Sálová aukce 46 / Filatelie / Evropa / Švýcarsko

174033 - 1843 ŽENEVA  Mi.1HR, Znak 5C zelená, pravá část Doppelg
1843 ŽENEVA Mi.1HR, Znak 5C zelená, pravá část Doppelgenf s červeným rozetovým raz.; bezvadný kus s plným střihem, atest Rellstab, zk. Calves, kat. Mi. 8.000€, Schweizer Briefmarkenkatalog 2015 12.000CHF, mimořádná kvalita, proslulá klasická známka!
Vyvolávací cena:
174034 - 1850 Mi.5II, Ortspost 2½Rp KŘÍŽ BEZ ORÁMOVÁNÍ; ce
1850 Mi.5II, Ortspost 2½Rp KŘÍŽ BEZ ORÁMOVÁNÍ; celé raz. P.P., velmi pěkná a vzácná známka s atestem Rellstab, kat. Mi. 2.500€++
Vyvolávací cena:
174036 - 1851 Mi.6II, Poste Locale 2½Rp KŘÍŽ BEZ ORÁMOVÁNÍ
1851 Mi.6II, Poste Locale 2½Rp KŘÍŽ BEZ ORÁMOVÁNÍ, čárkové raz., dole těsný, ale plný střih, bezvadný kus s atestem Rellstab; kat. Mi. 22.000€, Schweizer Briefmarkenkatalog 2015 35.000CHF, dle některých pramenů se jedná o nejvzácnější švýcarskou známku; rozhodně rarita prvního řádu, chybějící v naprosté většině sbírek!"
Vyvolávací cena:
174007 - 1854 Mi.6I, 9II, 8II, 12, 14II (2), 15II, 17II, sestava 9ks
1854 Mi.6I, 9II, 8II, 12, 14II (2), 15II, 17II, sestava 9ks klasických známek, Poste Locale 2½Rp, Rayony a Strubel 2Rp aj.; různá kvalita, kat. celkem 2.345€
Vyvolávací cena:
174032 - 1852 Mi.10 + Mi.12, RAYON III. 15Rp, malé a velké číslic
1852 Mi.10 + Mi.12, RAYON III. 15Rp, malé a velké číslice, atest von der Weid; levná zn. Mi.12 vpravo se zúplněným okrajem, zk. Abt, kat. 780€
Vyvolávací cena:
172352 - 1934 Mi.Bl.1, aršík NABA, luxusní, kat. 900€
1934 Mi.Bl.1, aršík NABA, luxusní, kat. 900€
Vyvolávací cena:
173109 - 1956-1975 ZVLÁŠTNÍ TISKY - desetibloky ZT a SPECIMEN, Gen
1956-1975 ZVLÁŠTNÍ TISKY - desetibloky ZT a SPECIMEN, General Directorate of PTT in Berne - Ryby 1956, Hermes 1966, Lokomotiva 1967, Farma 1975, kat. Derrick M. Slate 2013 - Swiss Trial Prints: č.300, 301, 302; 600, 601; 652C; 680; Slate hodnotí tržní (!) cenu celkem až na 90GBP
Vyvolávací cena:
173106 - 1966 ZVLÁŠTNÍ TISKY - dárkový sešitek tiskárny cenin
1966 ZVLÁŠTNÍ TISKY - dárkový sešitek tiskárny cenin v Bernu - General Directorate of PTT in Berne, ZT tiskových technik v různých barvách, bločky, mj. 6-blok "ryby" rotační ocelotisk + heliogravura; v sešitku použity ZT dle kat. Derrick M. Slate 2013 - Swiss Trial Prints: č. 72, 80, 455, 300, 301, 302; navíc vloženy 10-bloky "Alpská pošta" 1958 ve 3 barvách (v kat. od č. 400); kat. Slate hodnotí tržní (!) cenu celkem až na 150GBP, ojedinělá nabídka!
Vyvolávací cena:
173107 - 2000 ZVLÁŠTNÍ TISKY - aršík Matterhorn, 20-blok fotogra
2000 ZVLÁŠTNÍ TISKY - aršík Matterhorn, 20-blok fotogravury z Courvoisier S.A., vzadu popisy tiskových technik, kat. Derrick M. Slate 2013 - Swiss Trial Prints: č. 1400, dle Slate tržní cena 25GBP, zajímavý a na našem trhu prakticky neznámý blok
Vyvolávací cena:
167950 - 1924 letecký den Solothurn - Grenchen a následný let ZÜR
1924 letecký den Solothurn - Grenchen a následný let ZÜRICH - BASEL, Let-lístek s přítiskem příležitostné nálepky 40c, zaslaný jako R, vyfr. mj. leteckou zn. 25c, Mi.180 a výplatní 30c, Mi.169, podací DR ZÜRICH FLUGPOST 1.IX.24 doplněné červeným raz. letecké akce, vzadu příchod BASEL FLUGPOST 3.IX.24; bez poškození, dekorativní
Vyvolávací cena:
167929 - 1924 R+Let-dopis, let LA CAGUERELLE - LAUSSANE, vyfr. leteck
1924 R+Let-dopis, let LA CAGUERELLE - LAUSSANE, vyfr. leteckou zn. 65c, Mi.189 a příplatkovou příležitostnou nálepkou 40c k výročí vojáků 31. regimentu, podací příležitostná razítka a vzadu příchod LAUSANNE POSTE AÉRIENNE SUISSE 31.VIII.24; dekorativní, bez poškození
Vyvolávací cena:
167935 - 1924 vyhlídkový let ROMANSHORN a následný přelet ROMANS
1924 vyhlídkový let ROMANSHORN a následný přelet ROMANSHORN - ZÜRICH, příležitostná pohlednice vyfr. leteckou zn. 35c, Mi.181 a příplatkovou leteckou nálepkou 40c, podací fialové raz. FLUGPOST ROMANSHORN - ZÜRICH 9.VI.24, doplněné oválným raz. FLUGTAG ROMANSHORN 9.VI.24 a příchod ZÜRICH FLUGPOST 10.VI.24; bez poškození, dekorativní
Vyvolávací cena:
167937 - 1925 mezinárodní letecký den v Ženevě a následný let
1925 mezinárodní letecký den v Ženevě a následný let GENF - BASEL, Let-dopis vyfr. mj. leteckou zn. Mi.213 a příplatkovými trojúhelníkovými nálepkami hodnoty 30c a 50c, podací příležitostné raz. a letecké raz. GENEVE POSTE AÉRIENNE SUISSE 1.VI.25, vzadu příchod BASEL FLUGPOST 2.VI.25; bez poškození, dekorativní
Vyvolávací cena:
167964 - 1929-30 AD ASTRA AFRIKA FLUG  sestava 2ks R+Let-celistvostí
1929-30 AD ASTRA AFRIKA FLUG sestava 2ks R+Let-celistvostí přepravenými lety do Afriky, oba s kašety letů z let 1929 a 1930, vyfr. mj. leteckými zn. 1Fr, Mi.191, podací raz. ZÜRICH LUFTPOST 15.XII.29 a 2.XII.30, všechny náležitosti letecké přepravy; zachovalé
Vyvolávací cena:
167960 - 1929-33 sestava 2ks leteckých celistvostí adresovaných do
1929-33 sestava 2ks leteckých celistvostí adresovaných do ČSR, 1x R+Ex+Let z Curychu do Prahy s bohatou frankaturou let. zn., Mi.180, 181, 190, 213, a 1x R+Let z Zürichu do Brna přes Mnichov, opět bohatá frankatura leteckých zn. Mi.179, 184, 257; oba dopisy se všemi náležitostmi letecké přepravy
Vyvolávací cena:
167965 - 1930 1. poštovní let hydroplánu Dornier X ve Švýcarsku
1930 1. poštovní let hydroplánu Dornier X ve Švýcarsku - červený oválný kašet na Let-dopisu do Německa, vyfr. leteckou zn. 75c, Mi.190 s podacím DR ZÜRICH 14.XI.32 a tranzitním raz. STAAD b. RORSCHACH 14.XI.32; bez poškození
Vyvolávací cena: