Aukce 68 / Filatelie / ČSR II. / Filatelistické obory

1763
4 500
234494 - 1950 zakládací výplatní proužek hodnoty 2000Kčs do vý
1950 zakládací výplatní proužek hodnoty 2000Kčs do výplatního stroje Francotyp, použitý; bez poškození, zcela ojedinělé!
Vyvolávací cena: 1 500  +200,0 %
Vydraženo za: 4 500 Kč
1764
230375 - 1968 KURÝRNÍ POŠTA / sestava 3ks celistvostí z výstavy
1968 KURÝRNÍ POŠTA / sestava 3ks celistvostí z výstavy Družby ČSSR - NDR / BRNO 1968, s výstavní nálepkou s černým přetiskem Kurýrní služba doplněno 1x červeným a 2x černým kruhovým výstavním raz. Kurýrní služby; bez poškození
Vyvolávací cena: 400  +25,0 %
Vydraženo za: 500 Kč
1765
4 500
234484 - 1956 OHLÁŠKA ZÁVAD / služební formulář o špatně vyp
1956 OHLÁŠKA ZÁVAD / služební formulář o špatně vyplacené poštovní zásilce, DR ZVOLEN 2/ 25.X.56, vylepena zn. ZÁVADA 100h hnědofialová, řádkové raz. Okresný poštový úrad HNÚŠŤA; pěkný stav
Vyvolávací cena: 700  +542,9 %
Vydraženo za: 4 500 Kč
1766
228383 - 1970-1978 [SBÍRKY]  sestava reklamních nálepek: Dny pošt
1970-1978 [SBÍRKY] sestava reklamních nálepek: Dny pošt a telekomunikací ČSR 1970 (kompletní PA) + výstavní nálepky Praga 1978 v PA a blocích; uloženo ve 3 složkách a na dvou kartách A4 oboustranně
Vyvolávací cena: 400
1767
234488 - 1946 MINISTERSKÉ / FDC M B/46b, Hradčany - modrá, vzadu s
1946 MINISTERSKÉ / FDC M B/46b, Hradčany - modrá, vzadu s číslem 336, neprošlá, vylepeny zn. Pof.446-443, červené PR PRAHA 10 HRAD/ 29.X.46; nepatrně omačkané růžky
Vyvolávací cena: 2 000  +10,0 %
Vydraženo za: 2 200 Kč
1768
234012 - 1947 MINISTERSKÉ / FDC M 6/47, Moyses, vylepeny zn. Pof.460
1947 MINISTERSKÉ / FDC M 6/47, Moyses, vylepeny zn. Pof.460-461, černé PR TURČIANSKÝ SVATÝ MARTIN 19.X.47, adresovaná na předsedu ÚNS J. Davida, vzadu přítisk Ministr pošt a č. 2 (!), včetně karty s věnováním; bezvadné, původně součástí ministerského alba, ojedinělé nízké prominentní číslo 2!
Vyvolávací cena: 1 500  +13,3 %
Vydraženo za: 1 700 Kč
1769
234000 - 1947 MINISTERSKÉ FDC / M 1/47, Dvouletka - modrá, vylepeny
1947 MINISTERSKÉ FDC / M 1/47, Dvouletka - modrá, vylepeny zn. Pof.447-449, PR PRAHA 1/ 1.I.1947/a, na zadní straně Ministr pošt a č. 236; včetně tištěného věnování ministra, adresovaná na předsedu ÚNS J. Davida; bezvadné, původně součástí ministerského dárkového alba
Vyvolávací cena: 1 500  +100,0 %
Vydraženo za: 3 000 Kč
1770
233998 - 1947 MINISTERSKÉ FDC / M 2/47, Sv. Vojtěch, vylepeny zn. P
1947 MINISTERSKÉ FDC / M 2/47, Sv. Vojtěch, vylepeny zn. Pof.450-452, PR PRAHA 10 HRAD/ 23.IV.47/a, na zadní straně Ministr pošt a č. 2 (!); včetně tištěného věnování ministra uvnitř, adresovaná na předsedu ÚNS J. Davida; bezvadné, původně součástí ministerského dárkového alba, velmi nízké prominentní číslo2!
Vyvolávací cena: 1 500  +113,3 %
Vydraženo za: 3 200 Kč
1771
233993 - 1948 MINISTERSKÉ  FDC /  M 1/48, Všesokolský slet, vylepe
1948 MINISTERSKÉ FDC / M 1/48, Všesokolský slet, vylepeny zn. Pof.467-469, 2x černé PR PRAHA ze dne 7.III.48, na zadní straně Ministr pošt a č. 460, neprošlá; bezvadné
Vyvolávací cena: 1 000  +10,0 %
Vydraženo za: 1 100 Kč
1772
233994 - 1948 MINISTERSKÉ FDC / M 2/48, Karlova univerzita, vylepeny
1948 MINISTERSKÉ FDC / M 2/48, Karlova univerzita, vylepeny zn. Pof.470-473, PR PRAHA 10 HRAD/ 7.IV.48, na zadní straně Ministr pošt a č. 3 (!); bezvadné, velmi nízké prominentní pořadové číslo!
Vyvolávací cena: 1 500  +6,7 %
Vydraženo za: 1 600 Kč
1773
233992 - 1948 MINISTERSKÉ FDC / M 4/48, Kroměřížský sněm, vyle
1948 MINISTERSKÉ FDC / M 4/48, Kroměřížský sněm, vylepeny zn. Pof.479-480, vzadu Ministr pošt a pořadové číslo 474; bezvadné
Vyvolávací cena: 1 000  +30,0 %
Vydraženo za: 1 300 Kč
1774
6 000
234763 - 1948 MINISTERSKÉ FDC / M A/48, 100. výročí zrušení pod
1948 MINISTERSKÉ FDC / M A/48, 100. výročí zrušení poddanství, vzadu s číslem 83, neprošlá, vylepena zn. Pof.4747, černé PR PRAHA 83 STARÉ VÝSTAVIŠTĚ/ 14.V.48; lehká patina v okraji, jinak pěkná kvalita, řídký výskyt!
Vyvolávací cena: 2 400  +150,0 %
Vydraženo za: 6 000 Kč
1775
233990 - 1948 MINISTERSKÉ FDC/ M 5/48, 100. výročí SNP, vylepeny
1948 MINISTERSKÉ FDC/ M 5/48, 100. výročí SNP, vylepeny zn. Pof.481-483, PR KOŠICE 1/ 27.VIII.48, na zadní straně Ministr pošt a č. 30 (!); bezvadné, nízké pořadové číslo!
Vyvolávací cena: 1 000  +70,0 %
Vydraženo za: 1 700 Kč
1776
233991 - 1948 MINISTERSKÉ FDC / M B/48, vylepeny zn. K.G. Pof.485-48
1948 MINISTERSKÉ FDC / M B/48, vylepeny zn. K.G. Pof.485-487, červené PR PRAHA 1/ 28.X.48, na zadní straně Ministr pošt a číslo 425; bezvadné
Vyvolávací cena: 1 500  +73,3 %
Vydraženo za: 2 600 Kč
1777
6 000
232947 - 1949 NEOHLÁŠENÁ VARIANTA FDC / 2A/49n, 1. výročí únor
1949 NEOHLÁŠENÁ VARIANTA FDC / 2A/49n, 1. výročí únorových událostí, vylepeny zn. 2x Pof.500 místo pouze jedné, adresována do Dánska, vzadu řádkové fialové raz. Poštovní úřad Praha 1 - Filatelie; zachovalé, vzadu pouze stopy po nálepkách, ojedinělý výskyt!
Vyvolávací cena: 3 000  +100,0 %
Vydraženo za: 6 000 Kč
1778
234597 - 1951 ODLIŠNÉ VYLEPENÍ ZN. / 8/51V, 30. výročí KSČ, 2k
1951 ODLIŠNÉ VYLEPENÍ ZN. / 8/51V, 30. výročí KSČ, 2ks FDC s podpisem J. Schmidt, 1x zn. vylepeny v opačném pořadí Pof.591, 588, PR s rozlišením 9i a 9h; bezvadné, Monografie neuvádí!
Vyvolávací cena: 500  +240,0 %
Vydraženo za: 1 700 Kč
1779
235511 - 1952 FDC 11/52 Socialistické zemědělství, vylepená zn.
1952 FDC 11/52 Socialistické zemědělství, vylepená zn. Pof.650 s deskovou vadou DV 40/1 - reflektor; 2x skvrna v obálce, oblíbená desková vada
Vyvolávací cena: 500  +160,0 %
Vydraženo za: 1 300 Kč
1780
232950 - 1948 CARTES MAXIMUM / M. R. ŠTEFÁNIK, čb. pohlednice velk
1948 CARTES MAXIMUM / M. R. ŠTEFÁNIK, čb. pohlednice velkého formátu s vylepenou zn. Pof.413, s modrým PR BREZOVÁ POD BRADLOM 2.V.48; bez poškození
Vyvolávací cena: 400  +175,0 %
Vydraženo za: 1 100 Kč
1781
228837 - 1953 1. DEN - SLOVENSKO / firemní R-dopis s celkovou franka
Vyvolávací cena: 1 500
1782
233257 - 1953 1. DEN / dopis vyplacený zn. Pof.485 (2x) v hodnotě 3
1953 1. DEN / dopis vyplacený zn. Pof.485 (2x) v hodnotě 3Kčs, vhozený do poštovní schránky, podací DR RÝMAŘOV 1.VI.53-18, zatíženo doplatným, poznámka "T 1.08" a "54", poštovné v nové měně 60 haléřů = 30Kčs ve staré měně, chybělo 27Kčs, doplatné ve 2-násobné výši 54Kčs omylem zapraveno doplatními zn. Pof.D76 (20x) a D77 (7x) na přední i zadní straně v hodnotě pouze za 44Kčs, DR BRUNTÁL 2.VI.53; obálka nahoře nešetrně otevřena a s přehybem, zk. Dražan, použití doplatních známek 2. den po vyhlášení měnové reformy je ojedinělé a tak velký počet doplatních zn. nízkých hodnot výjimečný!
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
1783
229270 - 1953 1. DEN / R-dopis v místě adresovaný na Státní bank
Vyvolávací cena: 700
1784
207909 - 1953 DOPIS DO CIZINY / filatelisticky ovlivněný Let+R-dopi
1953 DOPIS DO CIZINY / filatelisticky ovlivněný Let+R-dopis nad 20g adresovaný do Rakouska, poštovné 130Kčs (snížený tarif), bohatá frankatura 14ks známek vpředu i vzadu, DR PRAHA 135/ 18.VI.53, příchozí DR WIEN 56/ 23.6.53 vzadu; Let-dopisy do ciziny jsou hledané, z výstavního exponátu, obálka otevřena ze 3 stran a ve vodorovném přeložení podlepena, zk. Dražan
Vyvolávací cena: 500
1785
207487 - 1953 NEDĚLE / dopis s 3-barevnou smíšenou frankaturou vý
1953 NEDĚLE / dopis s 3-barevnou smíšenou frankaturou výplatních a příležitostných zn. Pof.487 (3x), 704 a 707 (3x) vpředu + 10-blok Pof.707 vzadu, DR OLOMOUC 1/ 7.VI.53, poštovné 30Kčs; dobrá jakost, zk. Dražan, nefilatelistická korespondence, dopisy podané k přepravě v neděli jsou hledané!
Vydraženo za: 1 100 Kč
1786
233281 - 1953 SESTAVA / 6ks zajímavějších zásilek: pohlednice vy
1953 SESTAVA / 6ks zajímavějších zásilek: pohlednice vyfr. zn. Pof.714 (5x) + 15h doplaceno v hotovosti, z 12.VI.53; obchodní papíry z 5.VI.53, omylem vyplaceny 2-násobkem správného poštovného; R-dopis s mnohonásobnou frankaturou stejné hodnoty z 5.VI.53; těžší R-dopis se 4-barevnou frankaturou ze 4.VI.53; firemní Ex-dopis ze 6.VI.53; větší část balíkové průvodky s mnohonásobnou frankaturou vpředu i vzadu z 8.VI.53; vše zk. Dražan, navíc zadní strana Let-dopisu s arabskou pečetkou s vylepenými doplatním zn. Pof. D77 (2x) a D78 (16x) ze 12.VI.53; běžný stav
Vyvolávací cena: 500
1787
234372 - 1945 VOJ. ZAJATECKÝ TÁBOR/ BRNO-JUNDROV / dvouřádkové m
1945 VOJ. ZAJATECKÝ TÁBOR/ BRNO-JUNDROV / dvouřádkové modré raz. na dopisu s DR BRNO 25.III.45, prošlé cenzurou
Vyvolávací cena: 500  +0,0 %
Vydraženo za: 500 Kč
1788
234902 - 1948-1953 MÍROV, BORY, LEOPOLDOV / sestava 3 celistvostí z
1948-1953 MÍROV, BORY, LEOPOLDOV / sestava 3 celistvostí z věznic, 1x cenzura, 1x včetně obsahu; zachovalé
Vyvolávací cena: 800