Písemná aukce 19 / Ostatní sběratelské obory
3337
1890 ALEXANDR III. (1845–1894), předposlední ruský car, foto na kartónu, formát 11x17cm, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
3338
1895 dobová fotografie Karlovy Vary při povodni 24.2.1895, fotoateliér Carl de Witte Karlsbad, mírně zažloutlé
Vyvolávací cena: Kč
3339
1910 dobová fotografie potápěče na civilní lodi, rozměr 13x19 cm, velmi zajímavé!
Vyvolávací cena: Kč
3340
DROBNÝ Jaroslav (1921–2001), ČERNÍK Vladimír, tenisoví reprezentanti, vítězové Davis Cupu, formát 18x13cm
Vyvolávací cena: Kč
3341
1916? I. světová válka, sestava 19ks reálfotografií z francouzsko - německé fronty, formát 11x8cm, anglický popis vpředu, ručně vzadu český (část), záběry na francouzské a americké vojsko, Němci většinou jako mrtví, mimořádná dokumentační hodnota, dobře zachovalé, stojí za prohlídku
Vyvolávací cena: Kč
3342
1900 Pola - válečný přístav, zakotvené plachetnice, dobová fotografie na atelierovém kartónu, rozměr 13-10 cm; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
3343
1920-30 sestava 11ks soukromých fotografií z cest Zeppelinu, různé formáty
Vyvolávací cena: Kč
3344
1945 SK Slavia Praha, sestava 4ks fotografií, Slavia před zápasem s ŠK Bratislava (4:2), Kladnem (?:?), Spartou (2:1) a Bohemians (6:3), formát 18x13, průpichy v rozích
Vyvolávací cena: Kč
3345
1898 skupina mužů u pivního sudu, dobové foto na atelierovém kartónu Fr. Slunečko Jindřichův Hradec; zachovalé, mimořádné!!
Vyvolávací cena: Kč
3346
1934-35 Sport-házená, 3 fotografie mužstva ze Žiliny u Nového Jičína (Söhne), před nebo po utkáních s mužstvy Brna, Krnova, Duchcova, čb, jako fotopohlednice, pěkné
Vyvolávací cena: Kč
3348
1946 Východský Jan - fotografie britské jednomístné stihačky Spitfire s československou kamufláží (po válce krátce užívány v čs. armádě), čb, formát 24x18cm, vzadu razítko autora, pěkné
Vyvolávací cena: Kč
3349
1946 Východský Jan - fotografie leteckých modelářů, čb, formát 24x18cm, vzadu značka autora, pěkné
Vyvolávací cena: Kč
3350
1946 Východský Jan - sestava 7ks fotografií z plachtařského prostředí, čb, formáty 24x18cm, vzadu značky autora, pěkné, dokumentární hodnota
Vyvolávací cena: Kč
3351
1920? železnice, fotografie A4, spřažené vagóny, vzadu razítko Železniční archiv, podlepeno
Vyvolávací cena: Kč
3352
1987 brožurka Motýli vydaná KF Kroměříž k nedožitým 90. narozeninám rytce Jindry Schmidta, obsahuje 3 ocelorytiny s námětem motýlů, pěkné
Vyvolávací cena: Kč
3353
1941 grafický list s kresbou německé armády v útoku, čb, formát cca A4, sign. P.K-Krohne (?) 27.VIII.41, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
3354
19?? sestava 9ks barvotiskových reprodukcí obrazů Alexe Kirchera, výjevy z dějin RU námořnictva v 19. stol., předlohy vydaných pohlednic, formáty 38x21,5cm, vzadu popis tužkou vč. názvů lodí, pěkně zachovalé, vhodné i k zarámování
Vyvolávací cena: Kč
3355
199? HERČÍK Josef: autorský tisk, grafický list (Pražský hrad a královské symboly), 13x20cm, signováno, pěkné
Vyvolávací cena: Kč
3356
199? HERČÍK Josef: autorský tisk, grafický list (Pražský hrad z roku 1830), cca A5, signováno, pěkné
Vyvolávací cena: Kč
3357
199? HERČÍK Josef: grafický list (růže), ocelorytina na ručním papíru, červenohnědý tón, A5, signované, nepatrný vlom, pěkné
Vyvolávací cena: Kč
3358
199? HERČÍK Josef: grafický list (staroměstské věže), A5, drobný lom růžku, nesignováno, jinak pěkné
Vyvolávací cena: Kč
3359
19?? HERČÍK Josef: sestava 2ks grafických listů (Belveder, staroměstské věže), 1x tlačený reliéf CB, A5, nesignováno, pěkné
Vyvolávací cena: Kč
3360
1984 HERČÍK Josef: sestava 2ks grafických listů (brněnský znak, museum dělnického hnutí), vydáno k výstavě Brno 84, A5, signované, pěkné
Vyvolávací cena: Kč
3361
1972 HERČÍK Josef: sestava 2ks grafických listů, PF 1972 s podpisem J. Herčíka a 70. let J. Lieslera, oba rozměr cca 4x7cm
Vyvolávací cena: Kč
3362
1950? LENK (?): Ospalec (Langschläfer), velikost tiskové plochy 9x7cm, signováno
Vyvolávací cena: Kč
3363
1971 PÁLENÍČEK L.: Jindra Schmidt, grafik a rytec, brožurka vydaná KF Kroměříž, v příloze dva grafické listy (M.Švabinský a J.Schmidt), oba podepsané rytcem, pěkné
Vyvolávací cena: Kč
3364
1986 STOPIAK Dušan (*1953): Bratislavské motivy, autorský tisk 180/200, formát tiskové plochy 21x26cm, signováno, součást pracovního vyznamenání
Vyvolávací cena: Kč
3365
1970 ŠVABINSKÝ Max, 2ks ocelorytin, Srpnové poledne, Portrét M.Švabinského, rozměr 5,5x7,5 cm, luxusní
Vyvolávací cena: Kč
3366
1916 VÁCHAL Josef (1884–1969): ex libris Anna Kuchenbecker, 64x115mm, Dívka sedící v lese, lehká skvrna v okraji
Vyvolávací cena: Kč
3367
1915 VÁCHAL Josef (1884–1969): ex libris Dr. A. Kuchenbecker, 60x65mm, Starobylé domky
Vyvolávací cena: Kč
3368
1915 VÁCHAL Josef (1884–1969): ex libris, sestava 4ks černobílých ex libris, Adamíra, Balcárek, Hrnčíř, Singer
Vyvolávací cena: Kč
3370
1938 mapa Česko-slovenské republiky, sestava 2ks map, zobrazuje republiku bez zabraných území Německem, Polskem a Maďarskem, jako dobový dokument vydala Kolínská cikorka pod názvem "Malá, ale naše", vzadu statistické údaje o zabraných územích a počtech obyvatel, složeno na menší formát, poškozeno, natržení v okrajích, skvrny, mimořádný dokument s krátkou dobou územní platnosti (cca 5 měsíců), formát 58x26cm, zastřižená mapa formátu 90x36cm, bez legendy, podrobná, výrazné sklady
Vyvolávací cena: Kč
3371
1965 Československý vojenský atlas, vydalo Naše vojsko, Praha, velmi zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
3372
1915 Plán elektrických drah Prahy s jízdním řádem, rozměry 40x40cm, drobné přehyby v okrajích
Vyvolávací cena: Kč
3373
1919 Kozenna B.: Zeměpisný atlas pro střední školy, 103 map na 57 listech, 15. vydání, Höfer a Klouček, Praha, poškozený hřbet
Vyvolávací cena: Kč
3374
1850 Berghaus, Heinrich, Dr: Physikalischer Schul-Atlas, vydal Justus Perthes, Gotha, 28 map, pevné desky, formát 31x24cm, odřený hřbet
Vyvolávací cena: Kč
3375
1870? Rakousko-Uhersko, Coltonova mapa, vydáno v New Yorku, mapové podklady z roku 1855, formát 44x36cm, bez skladů, dobrý stav
Vyvolávací cena: Kč
3376
1910? Mapa hvězdné oblohy, otáčivá pomůcka pro znázornění hvězdné oblohy v každé hodině roku, vyrobeno z tvrdého kartónu, formát cca 31x31cm, 5. vydání, vyd. J.Lorenz Třebíč, menší oprava rohu, jinak dobře zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
3377
1932 Průvodce Lázní Luhačovice, autor F.Stavěla, knižní vázané vydání, vlepený plán města, cca 200 stran, dobře zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
3378
1932 Adámek, Pochobradský: Stará Chrudim, vydal KČST Chrudim, 57 vyobrazení, brožováno, kapesní formát, dobrý stav
Vyvolávací cena: Kč
3379
1919 Borovský, Karel Havlíček: Epigramy, úprava P. Pištělky, tiskem vojenské litografie, Jekatěrinburg, 42 stran, sešit, kapesní formát
Vyvolávací cena: Kč
3380
+30
1928 Faure Elie, Dějiny umění, 5 svazků, přeložil Dr. O. T. Kunstovný, vydalo Aventinum Praha, starověk, středověk, renesance, novověk, duch tvarů; kožený hřbet, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
3382
1918 Hradcký J. R.: Rodina špačka Perčivy, pohled do manželství dvou špačků, o jejich strastech, radostech i nadějích, ilustroval Josef Lada, Zemědělské knihkupectví A. Neubert, Praha, 264 stran, výborný stav
Vyvolávací cena: Kč
3383
1947 Josef Hons: Velká cesta, kniha o dráze olomoucko - pražské, 355 stran, mnoho fotografií a kreseb, náklad pouze 4000ks, pro milovníky železniční historie, bez přebalu, jinak dobře zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
3384
1930 Junková Eliška: Auto-Kompas, ilustroval Hoffmeister, vlastním nákladem, tisk SČK Praha, 272 stran, množství reklam, tabulek, kapesní formát, poškozený papírový obal, jinak dobrý stav
Vyvolávací cena: Kč
3385
1904 Kafka Josef: Pojizeří a Prachovské skály, Druhé zdokonalené vydání s mapami, plánky a vyobrazeními, náklad Edvard Grégr a syn, Praha,124 stran, kapesní formát, dobrý stav
Vyvolávací cena: Kč
3386
+41
1899 kolektiv: Památce L. Marolda, Jednota umělců výtvarných, Praha, úvodní text, 71 ilustrací, nestandardní formát knihy 31x42cm, vzácné
Vyvolávací cena: Kč
3387
1940 kolektiv: Plzeň, kolébka českého knihtisku, 92 stran, vázáno v kůži, výtisk č. 1 s věnováním státnímu presidentu Dr. Emilu Háchovi, výborný stav
Vyvolávací cena: Kč
3388
1931 Kopta Josef: Člověk v horách, vydal Hladký, Hranice, 50 stran, dřevoryty, autor Duša, tisk na ručním papíru, číslo výtisku 178, signováno, výborný stav, v původním ochranném obalu
Vyvolávací cena: Kč
3389
1930 Kožíšek, Jelínek: Brno k osmdesátinám presidenta Tomáše Garrigue Masaryka, NHP ČSR, Brno, věnování autora, výborný stav
Vyvolávací cena: Kč
3390
1925 Kremlička Rudolf: Musaion VI., kniha s 33 autotypickými reprodukcemi a 4 kresbami v textu, vytiskl Neubert Smíchov, úvodní slovo Elie Faure, textová část Kryl & Scotti Nový Jičín, bez přebalu, náklad pouze 1000 výtisků, dobře zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
3391
1931 Kvítko z čertovy zahrádky, nedělní příloha Českého slova, číslo 43, ročník VI., Melantrich, Praha, 8 stran, bohatě ilustrováno, obálku nakreslil Josef Lada, zašlé
Vyvolávací cena: Kč
3392
+22
1898 Lacina Josef: Obecná kronika čili Vypravování o národech vzdělaných od dob nejstarších až po naše časy, s několika stovkami vyobrazení, 4 svazky, vydal Edvard Beaufort, Praha, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
3393
1931 Lacour-Gayet Georges: Napoleon, jeho život, dílo a doba, 489 vyobrazení, 17 příloh, nakladatelství František Borový, Praha, 851 stran, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
3394
1993 Love Story B.H., Bohumil Hrabal, vydala Pražská imaginace v nákladu 40 výtisků k 79. narozeninám spisovatele, originál foto T.Mazal, texty B.Hrabal, luxusní, zcela ojedinělé!
Vyvolávací cena: Kč
3395
1928 Machar J. S.: Ti, kdož mluví z minulosti, 13 dřevorytů, autor Svolinský, vydal Klír, Kladno, výtisk č. 10, ruční papír, signováno Svolinský, Machar, soubor volných listů v původní složce, poškozený původní ochranný obal, jinak výborný stav
Vyvolávací cena: Kč
3396
1928 Malý Jaromír: Dokumenty 1915–1918, vydal Hladký, Hranice, autor linorytů Matoušek, tisk na ručním papíru, výtisk č. 104, vybraný soubor 9 dokumentů předcházejících vznik samostatného Československa, signováno O. Matoušek, v původním ochranném obalu, výborný stav
Vyvolávací cena: Kč