19, doplněno adresou odesílatele fialovým řádkovým raz. 6.bis AUTOSEZIONE a ručně dopsáno "6. Divisione Corpo d'Armate Czeco-Slovacco"; dekorativní zásilka do Itálie, ex Procházka
Vyvolávací cena: 2 000  +0,0 %
Vydraženo za: 2 000 Kč
2879
207051 - 1919 POSTA MILITARE 52 s hvězdičkami, dopis s hledaným ra
1919 POSTA MILITARE 52 s hvězdičkami, dopis s hledaným razítkem PP italských legií zaslaný do Říma, 3x otisk raz. PM 52 s hvězdičkami/ 1.3.19, vyfr. italskými zn. 5c + 2x 10c, vzadu fialové útvarové raz. VRCHNÍ VELITELSTVÍ ČS. VOJSK NA SLOVENSKU/ s monogramem ČSR; luxusní otisky všech razítek, patina v perforaci zn., pěkný kus ojedinělé dopisní zásilky, ex Procházka
Vyvolávací cena: 1 500  +46,7 %
Vydraženo za: 2 200 Kč
2880
207065 - 1919 POSTA MILITARE 52 s hvězdičkami, nevyplacený dopis z
1919 POSTA MILITARE 52 s hvězdičkami, nevyplacený dopis z Vrchního velitelství v Kroměříži do Dynamitky v Bratislavě, podací znárodněné DR KROMĚŘÍŽ doplněné raz. PM 52 s hvězdičkami/ 17.2.19 a kruhovým útvarovým raz. VRCHNÍ VELITELSTVÍ ČS VOJSK NA SLOVENSKU; čitelné otisky, zachovalé
Vyvolávací cena: 1 000
2881
207066 - 1919 POSTA MILITARE 52 s hvězdičkami, pohlednice zaslaná
1919 POSTA MILITARE 52 s hvězdičkami, pohlednice zaslaná do Čech, s raz. PM 52 s hvězdičkami/ 18.1.19, doplněno řádkovým útvarovým raz. 33. ČS. PLUK/ 2. ROTA, zajímavá místopisná pohlednice Bratislava - kasárna; pěkné otisky razítek, zachovalé, ex Procházka
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
2882
207067 - 1919 POSTA MILITARE 52 s hvězdičkami, pohlednice zaslaná
1919 POSTA MILITARE 52 s hvězdičkami, pohlednice zaslaná do Čech, s raz. PM 52 s hvězdičkami/ 2.2.19, doplněno řádkovým útvarovým raz. 33. ČS. PLUK/ 1. ROTA; pěkné otisky razítek, zachovalé, ex Procházka
Vyvolávací cena: 800  +0,0 %
Vydraženo za: 800 Kč
2883
207044 - 1919 POSTA MILITARE 52, pohlednice zaslaná z Kroměříže
1919 POSTA MILITARE 52, pohlednice zaslaná z Kroměříže do italské Raveny, vyfr. zn. Hradčany 10h + 5h, 2x otisk raz. PM 52 s tečkami/ 14.1.19; pouze na obrazové straně stopy po přilepení k černému podkladu, ojedinělá frankatura na zásilce do Itálie
Vyvolávací cena: 2 000
2884
2 800
207567 - 1919 ŠNEJDÁRKOVO TAŽENÍ - SLEZSKO  sestava 12ks pohledni
1919 ŠNEJDÁRKOVO TAŽENÍ - SLEZSKO sestava 12ks pohlednic s raz. útvarů nasazených ve Slezsku v období od 7.III. 19 - 14.I.20, obsahuje útvarová raz. jako 22. ČESKO-SLOV PLUK FRANC. LEGIE / 1. PRAPOR, italsko-česká raz. VELITELSTVÍ GRUPY TĚŽKÉHO POLNÍHO DĚLOSTŘELECTVA, 1. a 11. DOMOBRANECKÝ Č.SL. PRAPOR (7ks), VELISTELSTVÍ ČS. VOJENSKÉ POLICIE/ NA TĚŠÍNSKU, DR KARWINA, HANNSDORF. MÄHR, OBER SUCHAU, TROPPAU a FRÝDEK, zajímavé i jako místopisné pohlednice, mj. Opava nádraží, doly Dolní Suchá a Hanušovice; převážně zachovalé, ex Procházka
Vyvolávací cena: 1 000  +180,0 %
Vydraženo za: 2 800 Kč
2885
207498 - 1919 TELEGRAFNÍ JEDNOTKY  sestava 7ks celistvostí s raz. t
1919 TELEGRAFNÍ JEDNOTKY sestava 7ks celistvostí s raz. telegrafních jednotek, mj. 1. TELEGRAFNÍ ROTA ČS. VOJSK Z ITÁLIE 2x na dopise vč. obsahu, 1x na pohlednici Bratislavy, I. SEKCE BEZDRÁTOVÉ TELEGRAFIE ČS. VOJSK Z ITÁLIE na pěkné pohlednici Bratislavy Dussil Imre utcza, TELEGRAFNÍ SETNINA Č.3 a ČS. PĚŠÍ, doplněno raz. různých PP; zachovalé, pěkné otisky razítek
Vyvolávací cena: 700
2886
219064 - 1918-1930 [SBÍRKY]  sestava více jak 30ks různých celist
1918-1930 [SBÍRKY] sestava více jak 30ks různých celistvostí polní pošty, mj. 5ks pohlednic a lístků s raz. POSTA MILITARE 52 s hvězdičkou, několik lístků italské PP, fotopohlednice, větší díl peněžní průvodky adresované na četnickou stanici do Volosjanky a dosílané do Užhorodu atd.
Vyvolávací cena: 1 500
2887
219040 - 1939 INTERBRIGÁDY ŠPANĚLSKO / FRANCIE INTERNAČNÍ TÁBOR
1939 INTERBRIGÁDY ŠPANĚLSKO / FRANCIE INTERNAČNÍ TÁBORY sestava 2 celistvostí adresovaných do Prahy odeslaných čs. internovaným příslušníkem vládních jednotek ze Španělska, 1x pohlednice s DR CAMP ST CYPRIEN 30.3.39 a 1x dopisní obálka s podacím DR CAMP DE GURS 27.4.39, obálka zatížena doplatným čs. předběžnými doplatními zn. 4x 1Kč s DR PRAHA 63/ 3.5.39, doplněno poznámkami "Oznámení ponecháno byt uzamčen" a "Uloženo"; bez poškození, ojedinělé
Vyvolávací cena: 1 000  +10,0 %
Vydraženo za: 1 100 Kč
2888
220861 - 1931 obálka s reklamním přítiskem a otiskem OVS Böhm -
1931 obálka s reklamním přítiskem a otiskem OVS Böhm - Blatná, raz. BLATNÁ 24.11.31, vzadu reklamní přelepka; dekorativní
Vyvolávací cena: 300  +333,3 %
Vydraženo za: 1 300 Kč
2889
219646 - 1920 HLUČÍNSKO - PŘIČLENĚNÍ K ČSR  dopis se smíšeno
1920 HLUČÍNSKO - PŘIČLENĚNÍ K ČSR dopis se smíšenou frank. německé zn. Germania 5Pf + Hradčany 20h, 3h a 2x 1h, Pof.8A, 2, 1, podací DR HLUČÍN 5.II.20, adresát F. Šašek; bez poškození, zk. Kar
Vyvolávací cena: 800  +0,0 %
Vydraženo za: 800 Kč
2890
219650 - 1919 SOKOLSKÝ SLET VE ZNOJMĚ sestava 2ks pohlednic a 2ks v
1919 SOKOLSKÝ SLET VE ZNOJMĚ sestava 2ks pohlednic a 2ks výstřižků s PR SOKOLSKÝ SLET VE ZNOJMĚ 24.VIII.1919, 1x přiležitostná pohlednice ke stejné události s propagační nálepkou a zeleným řádkovým raz., 1x pohlednice se dvěma otisky PR, doplněno 4-blokem zn. Hradčany 1h s PR a výstřižkem se zn. 60h s PR; zachovalé, pěkné otisky příležitostných razítek
Vyvolávací cena: 900  +11,1 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
2891
221129 - 1919-1939 [SBÍRKY]   sbírka příležitostných razítek
+37
1919-1939 [SBÍRKY] sbírka příležitostných razítek ČSR na výstřižcích, pamětních obálkách, listech, pohlednicích i prošlých dopisech, obsahuje několik pamětních pohlednic 1. letů, běžná razítka i vzácnější jako Všesokolský slet Znojmo 1919, smutěční raz. TGM/ BRNO "ČESKOSLEVENSKO" 1937 nebo CHUST 15.III.39 atd.; uloženo v 9ks zásobníků na FDC ve větší krabici
Vyvolávací cena: 2 000  +225,0 %
Vydraženo za: 6 500 Kč
2892
218896 - 1918-1919 CPŘ1, CPŘ2, CPŘ5, CPŘ6, sestava 5ks rakouskýc
1918-1919 CPŘ1, CPŘ2, CPŘ5, CPŘ6, sestava 5ks rakouských dopisnic 10h Znak, 1x do Lipska, 1x dvojitá do Londýna s dofrankem 10h Hradčany bez atributů pošt. přepravy, 2x s dofrankem 5h, resp. 10h Hradčany s 1-kruhovým podacím DR DESCHNEY, resp. JAROHNĚVICE, 1x s doplatkem 5+5+20h; pěkný stav
Vyvolávací cena: 500  +100,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
2893
218961 - 1918 CPŘ3Pa, rakouská dopisnice 8h Karel s dolepenou Spě
1918 CPŘ3Pa, rakouská dopisnice 8h Karel s dolepenou Spěšnou zn. 2h, podací DR PRAHA 7/ 3.XII.18, s přítiskem fy "Deutsche Viehverkehrsgessellschaft für Böhmen in Prag" na obou stranách; dobrý stav
Vyvolávací cena: 500  +0,0 %
Vydraženo za: 500 Kč
2894
218914 - 1918 CPŘ3Pa, rakouská dopisnice 8h Karel, dofr. novinovou
1918 CPŘ3Pa, rakouská dopisnice 8h Karel, dofr. novinovou zn. 2h, podací DR UHERSKÝ BROD/ 28.X.18, 1. den vzniku ČSR (!), novinová známka neuznána, trestné porto zapraveno doplatní zn. 5h s DR PRAHA 1/ 31.X.18 + administrativní raz.; bez poškození, celistvosti z 1. dne ČSR jsou hledané
Vyvolávací cena: 900  +77,8 %
Vydraženo za: 1 600 Kč
2895
218918 - 1918-1919 CPŘ3, rakouské dopisnice Karel 8h se soukromými
1918-1919 CPŘ3, rakouské dopisnice Karel 8h se soukromými přítisky, 2ks zaslané v I. TO: 1x dofr. 3h Hradčany, podací DR ŽIŽKOV 1/ 10.I.19, firemní přítisk M. Pleschner - Karlín, 1x jako R dofr. 2-páskou 5h Koruna + 20h Karel, podací DR ZUCKMANTEL/ 6.XII.18 (Zlaté Hory), přítisk Brüder Schön; zachovalé, dekorativní
Vyvolávací cena: 800  +37,5 %
Vydraženo za: 1 100 Kč
2896
218917 - 1919 CPŘ3, rakouská dopisnice Karel 8h s oboustrannou perf
1919 CPŘ3, rakouská dopisnice Karel 8h s oboustrannou perforací do psacího stroje, dofr. pro II. TO zn. Spěšná 2h + 5h Hradčany, podací DR AUSSIG 2/ 11.VI.19, firemní přítisk Korkovna R.Hoser - Ústí n.L.; zachovalé, dekorativní!
Vyvolávací cena: 700  +114,3 %
Vydraženo za: 1 500 Kč
2897
1 900
219027 - 1920 CPŘ3Pa  již neplatná rakouská dopisnice 8h Karel s
1920 CPŘ3Pa již neplatná rakouská dopisnice 8h Karel s oboustrannou perforací do psacího stroje, s firemním přítiskem J. Buchbinder - Olmütz, použita jako formulář, zaslána v II. TO jako R+Ex, vyfr. zn. 5+10+50+60h Hradčany, znárodněné DR OLOMOUC 2/ 9.1.20, příchod ZÁBŘEH n. ODROU/ 10.I.20; lehký přehyb, dekorativní 4-barevná frankatura
Vyvolávací cena: 1 000  +90,0 %
Vydraženo za: 1 900 Kč
2898
213085 - 1918 CPŘ5, souběžná rakouská dopisnice Koruna 10h červ
1918 CPŘ5, souběžná rakouská dopisnice Koruna 10h červená adresována jako Ex do Vyškova, dofr. pro I.TO rakouskou souběžnou zn. Znak 60h, podací DR PRAHA 5.XI.18; pouze nepatrný ohyb, pěkný kus
Vyvolávací cena: 700  +57,1 %
Vydraženo za: 1 100 Kč
2899
213086 - 1918 CPŘ5, souběžná rakouská dopisnice Koruna 10h červ
1918 CPŘ5, souběžná rakouská dopisnice Koruna 10h červená zaslaná jako R do Haidy, dofr. pro I.TO rakouskou předběžnou zn. Karel 25h, podací DR ČESKÝ DUB 21/11 18; bez poškození, dekorativní kus
Vydraženo za: 1 100 Kč
2900
218897 - 1919 CPŘ5, rakouská dopisnice 10h Koruna zaslaná v I. TO
1919 CPŘ5, rakouská dopisnice 10h Koruna zaslaná v I. TO do Sarajeva (!), dofr. zn. 5h Hradčany, podací znárodněné DR JILEMNICE 14/2 19, přídavná raz. "R" + "Rekomando", příplatek za R-zásilku zaplacen v hotovosti (!), raz. "H" + rukopisně 25h"; specialisty hledané, pěkný kus, zk. Kvasnička, ex Dražan
Vyvolávací cena: 1 000  +60,0 %
Vydraženo za: 1 600 Kč
2901
213084 - 1919 CPŘ5, souběžná rakouská dopisnice Koruna 10h adres
1919 CPŘ5, souběžná rakouská dopisnice Koruna 10h adresována jako Ex do Litovle, dofr. pro I. TO rakouskými souběžnými zn. Znak 50h, Karel 2x 20h a 15h, podací DR ODERBERG/ 19.I.19, příchozí znárodněné DR LITOVEL/ 19.I.19 na přední straně; pouze drobná oděrka na zn. Znak 50h, dekorativní kus
Vydraženo za: 1 100 Kč
2902
218902 - 1919 CPŘ5Pa, rakouská dopisnice 10h Koruna, šedý papír,
1919 CPŘ5Pa, rakouská dopisnice 10h Koruna, šedý papír, zaslaná ve II. TO jako R, dofr. 5+20+20h Hradčany, podací DR JÄGERNDORF 1/ 30.VIII.19 (Krnov), lehké registrační raz.; pěkný dekorativní kus
Vyvolávací cena: 700  +0,0 %
Vydraženo za: 700 Kč
2903
221109 - 1918 CPŘ neplatná rakouská dopisnice FJI 8h/1916, Mi.P229
1918 CPŘ neplatná rakouská dopisnice FJI 8h/1916, Mi.P229, dofr. zn. Koruna 3h, podací DR KRÁL. VINOHRADY/ 18.XII.18; bezvadný kus, použití dopisnic po době jejich platnosti bylo poštou tolerováno, malý výskyt
Vydraženo za: 1 600 Kč
2904
219029 - 1919 německá (!) dopisnice 10Pf Germania Mi.P107 I., zasla
1919 německá (!) dopisnice 10Pf Germania Mi.P107 I., zaslaná v I. TO jako R do Švédska, smíšená frankatura německých a čs. zn. 15Pf Germania + 10h a 40h Hradčany, podací znárodněné DR FRÝDEK 2/ 16.IV.19, rakouská R-nálepka; bez poškození
Vyvolávací cena: 1 000  +70,0 %
Vydraženo za: 1 700 Kč
2905
219028 - 1920 CPŘ  II. díl neplatné rakouské dopisnice 5h FJI, Mi
1920 CPŘ II. díl neplatné rakouské dopisnice 5h FJI, Mi.P218A, použita ve IV. TO jako formulář, zaslaná do barákového tábora v Pardubicích jako Ex s přesnou frankaturou 10+20+100h Hradčany a 10h Holubice, podací DR KRÁLÍKY 15.XII.20; hezká 4-barevná frankatura, dobrý stav
Vyvolávací cena: 600  +16,7 %
Vydraženo za: 700 Kč
2906
218920 - 1918 Budějovické vydání (Hornerův přetisk), CSV2, rako
1918 Budějovické vydání (Hornerův přetisk), CSV2, rakouská dopisnice 10h Koruna s Hornerovým přetiskem zaslaná jako R+Ex, dofr. zn. 2h Spěšná trojúhelník + 3h Koruna + 80h Znak, všechny se stejným přetiskem, podací DR HOŘICE 12/11 19, příchozí DR BUDĚJOVICE vzadu, přesná frankatura; vzadu stopy po přilepení, rané použití Hornerových přetisků
Vyvolávací cena: 2 000  +0,0 %
Vydraženo za: 2 000 Kč
2907
218905 - 1918 Fontanův přetisk, rakouská dopisnice 8h Karel s 2-ř
1918 Fontanův přetisk, rakouská dopisnice 8h Karel s 2-řádkovým přetiskem "Česká/ pošta" (viz Monografie č.1, str. 60-61) adresovaná do Prahy, podací SR PLZEŇ ? , vzadu obsáhlý text; bez poškození, Fontanův přetisk na celinách je ojedinělý, nefilatelistická zásilka!
Vyvolávací cena: 2 000  +0,0 %
Vydraženo za: 2 000 Kč
2908
213897 - 1919 CRV24, Vojenské, sibiřské vydání Lvíček s přeti
1919 CRV24, Vojenské, sibiřské vydání Lvíček s přetiskem 1920, rozměr 137x84mm; pouze vzadu stopy po fil. nálepkách
Vyvolávací cena: 2 000  +20,0 %
Vydraženo za: 2 400 Kč
2909
218927 - 1919 CDV1, Velký monogram - Karel 10/8h, přetisková dopis
1919 CDV1, Velký monogram - Karel 10/8h, přetisková dopisnice zaslaná v I. TO jako Ex, dofr. 2-páskou 30h Hradčany, podací DR WEBERSCHAN 28.III.19 (Břvany), příchod jednokruhové DR VTELNO 30/3 19 vpředu; bezvadný stav, krásná razítka, dekorativní kus, ex Dražan
Vyvolávací cena: 900  +255,6 %
Vydraženo za: 3 200 Kč
2910
218923 - 1919 CDV1, Velký monogram - Karel 10/8h, přetisková dopis
1919 CDV1, Velký monogram - Karel 10/8h, přetisková dopisnice zaslaná v I. TO jako R do Německa, podací znárodněné DR SEMILY/ 1.II.19, přídavné rámečkové raz. "Franco/ v hotovosti" slabý otisk + rukopisně "25h", příchod LEIPZIG/ 4.2.19, odesílatel: Včelí farma; zachovalé, zásilky do ciziny jsou hledané
Vyvolávací cena: 800  +12,5 %
Vydraženo za: 900 Kč
2911
218926 - 1919 CDV1, Velký monogram - Karel 10/8h, přetisková dopis
1919 CDV1, Velký monogram - Karel 10/8h, přetisková dopisnice zaslaná v I. TO jako R do Vídně, dofr. zn. 5+20h Hradčany, podací DR TEPLITZ-SCHÖNAU 1/ 1.IV.19; bez poškození, dekorativní
Vyvolávací cena: 600  +16,7 %
Vydraženo za: 700 Kč
2912
218928 - 1919 CDV1, Velký monogram - Karel 10/8h, přetisková dopis
1919 CDV1, Velký monogram - Karel 10/8h, přetisková dopisnice zaslaná ve II. TO jako Ex, dofr. zn. 5+10+50h Hradčany, podací znárodněné DR MALÁ CHUCHLE 28/5 19 + příchod KRÁL. VINOHRADY 28.V.19, 3-barevná frankatura; pěkný stav, dekorativní kus, ex Dražan
Vyvolávací cena: 800  +50,0 %
Vydraženo za: 1 200 Kč
2913
218931 - 1919 CDV1, Velký monogram - Karel 10/8h, zaslaná v I. TO d
1919 CDV1, Velký monogram - Karel 10/8h, zaslaná v I. TO do Frýdlantu, dofr. rakouskou (!) zn. 10h, Mi.259, podací DR RASPENAU 8.II.19, (Raspenava), datum špatně čitelné; bez poškození, nefilatelistická zásilka, rakouské přídavné frankatury jsou ojedinělé!
Vyvolávací cena: 800  +12,5 %
Vydraženo za: 900 Kč
2914
218963 - 1919-1921 CDV1, Velký monogram - Karel 10/8h, 2ks adresovan
1919-1921 CDV1, Velký monogram - Karel 10/8h, 2ks adresované do ciziny, 1x v I. TO do Nizozemí, dofr. 2x 5h Hradčany, DR PRAHA 1/ 20.2.19, doplněno raz. "A 363" tamního doručovatele a 1x ve IV. TO adresovaná do Německa, dofr. 5h Hradčany, 10h a 25h Holubice, DR ÚSTÍ N. LABEM 2/ 19.I.21, prošlá 15 měsíců po skončení platnosti!; pěkný stav, na listu A4
Vyvolávací cena: 600  +66,7 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
2915
218934 - 1919 CDV2, Velký monogram - Karel 10/8h, 2ks, 1x I. díl za
1919 CDV2, Velký monogram - Karel 10/8h, 2ks, 1x I. díl zaslaný ve II. TO, dofr. 5h Spěšná, podací DR WARNSDORF 22.V.19 a 1x II. díl zaslaný v I. TO, podací DR BENSEN 24.IV.19 (žádost o dodání uhlí); pěkný stav, na listu A4
Vyvolávací cena: 500  +60,0 %
Vydraženo za: 800 Kč
2916
15 000
218936 - 1919 CDV3 Pa, Velký monogram 10/10h Koruna, přetisková do
1919 CDV3 Pa, Velký monogram 10/10h Koruna, přetisková dopisnice, šedý papír, prošlá v I. TO, podací znárodněné DR MALENOVICE, MOR./ 9.V.19, adresováno na znalce Jaroslava Šulu; luxusní stav, vzadu značka Šula, majetnická značka "B" na přední i zadní straně, prošlé dopisnice Koruna 10h s velkým monogramem se na trhu prakticky nevyskytují, zde navíc na šedém papíru, ex. Dražan
Vyvolávací cena: 15 000  +0,0 %
Vydraženo za: 15 000 Kč
2917
218932 - 1919 CDV5, Malý monogram - Karel 10/8h, zaslaná ve II. TO
1919 CDV5, Malý monogram - Karel 10/8h, zaslaná ve II. TO jako R v místě, správně dofrankovaná zn. 5+10+40h Hradčany, dvojjazyčné podací DR KARWINA 9.X.19; velmi dobrý stav, filatelisticky motivovaná zásilka, přesto ojedinělý a dekorativní kus přetiskové dopisnice s malým monogramem, ex Dražan
Vyvolávací cena: 3 000  +6,7 %
Vydraženo za: 3 200 Kč
2918
218935 - 1919 CDV6, Třířádkový přetisk na rakouské dopisnici 8
1919 CDV6, Třířádkový přetisk na rakouské dopisnici 8h Karel, prošlá (!) do Německa (Lipsko), znárodněné DR SLANÝ 17.IV.19; výborná kvalita, čisté razítko, ex Dražan
Vyvolávací cena: 5 000  +0,0 %
Vydraženo za: 5 000 Kč
2919
218940 - 1919 CDV7, Hradčany 10h adresovaná ve II. TO do Nizozemí,
1919 CDV7, Hradčany 10h adresovaná ve II. TO do Nizozemí, dofr. zn. Hradčany 25h modrá, Pof.10, podací SR PRAHA 1/ 12.IX.19, nesprávně vyplacená zásilka vhozená do poštovní schránky; pěkný stav
Vyvolávací cena: 500  +40,0 %
Vydraženo za: 700 Kč
2920
218941 - 1919 CDV7, Hradčany 10h zaslaná jako R v I. TO do Rakouska
1919 CDV7, Hradčany 10h zaslaná jako R v I. TO do Rakouska, dofr. zn. Hradčany 25h modrá, Pof.10, podací znárodněné DR PRAHA 8/ 14.IV.19; pěkný stav
Vyvolávací cena: 600  +0,0 %
Vydraženo za: 600 Kč