Písemná aukce 25 / Ostatní sběratelské obory
4224
1937-43 PODVALOVÁ Marie (1909–1992), česká operní pěvkyně, sestava 5ks fotografií, 4x 17x24cm, 1x 21x30cm, ateliér Josef Heinrich, Praha, dobrý stav
Vyvolávací cena: Kč
4225
1905? PORTRÉT kabinetní foto námořníka z lodi S.M.S. KAISER FRANZ JOSEF, formát 10x14cm, černo hnědý tón, přilepeno na černém kartónu s označením ateliéru, dobře zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
4226
1910 PRAHA (Prag) - foto zaniklého Podskalí, pohled na klášter Emauzy, a zaniklé budovy (dnes Ministerstvo PSV), formát 18x13cm, vzadu razítko Zikmund REACH, zlomený roh
Vyvolávací cena: Kč
1900 SCHWARZENBERG Johann Nepomuk (1860–1938), kabinetní foto 16x21cm, ateliér Wildt, podlepeno kartónem, lehké skvrny
Vyvolávací cena: Kč
4228
1900 SCHWARZENBERG Johann Nepomuk (1860–1938), s chotí Terezií, kabinetní foto 17x22cm, ateliér K.u.K. dvorní fotograf Wildt, Budweis, slepotiskové razítko, v deskách, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
4230
1905 SPORT / CYKLISTIKA muž a jízdní kolo, kabinetní foto 9x12cm, ateliér Fanta, Praha-Žižkov, podlepeno kartónem, odřenina v růžku, přesto velmi hezké
Vyvolávací cena: Kč
4231
1933 SPORT / LEDNÍ HOKEJ nástěnné tablo s 12 fotografiemi účastníků mistrovství světa v Praze (1. USA, 2. Kanada, 3. ČSR), celkové rozměry 67x47cm, nese známky stáří, lehké skvrny, přesto velmi zajímavý doklad
Vyvolávací cena: Kč
4232
1930? TELEFONY sestava 13ks fotografií, telefonní přístroje a ústředny, převážně pohlednicový formát, reliéfní značka TELEGRAFIA-PRAHA, dobrý stav
Vyvolávací cena: Kč
4233
1910 VIMPERK (Winterberg), sestava 2ks fotografií, celkový pohled, formát 14x10cm, ateliér Kopecký, podlepeno kartónem
Vyvolávací cena: Kč
4234
1930 Zeppelin nad Milovicemi, reálfoto, čb, formát cca 17x8,5cm, pracovní snímek, vzadu registrační razítko Leteckého pluku 1., stopy po přilepení, jinak zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
4235
1909 ŽELEZNICE kabinetní foto, muž v uniformě a dáma v klobouku, formát 13x21cm, ateliér Wildt, České Budějovice, bezvadné
Vyvolávací cena: Kč
4236
1900 AKTY / SCHNEIDER M.: In Paradiesischer Schönheit, svazek 1–5, včetně desek, barevné obrazy 21x27cm, ofset, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
4237
Vyvolávací cena: Kč
4238
1830? sestava 5ks rytin, formát tisku 10x16cm, evropští panovníci, listy A4, hezké
Vyvolávací cena: Kč
4239
1908 tlačený obrázek, FRANTIŠEK JOSEF I., v oválu, tisk, vydal R. Lechner, Wien, formát 18x24cm, velmi lehké skvrny
Vyvolávací cena: Kč
4240
1930 ??? - Brno, neznámý muž v pracovně s výhledem na město, olej na plátně, formát 89x116cm, pouze osobní odběr v Brně nebo Praze
Vyvolávací cena: Kč
1930 ERBIT Jules (1889–1968), americký malíř, Just Seventeen, reprodukce 26x34cm, reklama firmy Bří Mertlíkové, Hradec Králové, kartón 34x48cm, velmi hezké, hledaný autor
Vyvolávací cena: Kč
4243
1976 HERČÍK Josef (1922–1999), český grafik, rytec, autor poštovních známek, sestava 3ks ocelorytin - orchidej, s podpisem, bezvadné
Vyvolávací cena: Kč
4244
Vyvolávací cena: Kč
4245
1970? HOUSA Bedřich (*1926), český grafik, rytec, autor poštovních známek, sestava 4ks ocelorytin s podpisem, bezvadné
Vyvolávací cena: Kč
4246
JIŘINCOVÁ Ludmila (1912–1994), litografie, formát tisku 9,5x13cm, signováno
Vyvolávací cena: Kč
4247
1930 KOSTELNÍČEK Štefan: ornamentální obraz - Zákon z 26. února 1930 o zásluhách T. G. Masaryka, litografie Bilík a spol., Brno, formát 85x57cm, hezké
Vyvolávací cena: Kč
4248
Vyvolávací cena: Kč
1955 KOTÍK Pravoslav (1889–1970): Žena s kosou a kohout, kvaš na hrubém papíru, formát 19x26cm, signováno a datováno
Vyvolávací cena: Kč
1972 MÁDLO Jiří (*1934): Třebíč, soubor 10ks grafických listů, barevná litografie, formát tisku 32x 21cm, signováno, originální obálka, vše v deskách BOPO Třebíč, luxusní kvalita
Vyvolávací cena: Kč
4251
Vyvolávací cena: Kč
4252
1945 ŠVABINSKÝ Max (1873–1962): Dvacet pět obrazů s poznámkami o době a díle, ELK, Praha, velmi hezké
Vyvolávací cena: Kč
4253
+22
1949 ŠVABINSKÝ Max (1873–1962): Satyr, soubor 20 grafických listů k veršům Victora Huga, přeložil S. Kadlec, Sfinx, Praha, zachovalé, velmi hezké
Vyvolávací cena: Kč
4254
1945 ŠVENGSBÍR Jiří (1921–1983): Praha, kompletní soubor 16ks grafických listů, úvodní slovo, původní obálka (ve skladu natrženo), výborný stav
Vyvolávací cena: Kč
4283
1884 velká nástěnná železniční mapa Rakouska-Uherska, měřítko 1:1.228.000, formát 132x95cm, podlepeno, svislý vydřený sklad, jinak hezké, pouze osobní odběr v Praze nebo v Brně
Vyvolávací cena: Kč
4284
1925 velká nástěnná železniční mapa střední Evropy, měřítko 1:1.500.000, formát 167x120cm, podlepeno, několik vydřených míst, jinak hezké, pouze osobní odběr v Praze nebo v Brně
Vyvolávací cena: Kč
4285
1925-40 VELKOMEZIŘÍČSKO skládaná mapa 1:75000, speciálka, zakresleny některé turistické trasy, přitištěny německé názvy vesnic a měst (fialová barva), podlepená, 8-dílná, dobře zachovalá
Vyvolávací cena: Kč
4286
1882 Wankel: Bilder aus der Mährischen Schweiz, vydal Holzhausen, Wien, 422 stran, psáno v němčině, množství ilustrací, poškozená vazba
Vyvolávací cena: Kč
4287
1900 sestava 36ks map dopravní sítě, rakousko - italské pohraničí, měřítko 1:75.000, formát 64x47cm, složeno na formát A5, razítko K.u.K. Generalstab, uloženo v původní krabičce, označeny vydané listy, výborný stav
Vyvolávací cena: Kč
4288
1900? plán vilové čtvrti v Plzni na Lochotíně, litografický tisk, měřítko neuvedeno, zpracováno podle schváleného regulačního plánu, menší natržení v okrajích, jinak čisté, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
4289
1912 Absolon: Führer durch den Mährischen Karst, vydal Winiker, Brno, 290 stran, psáno v němčině, množství ilustrací, kapesní průvodce po Moravském krasu, KVP
Vyvolávací cena: Kč
4290
1920-38 sestava 24ks různých plánů a map, obsahuje mj. 2x železniční mapu ČSR aj., různý stav
Vyvolávací cena: Kč
4291
1924 Richard Horna: Hranice Republiky československé ve světle historie, vydala ACADEMIE, Bratislava, 52 stran, 3 mapy, nese znaky používání
Vyvolávací cena: Kč
4292
1926-40 sestava 2ks turistických průvodců, Všetečka: Radhošťské Beskydy, II. vydání, Beskydy, Vsacké hory a Javorníky, mapa a příloha, natrženo ve skladu
Vyvolávací cena: Kč
4293
1928-37 ŽELEZNICE sestava 2ks jízdních řádů ČSD pro severovýchodní Čechy, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
4294
1939 Handatlas für die Hitler-Jugend, Volk und Reich Verlag G.m.b.H., Berlin, 60 mapových listů, 102 stran rejstříku, zachovalý
Vyvolávací cena: Kč
1934 AUTOGRAFY, POLITICKÁ PROPAGANDA Mussolini: Le Fascisme, Denoël et Steele, Paris, 240 stran, francouzský text, vlastnoruční podpis autora s datem, dobrý stav, velmi vzácné
Vyvolávací cena: Kč
4296
1910? BIBLIOFILIE Antonín Sova, František Kupka: Balada o jednom člověku a jeho radostech, Hejda & Tuček, Praha, 84 stran, 8 celostránkových ilustrací Františka Kupky (1871–1957), lehké skvrny, jinak zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
4297
1940 BIBLIOFILIE Karel Kinský: Památce českého rytce Bohumila Heinze, výtisk čís. 52, podpis autora, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
4298
1946 BIBLIOFILIE Píseň písní, přeložil Hirsch, ilustroval Procházka, vydal F. J. Müller, Praha, odřené hrany
Vyvolávací cena: Kč
4299
+26
1909-44 BIBLIOFILIE sestava 13ks knížek, Azorín: Zavřený dům; Balzac: Neznámé arcidílo; Bernard: Vzpomínky na Paula Cézanna; Bor: Marie Laudová; Čep: Děravý plášť; Drnák: Španělská rapsodie; Hamsun: Pan; Langer: Andělé mezi námi; Němeček: Život W. A. Mozarta; de Saint-Pierre: Paul a Virginie; Samat: Hlídač býků, Tyl: Nebezpečný proslov; Zeyer: Listy Růženě Jesenské; některé knihy s podpisem autora; luxusní tisky, zachovalé, velmi výhodné
Vyvolávací cena: Kč
4300
1942-48 BIBLIOFILIE sestava 3ks knížek, Jean Lebrau: Kraj, kde se stýská po stínu, edice Atlantis, Brno 1948, autor dřevorytů Šimon, výtisk čís. 389, Sborník ELK, soukromý tisk na ručním papíru, autor dřevorytu Svolinský, Veselý: V záři i stínu, vydalo Družstvo Moravského kola spisovatelů, autor dřevorytu Vik, bezvadné
Vyvolávací cena: Kč
4301
1928-41 BIBLIOFILIE sestava 5ks knížek, edice Symposion, Alain-Fournier: Veliký Meaulnes, autor dřevorytu Svolinský, čís. 339, Coolen: Dobrák vrah, autor dřevorytů Svolinský, čís. 108, Bradley: Země vypravuje, svazek I-III, frontispice Konůpek, bezvadné
Vyvolávací cena: Kč
4302
1892-1932 BIBLIOFILIE sestava 6ks knížek, Vrba: Sebrané spisy II, vydal Otto, podpis, čís. 34, vč. ochranné krabice, Vrchlický: Studie a podobizny, autorův podpis s věnováním, Durych, Žebrácké písně, autorův podpis, čís. 38, Šrámek: Sláva života, autor dřevorytů Tondl (podpis), čís. 287, Hewlett: Klíč k srdci, autor litografií Milén, čís. 170, Rašín: Kleopatra, ilustroval Kobliha, soukromý tisk fy Burda
Vyvolávací cena: Kč
1919 ČS. LEGIE časopis Houpačky 3, 4, 5, 6, Irkutsk, litografie Jaroslava Váchala - návrat našich legií (satira)
Vyvolávací cena: Kč
1919-20 ČS. LEGIE sestava 3ks časopisů, Válečný zpravodaj č.5, Irkutsk 1.6.1919, 2x Návrat, čís. 1–4, 10. střelecký pluk, listopad 1919, leden 1920
Vyvolávací cena: Kč
1918-19 ČS. LEGIE sestava frontových časopisů 10. střeleckého pluku J. Sladkého-Koziny, samizdat, zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1919 ČS. LEGIE Václac Švec: Naši kluci ze Sibiře, Irkutsk, sbírka satirických kreseb
Vyvolávací cena: Kč
4307
1918-19 ČS. LEGIE / SIBIŘ sestava 13ks výtisků místních novin s příspěvky od čs. legionářů, popis dobových událostí, horší stav, zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
4309
1970 MILITARIA kolektiv: Nauč se ničit nízkoletící cíle, vydal VÚ 1043, Tábor, 12 stran, kapesní formát, výborný stav
Vyvolávací cena: Kč
4310
1937 MILITARIA kolektiv: Poučení o leteckém nebezpečí a o ochraně proti němu, vydalo Ministerstvo vnitra, Praha, 64 stran, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
4311
1914 MILITARIA Světozor čís. 7, ročník XV, vydal Otto, Praha, válečné zpravodajství, text fotografie, množství reklam, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč