Písemná aukce 20 / Ostatní sběratelské obory

warning
Prohlížíte si aukci v archivu, v této aukci již nelze dražit!
info
Aktuálně běží Online aukce 75, kde můžete najít podobné položky a dražit!
Zobrazení:view_columnview_stream
74535 - 1921 hlavičkový dopis, Grand Hotel WEBER Anvers, velmi ozd
Jakost
1921 hlavičkový dopis, Grand Hotel WEBER Anvers, velmi ozdobné, křížem přeloženo
Vyvolávací cena:
U:A4
75879 - 1928 hlavičkový účet, firma Fürstlich Liechtenstein'sch
Jakost
1928 hlavičkový účet, firma Fürstlich Liechtenstein'sche Hofkelerei Feldsberg (dvorní vinné sklepy Valtice), pérová litografie, kolek 50h, lehký křížový sklad, lehký sklad v růžku, velmi lehké skvrny, hezké
Vyvolávací cena:
U:A3s|
74009 - 1930 reklamní materiály firmy Brouk a Babka, 1x brožura s
Jakost
1930 reklamní materiály firmy Brouk a Babka, 1x brožura s barevnými obrázky, 1x malebný objednací lístek na zboží, zachovalé
Vyvolávací cena:
U:A5
73955 - 1938-41 HASIČI, 3ks plesových pozvánek na ples ve Velkém
Jakost
1938-41 HASIČI, 3ks plesových pozvánek na ples ve Velkém Újezdě, každá jiná, barevné, pěkná kvalita
Vyvolávací cena:
U:A5
74471 - 1940 JUDAIKA  sestava 2ks visaček pro označování exponá
Jakost
1940 JUDAIKA sestava 2ks visaček pro označování exponátů (pravděpodobně) dvojjazyčně značeno "Židovská rada starších v Praze. Ústřední museum", níže pořadové číslo, dosti špinavé
Vyvolávací cena:
U:A5
75256 - 1927-28 LÉKÁRNY  sestava 3ks obálek a 7ks receptů, lék
Jakost
1927-28 LÉKÁRNY sestava 3ks obálek a 7ks receptů, lékárny Freund, lékárna U Jednorožce, Praha, Pospíšil, Lékárna proti Národnímu domu, Smíchov a Adamova lékárna, Praha II, zajímavý doklad
Vyvolávací cena:
U:A4
73030 - 1909 LODĚ  jídelní lístek z parníku Kaiserin Auguste Vi
Jakost
1909 LODĚ jídelní lístek z parníku Kaiserin Auguste Victoria, dne 3.JUL.1909, barevná litografie, křížem přeloženo, formát A5, dekorativní
Vyvolávací cena:
U:A4
73954 - 1937 LODĚ  lodní lístek, italský parník VULCANIA, použ
+1
Jakost
1937 LODĚ lodní lístek, italský parník VULCANIA, použitý, dobře zachovalý
Vyvolávací cena:
U:A5
74884 - 1914-18 POTRAVINOVÉ LÍSTKY  sestava 11ks ústřižků potr
+1
Jakost
1914-18 POTRAVINOVÉ LÍSTKY sestava 11ks ústřižků potravinových lístků, různé provedení, Brno, Chrudim, Smíchov, Vinohrady, zajímavý doklad
Vyvolávací cena:
U:A4
74135 - 1922 VOJENSKÝ MOTIV  žertovné vojenské oznámení První
Jakost
1922 VOJENSKÝ MOTIV žertovné vojenské oznámení "První polovička", tištěné s dekorativním záhlavím, přeloženo, podlepeno
Vyvolávací cena:
U:A4
74683 - 1930-45 VSTUPENKY  sestava 11 ks různých vstupenek, potvrz
+1
Jakost
1930-45 VSTUPENKY sestava 11 ks různých vstupenek, potvrzenek, letenek a dalších zajímavostí, nutno vidět, různá kvalita
Vyvolávací cena:
U:A5
71417 - 1840 VSTUPENKY  tištěná vstupenka pro hraběte Klenovské
Jakost
1840 VSTUPENKY tištěná vstupenka pro hraběte Klenovského na přednášku o akustice a podstatě meteoritů, na rubu vypsáno a pečeť
Vyvolávací cena:
U:A5
76048 - 1949 ŽELEZNICE  hromadná jízdenka ČSD na autobus, vzadu
+1
Jakost
1949 ŽELEZNICE hromadná jízdenka ČSD na autobus, vzadu vylepeny známky cestovního úrazového pojištění, spodní 20-pás hodnoty 20Kčs, 1x 10Kčs, 1x 5Kčs, rezavá skvrna od kancelářské sponky
Vyvolávací cena:
U:A4
74845 - 1916-19 ŽELEZNICE / JÍZDENKY / R-U, ČSR   sestava 5ks že
+1
Jakost
1916-19 ŽELEZNICE / JÍZDENKY / R-U, ČSR sestava 5ks železničních jízdenek, 2x rakouský formulář použitý v ČSR, sklady, zachovalé
Vyvolávací cena:
U:A4
74734 - 1885 NERUDA Jan (1834–1891), český básník a novinář,
Jakost
1885 NERUDA Jan (1834–1891), český básník a novinář, kabinetní foto, formát 6x10cm, ateliér Klempfner
Vyvolávací cena:
U:A5
73537 - 1890 sestava 3 ks fotografií ze staré Itálie, 1x Miláno,
Jakost
1890 sestava 3 ks fotografií ze staré Itálie, 1x Miláno, 2x Florencie, na kartónu, dobrý stav
Vyvolávací cena:
U:A5
73947 - 19?? snímek posádky letadla Dr. Simmera a Dr. Schulteho p
+1
Jakost
19?? snímek posádky letadla Dr. Simmera a Dr. Schulteho před leteckou expedicí Berlin - Afrika, letadlo typu Puss Moth, německý popis vzadu, Atlantic Photo GmbH Berlin, formát 16x11cm, dobře zachovalé
Vyvolávací cena:
U:A5
73950 - 19?? VRECL Alois (1896-1983), pilot, 1x předválečné foto
Jakost
19?? VRECL Alois (1896-1983), pilot, 1x předválečné foto, 1x foto ve francouzské armádě, později pilot RAF, malé formáty, dobře zachovalé
Vyvolávací cena:
U:A5
74688 - 1905 SPORT  kabinetní foto, cyklista, ateliér Trausilek, S
Jakost
1905 SPORT kabinetní foto, cyklista, ateliér Trausilek, Smíchov, formát 10x16cm, zlomený roh
Vyvolávací cena:
U:A5
63477 - 1906 velkoformátová svatební fotografie podlepená kartó
Jakost
1906 velkoformátová svatební fotografie podlepená kartónovým papírem, stojící postavy, 540x690mm, ateliér Pietzner, signováno, velmi dobrý stav
Vyvolávací cena:
U:A0
73945 - 1915 letecký snímek, letiště Drohanowice (?), pořízeno
+1
Jakost
1915 letecký snímek, letiště Drohanowice (?), pořízeno 25.5.1915, razítko K.u.K. Fliegerkompagnie No.3, jméno pilota i fotografa, velikost snímku 8x8cm, dobře zachovalé
Vyvolávací cena:
U:A5
73946 - 1917 letecký snímek, letiště Valone, pořízeno 26.1.191
+1
Jakost
1917 letecký snímek, letiště Valone, pořízeno 26.1.1917, razítko K.u.K. Luftfahtruppen/ Fliegerkompagnie Nr.34, , jméno pilota i fotografa, velikost snímku 16,5x11cm, dobře zachovalé
Vyvolávací cena:
U:A5
73101 - 1918 prapor 21. pluku československých legií ve Francii,
+1
Jakost
1918 prapor 21. pluku československých legií ve Francii, podporučík Kleinberg, formát 8x11,5cm, vzadu popis
Vyvolávací cena:
U:A5
74042 - 1920? HLINSKO (okr. Chrudim), kabinetní fotografie řeznict
Jakost
1920? HLINSKO (okr. Chrudim), kabinetní fotografie řeznictví Václava Tláskala, místo uvedeno dle poznámky vzadu, foto B.Lorenz, hnědý tón, kartón 16x11cm, slabší skvrnky, jinak dobře zachovalé
Vyvolávací cena:
U:A5
74084 - 1930 T.G. Masaryk spolu s členy vlády ve Španělském sá
Jakost
1930 T.G. Masaryk spolu s členy vlády ve Španělském sálu, reálfoto - autor neuveden, rozměr cca 12x15 cm
Vyvolávací cena:
U:A5
74997 - 1930 ZEPPELIN  sestava 15ks soukromých dobových fotografi
Jakost
1930 ZEPPELIN sestava 15ks soukromých dobových fotografií se vzducholodí, např. v Lonýně nad fotbalovým stadiónem, foto cedule odletů a ceny letenky vzducholodi Graf Zeppelin do Jižní Ameriky atd., několik kusů zřejmě kopie
Vyvolávací cena:
U:A5
73948 - 1936 snímek ČTK z letiště Praha-Kbely, skupina pilotů (
Jakost
1936 snímek ČTK z letiště Praha-Kbely, skupina pilotů (zleva) mjr. Hess Alex., mjr. Ambruš Ján, por. Novák, por. Široký, rtn. Holubec, rtn. Hubáček, rtn. Sádlo, Fuksa Václav, někteří později jako piloti RAF, formát 18x13cm, dobře zachovalé
Vyvolávací cena:
U:A5
73951 - 1939 JIHLAVA (Iglau) 21.3.1939, přehlídka Říšské brann
Jakost
1939 JIHLAVA (Iglau) 21.3.1939, přehlídka Říšské branné moci před velitelem 3.vojenské skupiny gen. pěchoty Blaskowitzem, vzadu razítko cenzury ČTK, formát 17x12,5cm
Vyvolávací cena:
U:A5
73952 - 194? československá armáda v Anglii, snímek jedoucí mot
Jakost
194? československá armáda v Anglii, snímek jedoucí motojednotky, vzadu slabé razítko © The Times, formát 20x15cm, dobře zachovalé
Vyvolávací cena:
U:A5
74648 - 1910-20 EROTIKA  sestava 7ks ex libris s erotickým náměte
+1
Jakost
1910-20 EROTIKA sestava 7ks ex libris s erotickým námětem, autoři: Bastanier, Hlavica, Hodek, Kulhánek, Nastoupil, Rytíř, bezvadné
Vyvolávací cena:
U:A5
73543 - 1967 UMĚNÍ  propagační plakát 1. výstavy Klubu grafik
Jakost
1967 UMĚNÍ propagační plakát 1. výstavy Klubu grafiků v Bratislavě, formát 61x87cm, složeno
Vyvolávací cena:
U:A0
73541 - 1970 UMĚNÍ  propagační plakát 4. výstavy Klubu grafik
Jakost
1970 UMĚNÍ propagační plakát 4. výstavy Klubu grafiků v Bratislavě, formát 61x87cm, složeno
Vyvolávací cena:
U:A0
73408 - 1982-91 BARTÁK Miroslav (*1938), kreslíř, karikaturista,
+2
Jakost
1982-91 BARTÁK Miroslav (*1938), kreslíř, karikaturista, ilustrátor, sestava 9ks jeho vlastních PF1982-88, 1990, 1991, 1x jako origami, ostatní rozkládací, pěkné
Vyvolávací cena:
U:A4
74426 - 1947 BENKA Martin (1888–1974) sestava 6 ks ex libris pro S
Jakost
1947 BENKA Martin (1888–1974) sestava 6 ks ex libris pro Slovenskou národní knihovnu, 1x originální grafika, ostatní tiskem, zachovalé
Vyvolávací cena:
U:A5
74462 - 1908 BÖTINGER Hugo (1880–1934), sestava 3ks dopisnic zasl
+1
Jakost
1908 BÖTINGER Hugo (1880–1934), sestava 3ks dopisnic zaslaných do Paříže, na rubu drobné kresby signované H.B.1908 nebo autorství vyplývá z textu, zachovalé
Vyvolávací cena:
U:A5
73110 - 1951 ČERNÝ D.: K. L. Dora-Sangerhausen, soubor původních
+3
Jakost
1951 ČERNÝ D.: K. L. Dora-Sangerhausen, soubor původních dřevorytů z německého koncentračního tábora, osobní věnování, 6ks listů, formát tiskové plochy 15x15cm, původní obálka, zachovalé
Vyvolávací cena:
U:O4
73409 - 1983-89 FIALA Václav (*1955), sochař, grafik, malíř, dvo
+1
Jakost
1983-89 FIALA Václav (*1955), sochař, grafik, malíř, dvojnásobný laureát Sydney Sculpture 2004-5, držitel grantu americké nadace Pollock - Krasner 1997, mezinárodně uznávaný umělec a vystavovatel, sestava 5ks jeho vlastních PF 1983, 1985, 1987-89, 2-dílná překládací, 1x s celým podpisem, 4x jen Václav, pěkné
Vyvolávací cena:
U:A5
73075 - 1947 HAAS Lev (1901–1983): 12 původních litografií z n
+10
Jakost
1947 HAAS Lev (1901–1983): 12 původních litografií z německých koncentračních táborů, úvodní slovo Fr. Halas, formát 47x33cm, téměř všechny listy 3x, v původní obálce, natržený obal, odřené rohy a okraje listů
Vyvolávací cena:
U:Z
73006 - 1980? HAVLÍČEK Jiří (*1946), soubor 11ks autorských gra
+3
Jakost
1980? HAVLÍČEK Jiří (*1946), soubor 11ks autorských grafických listů z cyklu Planety, velikost tiskové plochy 13x18cm, ruční papír, signováno, uloženo v tvrdých deskách
Vyvolávací cena:
U:Z
62706 - 1936 HAVRLÍK Svatopluk (1908–1966): Jihočeská krajina,
Jakost
1936 HAVRLÍK Svatopluk (1908–1966): Jihočeská krajina, olej, 92x62cm, v masivním dřevěném zlaceném rámu;
Vyvolávací cena:
U:X
73546 - 1967 KOLEKTIV, kompletní soubor 10ks grafických listů vyd
+11
Jakost
1967 KOLEKTIV, kompletní soubor 10ks grafických listů vydaný členy Klubu grafiků, obsahuje práce autorů: Baláž, Bombová, Brunovský, Cipár, Dubay, Gergeľová, Hložník, Kellengerger, Lebiš, Sedlák, v originální obálce, s ochrannými mezilisty, číslovaný soubor č.97, výborný stav
Vyvolávací cena:
U:A0
75122 - 1962 KOTRBA Emil (1912–1983): poděkování za gratulaci,
Jakost
1962 KOTRBA Emil (1912–1983): poděkování za gratulaci, 150x200mm, nahá dívka a kůň, signováno
Vyvolávací cena:
U:A5
75107 - 1960 LUKAVSKÝ Jaroslav (1924–1984): ex libris eroticis Gi
Jakost
1960 LUKAVSKÝ Jaroslav (1924–1984): ex libris eroticis Gianni Mantero, 68x145mm, lešení kolem nahé dívky, signováno
Vyvolávací cena:
U:A4
75112 - 1966 LUKAVSKÝ Jaroslav (1924–1984): ex libris Ottmar Prem
Jakost
1966 LUKAVSKÝ Jaroslav (1924–1984): ex libris Ottmar Premstaller, 80x80mm, koník a automobil, signováno
Vyvolávací cena:
U:A5
75114 - 1949 LUKAVSKÝ Jaroslav (1924–1984): Zlatá kuchařka Fr.
Jakost
1949 LUKAVSKÝ Jaroslav (1924–1984): Zlatá kuchařka Fr. Schmidta, 80x50mm, motocykl, signováno
Vyvolávací cena:
U:A5
73560 - 1995 MATĚJÍČEK Václav (1941–2002): Dívka, autorský t
Jakost
1995 MATĚJÍČEK Václav (1941–2002): Dívka, autorský tisk č. 29/50 s podpisem, velikost tiskové plochy 16x22cm, bezvadné
Vyvolávací cena:
U:A0
73562 - 1995 MATĚJÍČEK Václav (1941–2002): Josefina, autorský
Jakost
1995 MATĚJÍČEK Václav (1941–2002): Josefina, autorský tisk č. 41/100 s podpisem, velikost tiskové plochy 25x30cm, bezvadné
Vyvolávací cena:
U:A0
73558 - 1995 MATĚJÍČEK Václav (1941–2002): Obraz, autorský ti
Jakost
1995 MATĚJÍČEK Václav (1941–2002): Obraz, autorský tisk č. 34/80 s podpisem, velikost tiskové plochy 20x25cm, bezvadné
Vyvolávací cena:
U:A0
73559 - 1995 MATĚJÍČEK Václav (1941–2002): Panenka, autorský
Jakost
1995 MATĚJÍČEK Václav (1941–2002): Panenka, autorský tisk č. 68/100 s podpisem, velikost tiskové plochy 22x26cm, bezvadné
Vyvolávací cena:
U:A0
73561 - 1995 MATĚJÍČEK Václav (1941–2002): Smutná dívka, aut
Jakost
1995 MATĚJÍČEK Václav (1941–2002): Smutná dívka, autorský tisk č. 7/50 s podpisem, velikost tiskové plochy 20x33cm, lehké skvrny v pravém okraji mimo tiskovou plochu
Vyvolávací cena:
U:A0
74649 - 1920 MILÉN Eduard (1891–1976), český malíř a grafik,
Jakost
1920 MILÉN Eduard (1891–1976), český malíř a grafik, sestava 6ks ex libris, 2x vzadu stopy po přilepení
Vyvolávací cena:
U:A5
75120 - 1930 MILÉN Eduard /Müller (1891–1976): ex libris erotici
Jakost
1930 MILÉN Eduard /Müller (1891–1976): ex libris eroticis Arno Sáňka, 100x100mm, Adam a Eva, signováno
Vyvolávací cena:
U:A5
75118 - 1930 MILÉN Eduard /Müller (1891–1976): ex libris Marie K
Jakost
1930 MILÉN Eduard /Müller (1891–1976): ex libris Marie Kobližková, 100x110mm, ženy u piána, signováno
Vyvolávací cena:
U:A5
75117 - 1927 MILÉN Eduard /Müller (1891–1976): vánoční blahop
Jakost
1927 MILÉN Eduard /Müller (1891–1976): vánoční blahopřání Otakar Kruliš-Randa, 160x120mm, horníci u jesliček, signováno
Vyvolávací cena:
U:A4
74827 - 1922 MUCHA Alfons (1860–1939): ex libris Ni zisk, ni sláv
Jakost
1922 MUCHA Alfons (1860–1939): ex libris Ni zisk, ni slávu, Dr. J. Scheiner; bezvadné
Vyvolávací cena:
U:A5
74329 - 1935 PERNICA Vojtěch (1886-1977): Děvče v kroji, olej na
Jakost
1935 PERNICA Vojtěch (1886-1977): Děvče v kroji, olej na lepence ve zlaceném rámu pod sklem, 35x38 cm
Vyvolávací cena:
U:A5
71831 - 1935 RÖHLING Vladislav (1878–1949), grafický list s věn
Jakost
1935 RÖHLING Vladislav (1878–1949), grafický list s věnováním gen. Janu Syrovému, technika suchá jehla, tisk na hedvábí, portrét (pravděpodobně autor věnování) 20x30cm, číslované, na okraji pasparty skvrny
Vyvolávací cena:
U:A0
74825 - 1925 RYTÍŘ Václav (1889–1943): ex libris Alois Fosek, 1
Jakost
1925 RYTÍŘ Václav (1889–1943): ex libris Alois Fosek, 108x140mm, Noviny, signovány
Vyvolávací cena:
U:A4
75125 - 1960 SUCHÁNEK Vladimír (*1933): ex libris Dr. Faust, 85x13
Jakost
1960 SUCHÁNEK Vladimír (*1933): ex libris Dr. Faust, 85x130mm, ďábel, signováno
Vyvolávací cena:
U:A5
75129 - 1947 SVOLINSKÝ Karel (1896–1986): autorský tisk, 200x140
Jakost
1947 SVOLINSKÝ Karel (1896–1986): autorský tisk, 200x140mm, dívka, signováno
Vyvolávací cena:
U:A4