eShop / Filatelie / ČSR I.

109407
278
109407 -  Pof.SO26a, Spěšné 2h fialová, 4-blok, kat. 350Kč
Pof.SO26a, Spěšné 2h fialová, 4-blok, kat. 350Kč
47212
3 139
47212 -  Pof.SO28-SO32, kompletní řada, všechny na malých výst
212546
212546 -  PADĚLKY / sestava 18ks padělků rakouských a uherských
PADĚLKY / sestava 18ks padělků rakouských a uherských zn.; vše označeno značkou PADĚLEK
199156
199156 -  ZT  sestava 18ks zkusmých tisků, hodnoty 3h-80h v definit
209934
650
209934 -  ZT  hodnoty 50h v původní zelené a barvě, neúplná 2-p
ZT hodnoty 50h v původní zelené a barvě, neúplná 2-páska na lehce nažloutlém papíru s nepůvodním lepem; atest Darmietzel
214457
214457 -  Pof.141RT, hodnota 500h šedá s retuší pozadí a šikmou
Pof.141RT, hodnota 500h šedá s retuší pozadí a šikmou čárou, ZP 42/1, na výstřižku průvodky společně se zn. Hradčany 100h, lehká znárodněné DR PROSTĚJOV 18.III.20; zk. Kar, kat. na ústřižku 3.000Kč
210054
210054 - 1929 ZT Pof.256, Praha 5Kč, nezoubkovaný zkusmý tisk v de
1929 ZT Pof.256, Praha 5Kč, nezoubkovaný zkusmý tisk v definitivní zelené barvě, 4-blok na růžovém papíru; zk. Kar
212108
6 000
212108 - 1932 KRESBA TUŽKOU návrh na zn. Tyrš 50h, Pof.268, kresba
1932 KRESBA TUŽKOU návrh na zn. Tyrš 50h, Pof.268, kresba tužkou na nažloutlém kartonu, rozměr 4,7x5,2cm, podpis K. Seizinger s datací 1932
216762
216762 - 1932 ZT  Tyrš, otisk původní rytiny hodnoty 3Kč v černo
1932 ZT Tyrš, otisk původní rytiny hodnoty 3Kč v černofialové barvě na větším křídovém papíru, odlišná úprava hodnotových štítků; zk. Vrba, kat. 3.500Kč
210019
210019 - 1935 ZT  Pof.286, Masaryk 1Kč červená, zkusmý tisk - oti
1935 ZT Pof.286, Masaryk 1Kč červená, zkusmý tisk - otisk definitivní rytiny v původní červené barvě na bílém papíru; zk. Kar
211824
211824 - 1936 ZT  Pof.305, Banská Bystrica 1,50Kč, zkusmý tisk - o
1936 ZT Pof.305, Banská Bystrica 1,50Kč, zkusmý tisk - otisk definitivní rytiny v modré barvě na bílém papíru v aršíkové úpravě, neproryté hodnotové štítky, podpis rytce K. Seizinger; nepatrná nálepka, zk. Vrba
211823
211823 - 1936 ZT  Pof.306, Kutná Hora 1,60Kč, zkusmý tisk - otisk
1936 ZT Pof.306, Kutná Hora 1,60Kč, zkusmý tisk - otisk definitivní rytiny v tmavě zelené barvě, na bílém papíru v aršíkové úpravě; nepatrná nálepka, zk. Vrba
211826
211826 - 1939 ZT  Pof.309, Český ráj 3Kč, zkusmý tisk definitivn
1939 ZT Pof.309, Český ráj 3Kč, zkusmý tisk definitivní rytiny v černé barvě s odlišnou nominální hodnotou 1,20Kč na lakovaném papíru (!); bez poškození, zk. Kar, Vrba
210172
210172 - 1937 Pof.328VV, B.I.T. 2Kč zelená, sestava 3ks 4-bloků s
1937 Pof.328VV, B.I.T. 2Kč zelená, sestava 3ks 4-bloků s výrazným posunem modrého přítisku, doleva, doprava a dolů; svěží
216374
216374 - 1919-1937 Výplatní zmocnění + Poštovní poukázky  sest
1919-1937 Výplatní zmocnění + Poštovní poukázky sestava 6ks celých poštovních poukázek, 2x prošlé celé Výplatní zmocnění s úředním raz. POŠTOVNÍ POUKÁZKOVÁ ÚSTŘEDNA + 4ks celých různých poukázkových formulářů; bez poškození, ojedinělé prošlé formuláře!
204192
204192 - 1935 Poštovní příkaz, dvojdílný bez přitištěné zn.
1935 Poštovní příkaz, dvojdílný bez přitištěné zn. se znakem a cenou 30h, dolepena zn. Beneš 50h, Pof.301, 2ks, nepoužité; pouze lehký přehyb v perforaci, bezvadné
216016
216016 - 1918-1919 CPŘ1, CPŘ5, CPŘ6,  sestava 10ks rakouských dop
1918-1919 CPŘ1, CPŘ5, CPŘ6, sestava 10ks rakouských dopisnic Znak 10h červená, 1x mezinárodní s VLP raz. NIXDORF - PRAG 44/ 24.XII.18, 4ks CPŘ6, vždy 2ks I. a II. dílů z dvojité dopisnice, 3x s dofrankem zn. Hradčany 5h nebo Spěšná 5h; vše zachovalé, zajímavý konvolut
213085
850
213085 - 1918 CPŘ5, souběžná rakouská dopisnice Koruna 10h červ
1918 CPŘ5, souběžná rakouská dopisnice Koruna 10h červená adresována jako Ex do Vyškova, dofr. pro I.TO rakouskou souběžnou zn. Znak 60h modrá,podací DR PRAHA 5.XI.18; pouze nepatrný ohyb, pěkný kus
216369
216369 - 1930 CDV34, dvojitá dopisnice pro cizinu TGM 1,20Kč hněd
1930 CDV34, dvojitá dopisnice pro cizinu TGM 1,20Kč hnědá, neoddělené části a jednostranně prošlá (!), adresováno do Rakouska, podací DR ÚSTÍ NAD LABEM 2.VI.30; zachovalé, hledané
169794
169794 - 1919 FRANCIE  pohlednice bez frankatury, zaslaná z Prahy ja
216951
2 900
216951 - 1919 ITÁLIE / POSTA MILITARE 52 s hvězdičkami, sestava 6k
1919 ITÁLIE / POSTA MILITARE 52 s hvězdičkami, sestava 6ks lístků a pohlednice s razítkem PM 52 z února a března 1919 adresovaných do Čech, z toho 3ks na italském zajateckém lístku, 1x lístek pro příslušníky čs. jednotek, 2x pohlednice, doplněno útvarovými raz. jako BATTAGLIONE TERRITORIALE C.S., COMANDO DEL DEPOSITO DEL CORPO CZECHO-SLOVACCO IN ITALIA, doplněno pohlednicí s oválným raz. CAMPO CONCENTRAMENTO Č.S. GALLARETE/ POSTA REALE a 1x dopisnicí Hradčany adresovanou na čs. příslušníka Domobraneckého Č.S. 16. praporu, prošlé italskou cenzurou s podacím DR ŽINKOVY 5.V.19; zachovalé, pouze 2x přehyb, pozůstalost z ciziny
214483
214483 - 1921 R+Ex dopis zaslaný do Rakouska ve IV. TO, vyfr. 2ks zn
1921 R+Ex dopis zaslaný do Rakouska ve IV. TO, vyfr. 2ks zn. TGM 125h I. typ a 4ks zn. Holubice 25h zelená, Pof.149, správná výše frankatury 3,50Kč, podací DR PRAHA 1/ 16.VIII.21, vzadu příchod GUMPOLDSKURCHEN 17.VIII.21; bez poškození
215768
215768 - 1921 sestava 3ks maché R leteckých dopisů vyfr. mj. letec
1921 sestava 3ks maché R leteckých dopisů vyfr. mj. leteckými zn. I. provizoria bez perforace, Pof.L1-L3, vše podací DR RYCHNOV U JABLONCE 10.IX.21 (po platnosti), vylepeny letecké směrovky; bez poškození, všechny 3 dopisy mají na zadní straně přípis znalce J. Karáska "Známky pravé, dopis v celku uměle vyroben..."
200253
844
200253 - 1924 telegramní blanket s monogramem vyfr. a zaslaný jako
200925
200925 - 1926 Novinové - výpotřební vydání, sestava 4ks předn
202184
202184 - 1927 1. let BRATISLAVA - PRAHA - MARIÁNSKÉ LÁZNĚ  R+Let-
1927 1. let BRATISLAVA - PRAHA - MARIÁNSKÉ LÁZNĚ R+Let-dopis, vyfr. zn. Pof.L5, 187, 201, 212, podací DR BRATISLAVA 1/ 3.VII.27, doplněno červeným řádkovým raz. Letecká pošta, vzadu příchod MARIÁNSKÉ LÁZNĚ/ 4.VII.27; bez poškození
204526
204526 - 1927 1. let MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - PRAHA, PRAHA - MARIÁNSKÉ
1927 1. let MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - PRAHA, PRAHA - MARIÁNSKÉ LÁZNĚ, sestava 2ks celistvostí přepravených 1 letem, 1x dopisnice Znak 50h dofr. zn. TGM 50h, podací DR MARIÁNSKÉ LÁZNĚ 1/ 4.VII.27 a příchozí DR MIMOŇ/ 5.VII.27, 1x Let- dopis, vyfr. zn. Pof.L5, 217, podací DR PRAHA 82/ LETIŠTĚ/ 4.VII.27 a příchozí DR MARIÁNSKÉ LÁZNĚ 1/ 4.VII.27; bez poškození
150509
200
150509 - 1931 nedostatečně vyplacený dopis zaslaný z Brna do Prah
140647
150
140647 - 1938 sestava 2ks pohlednic s použitím Doručních zn., Pof
146222
146222 - 1928 sestava 2ks poukazů na stravu, 1x dovolenka  - vše na